Skwierczyński prawdopodobnie definitywnie odejdzie z Legii

29.12.2022 17:55

(akt. 29.12.2022 18:13)

Kacper Skwierczyński (rocznik 2003), skrzydłowy rezerw Legii, który przebywał ostatnio na testach w Ruchu Chorzów, raczej definitywnie odejdzie do I-ligowca.

Na początku minionego sezonu Kacper Skwierczyński zadebiutował w "jedynce" w Pucharze Polski z Wigrami Suwałki (3:1), a w grudniu 2021 roku zagrał w Lidze Europy przeciwko Spartakowi Moskwa (0:1). Był także na ławce rezerwowych pierwszego zespołu na rywalizację z Radomiakiem w PKO Ekstraklasie i ćwiczył na zgrupowaniu kadry narodowej (U-19) prowadzonej przez Mariusza Rumaka. Trenował też na dwóch obozach Legii: w Austrii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W ubiegłych rozgrywkach wystąpił 29 razy w III lidze, zdobył 5 bramek i wywalczył 8 asyst (najwięcej w drużynie). Do tego zagrał 4 mecze w wojewódzkim Pucharze Polski (asysta w 1/8 finału z Mazovią w Mińsku Mazowieckim).

Skrzydłowy pechowo rozpoczął przygotowania do sezonu 2022/23 z rezerwami, gdyż nie dokończył sparingu z Orlętami Czyżew (6:0) z powodu urazu. Okazało się, że po nieszczęśliwym starciu z rywalem złamał kość piszczelową i uszkodził więzadła w stawie skokowym. Do gry wrócił na początku października. W obecnych rozgrywkach III ligi wystąpił 7 razy, strzelił 1 gola, spędził na boisku 200 minut.

Na początku grudnia 19-latek pojawił się na testach w I-ligowym Ruchu Chorzów, który był nim zainteresowany jeszcze przed kontuzją doznaną w lipcu. "Skwara" wystąpił w sparingu z GKS-em Tychy, który "Niebiescy" wygrali 5:1. Rywalizował od 1. do 61. minuty, pokazał się z dobrej strony, miał udział przy dwóch pierwszych bramkach. Najpierw wywalczył asystę drugiego stopnia, a potem jego dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wykorzystane przez Konrada Kasolika.

Według naszych informacji, zawodnik raczej definitywnie odejdzie do Ruchu. Sprawa jest na ostatniej prostej.