Sokół Ostróda awansował, oświadczenie WMZPN

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: WMZPN

18-05-2020 / 17:51

(akt. 18-05-2020 / 21:26)

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie trzeciej ligi. Sokół Ostróda otrzymał promocję do wyższej ligi. Legia II Warszawa została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. Rozgrywki zostały zakończone po dziewiętnastu kolejkach, choć Legia i Sokół rozegrały po... osiemnaście meczów.

Pełna uchwała WMZPN:

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 18 maja 2020 roku podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020. W zeszłym tygodniu rozgrywki III ligi zakończyły wszystkie pozostałe Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej prowadzące inne grupy makroregionalne III ligi.

Pełna treść uchwały -> zobacz

Poniżej prezentujemy oświadczenie Zarządu WMZPN stanowiące jednocześnie oficjalny komunikat prasowy Związku w przedmiotowej sprawie:

Oświadczenie Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w związku z zakończeniem rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podejmując uchwałę o zakończeniu rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 działał na podstawie obowiązujących przepisów prawa związkowego i powszechnego. Zarząd na dzień dzisiejszy nie mógł podjąć innej decyzji niż zakończenie rozgrywek III ligi grupy 1, w szczególności ze względu na brak możliwości prawnej rozgrywania meczów III ligi (czwarty poziom rozgrywkowy).

Ponadto pragniemy nadmienić, że decyzje o zakończeniu rozgrywek w zeszłym tygodniu podjęły pozostałe Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej prowadzące inne grupy III ligi.

W zakresie ustalenia tabeli końcowej rozgrywek III ligi grupy 1 Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej działał w oparciu o przepisy związkowe, w szczególności w oparciu:

 • Statut Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej,
 • Uchwałę nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej  w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych,
 • Uchwałę nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną oraz
 • Regulamin Rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020

W związku z powyższym:

 • rozgrywki piłkarskie o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 zostały zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów;
 • jako kolejność drużyn w tabeli końcowej przyjęto kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 19 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek;
 • wszystkie zaległe mecze 19 lub poprzednich kolejek zostały uznane za nierozegrane bez przyznawania punktów, zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 9 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną;
 • drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w tabeli końcowej uzyskuje awans do II ligi;
 • drużyny, które zajęły w tabeli końcowej miejsca spadkowe nie spadają do niższej klasy rozgrywkowej i są uprawnione do udziału w rozgrywkach III ligi grupy 1 w sezonie 2020/2021;
 • po uzupełnieniu III ligi grupy 1 przez cztery drużyny, które uzyskały awans z IV lig z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz spadkowiczów z II ligi z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – III liga grupa 1 w sezonie 2020/2021 może liczyć więcej niż 18 zespołów.

Kolejność drużyn w tabeli końcowej przedstawia się następująco:

1. OKS Sokół Ostróda
2. Sokół Aleksandrów
3. Legia II Warszawa S.A.
4. MKS Świt Nowy Dwór Maz.
5. PELIKAN Łowicz
6. MLKS Znicz Biała Piska
7. MKS Kaczkan Huragan Morąg
8. UNIA SKIERNIEWICE
9. MMKS Concordia Elbląg
10. RKP 1926 Broń Radom
11. RKS Radomsko
12. Olimpia Zambrów
13. GKS Pogoń Grodzisk Maz.
14. Lechia Tomaszów
15. KS Ursus W-wa
16. RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE
17. POLONIA WARSZAWA S.A.
18. KS Wasilków

QUIZ Co wiesz o rezerwach Legii?

Komentarze (95)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Stary kibic
 • 0 / 0
Żeby było sprawiedliwie,to CAŁA runda powinna być dograna .Powodzenia w LM.
Chorąży
 • 0 / 0
Hutnik i Motor z awansem. Czekamy, co PZPN w naszej sprawie...
Jest to jedna z większych afer sportowych jakie znam. Jak można zakończyć rozgrywki bez dogrania odłożonego meczu. Aby zakończyć rundę wszystkie drużyny powinny rozegrać tyle samo spotkań a Legia i Ostrowia o jeden mecz mniej.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Błąd w tytule, powinno być:
Sokół Ostróda — awans to wał.
A nawet:
Sokół Oskubał - awans to wał.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oskubał — to się kojarzy z nazwą pewnego państwa...
Sokół Eskobał?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bławo!
-Mamo mamo zasłałem łóżko!
-To bardzo dobrze!
-Nie bałdzo...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A na długi dzień?
Popławił się łównież.
Długo by się łozłodzić, błędne koło...
Legia powinna sie odwołac ten zaległy mecz powinien być rozegrany i to będzie najbardziej sprawiedliwe
Bylo do przewidzenia po tym jak Motor dostal promocje zamaist Hutnika :(
Pułkownik
 • 2 / 0
Oszustwo!!!
Generał dywizji
 • 1 / 0
"Zwracam się do Panów z uprzejmą prośbą o podjęcie decyzji w kwestii zakończenia rozgrywek III ligi grupa 1 zgodnie z zasadami sprawiedliwości, prymatu sportowej rywalizacji nad arbitralnymi decyzjami organów związkowych oraz ideą fair play. Dlatego proszę o niezwłoczne wyznaczanie terminu zaległego meczu 17. kolejki III ligi pomiędzy OKS Sokół Ostróda - Legia II Warszawa."

Zbyt uprzejma była prośba Jacka. W takiej sytuacji należy żądać, a teraz odwoływać się od tej decyzji.
Generał dywizji
 • 2 / 0
"Rozgrywki zostały zakończone po dziewiętnastu kolejkach, choć Legia i Sokół rozegrały po... osiemnaście meczów."
Koronawirus rzucił sie komuś na mózg.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Skąd ta radość na załączonym zdjęciu? :)
to bylo przed komunikatem
Starszy kapral
 • 3 / 0
Żartownisie. Gdyby nie Legia, a inny klub miał zaległy mecz do rozegrania, to nie byłoby problemu i mecz by się odbył... Wiadomo o.c.b.
Generał
 • 2 / 0
Tak to jest jak ktoś decyduje we własnej sprawie... samemu sobie łba nie ukręci.
Za rok pewnie zlecą i tyle po ich awansie.
Szkoda.
Nauczka na przyszłość, zawsze trzeba grać o zwycięstwo... bo jak ktoś będzie miał okazję Legie wyrolować, zawsze to zrobi.
Przepadło przez głupotę mistrzostwo juniorów starszych i awans dwòjki.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Oświadczenia im dłuższe tym bardziej goowno warte.
Generał brygady
 • 1 / 0
O awansie bądź dograniu meczu powinien decydować prezes Sokoła wtedy byłoby równie sprawiedliwie
~Czesii
 • 0 / 0
Generalnie ciężki temat. Powinna być rozegrana taka sama liczba spotkań 17( tak 17czyli kazdy z kazdym bez rewanzy)Nie ma jak rozegrac meczu, ok. Ale powinni przedstawic tabele po rozegraniu ostatniej pełnej kolejki. No i inna kwestia: zasady powinny byc takie same dla wszystkich rozgrywek w kraju od ekstraklasy po C klase. A nie jedni graja inni nie graja. Sytuacja z Motorem i Hutnikiem klarowna. Nie ma pelnego sezonu czyli liczy sie przy rownej il pkt ogolny stosunek bramek. Bezposrednie spotkania tylko na koniec sezonu pocrozegraniu wszystkich spotkan
~Raf
 • 1 / 1
Na dobrą sprawę nas nawet w trzeciej lidze nie powinno jeszcze być, ostatnio utrzymaliśmy się tylko dzięki temu że inni zbankrutowali...
Los nam wtedy dał teraz odebrał, bilans wyszedł na zero...
Wielka szkoda. Zwłaszcza, że nie wiadomo kiedy III liga w ogóle wróci. Ale nie oszukujmy się - decyzja generalnie rozsądna z punktu widzenia obecnej sytuacji. Kluby miałyby wrócić do treningów tylko po to by zagrać 1 mecz? To nie jest sprawiedliwe rozwiązanie, ale życie nie jest sprawiedliwe, a do tego nikt nie mógł przewidzieć, że tak będzie dziś wyglądać sytuacja na świecie.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
za to sprawiedliwe jest zakończyć rozgrywki z jednym zaległym meczem, właśnie pomiędzy zainteresowanymi
puk puk - kto tam? t
to ja - rozum
Panie rozum, niech się pan może nauczy czytać ze zrozumieniem, bo nawet troglodyta by pojął sens tego co napisałem. Jak jeszcze z samego "to nie jest sprawiedliwe rozwiązanie" można byłoby wywnioskować, że chodzi mi o co innego tak z "ale życie nie jest sprawiedliwe" to chyba oczywiste jest, że mówiłem o tym, że ZAKOŃCZENIE SEZONU W TYM MOMENCIE nie jest sprawiedliwe.

Bo nie jest. Sytuacja dzisiaj w polskiej piłce, a także w zagranicznej piłce, wygląda tak, że trzeba podejmować decyzje i zawsze ktoś poczuje się poszkodowany. Można płakać, ale na kogoś musi paść.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Panie Maikel, piszesz pan, cytuję"Panie rozum, niech się pan może nauczy czytać ze zrozumieniem"
Co tu rozumieć? Że jest zaległy mecz do zagrania, a sytuacja śmierdzi kumoterstwem?
Czegoś nie rozumiesz czy ci logika nawala? A może chcesz pogadac o "honorach", na których opiera swój wywód Kootas z Ostródy?
Czyż nie jest honorowo i uczciwie rozstrzygnąć temat na ubitej ziemi? Tym bardzie że właśnie TYLKO TEGO JEDNEGO meczu brakuje dokompletu rundy?
Co chcesz jeszcze "rozumieć"?
Marszałek Polski
 • 3 / 0
I jeszcze :"Ale nie oszukujmy się - decyzja generalnie rozsądna z punktu widzenia obecnej sytuacji. "
ŻE CO????? Rozsądna? To można planować 11 kolejek eklapy a jednego meczu w trzeciej lidze nie dźwigniemy? Faktycznie "rozsądnie". Żegnam ozięble.
Ty chyba najwyraźniej nie rozumiesz, że wszystko co piszesz jest zależne od sytuacji. Gdybyśmy ten mecz rozegrali w wyznaczonym terminie i dalej nie bylibyśmy na pierwszym miejscu to ty i cała reszta ludzi szukałaby innego argumentu, np. że trzeba rozegrać dwa mecze, a nie jeden, bo musi być i domowy, i wyjazdowy.

Gdyby zaczęła się już druga runda i bylibyśmy na szczycie, ale po pierwszej rundzie byśmy nie byli to byś pisał, że sprawiedliwie jest skończyć tu i teraz, bo bla bla.

Gdyby sytuacja była odwrotna to byś pisał, że trzeba brać pod uwagę tylko rundę jesienną, bo drugiej nie skończono i bla bla.

Jak dalej nie jarzysz to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mi jest cholernie przykro, że dwójka nie awansowała, ale nie pisał o żadnym wałku skoro na całym piłkarskim świecie dzieją się obecnie takie rzeczy. Kluby spadają mimo że mogłyby wywalczyć utrzymanie, kluby awansują mimo że mogłyby normalnie nie awansować. Po prostu tak teraz wygląda sytuacja w świecie piłki.
Ale mecz zalegly na prosbe Sokola wiec jezeli Legia spelnila ta prosbe to Sokol moglby spelnic prosbe Legii i rozegrac zalegly mecz, szczegolnie ze graliby u siebie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Maikel - tak, nie rozumiem. Wygrałeś, poddaję się. Tylko pisz krócej, to przeczytam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
a, Maikel i jeszcze jedno - analiza tematu zaczynająca sie od "gdyby" jest na śmieci - wyłacznie z jednego powodu -nie dotyczy faktów tylko hipotez, więc nie jestemzainteresowany kontynuowaniem
Major
 • 0 / 4
To wina Obradovića! Gdyby mu chociaż trochę chciało się wykrzesać z siebie "starego Obradovića", to Legia II nie musiałaby przekładać meczu.
Generał brygady
 • 1 / 0
Co ty bredzisz chłopie? Mam nadzieję, że się wygłupiasz!
Mogliby dać Segurę do pierwszego zespołu żeby się pokazał czy coś umie
A dlaczego akurat go?
Generał brygady
 • 0 / 0
Kie-go?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
je - go
Generał brygady
 • 0 / 0
O ja go...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
alaryk,
czyżby kryptoreklama?
Generał brygady
 • 0 / 0
;-)))
@tata60 Twitter Łukasz Gikiewicz
A on wyczytał to z rumuńskiej prasy...
Ja tak nie w tym temacie Denis Alibec ponownie na celowniku Legii
Chorąży
 • 0 / 0
Skąd to info ?
Obradovica też strasznie chcieliśmy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Nadal chcemy. Pożegnać.
Generał brygady
 • 0 / 0
To ciekawe, wtedy napad robi nam się szeroki ale i wiekowy
Plutonowy
 • 1 / 0
2 liga będzie grać a 3 nie można 1 meczu rozegrać?
Pośpiech jest, bo się rozwidnia!
Przekręt w biały dzień.
Kapitan
 • 6 / 2
Decyzje powinien podjąć zarząd PZPN-u , a nie związki wojewódzkie Wiadomo było już wcześniej że nie będzie żadnych baraży Motor- Hutnik , ani Sokół -Legia Wydy...ali nas i Hutnika
Wydymali by nas gdyby ten mecz zaległy mielibyśmy rozegrać z inną drużyną niż Sokół.
No... Co tu napisać? Tak bez przekleństw...? Nie, nie ma sensu...
Chorąży
 • 2 / 5
O awansie Sokoła zdecydowal jego związek.
A Boniek ?
Przecież on zawsze był antylegionosta.
Czego oczekiwaliscie ? Uczciwości?
To tak , jak TVP info dostała 2 mld aby mówić prawdę a dzinnikarzyna tej TVP po podstawówce Tak Tak Paweł Gajewski jest dyr ds info za ok 40 tys miesięcznie i vice TAI numer jeden agencji w Polsce
To są układy przeciwko Legii i Warszawie. Zawsze tak było. Dziś rządzi prowincja PRL bis i Boniek anty Legia .
Przykre , ale prowincja rządzi w kraju i piłce.
A co tu było nieuczciwe?
~Ursus(L)
 • 0 / 0
Następnym razem nie oddawać zawodników do kadry jeśli jest to sprzeczne z interesem klubu.....a O postawie klubu z Ostródy proszę aby Zarząd Legii pamiętał ....życie nie znosi próżni....przyjdzie taki dzień, że Ostróda bedzie potrzebować ukłonu z naszej strony....
Podporucznik
 • 0 / 0
skandaloza
Marszałek Polski
 • 0 / 0
http://www.sokolostroda.com/news/item/1628-spodziewam-si%C4%99-naszego-awansu-rozmowa-z-piotrem-ko%C5%82cem.html

Do 11 maja ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie rozgrywek III ligi. Jakich rozstrzygnięć się Pan spodziewa?

Jesteśmy liderem w lidze, i jedynym rozstrzygnięciem jakiego się spodziewam, to nasz awans. Na chwilę obecną nie ma możliwości dogrania ligi. Ja miałem dużą nadzieję, że te rozgrywki ruszą, bowiem trzeba jasno powiedzieć, że my z tego żyjemy. Brak grania sprawia, że odbija się to na naszej dyspozycji, co może mieć wpływ na kolejny sezon. Część zawodników, tych którzy grali w mniejszym wymiarze, mogła udowodnić, że należy im się miejsce na boisku. Ponadto mieliśmy premie za wygrane mecze oraz zgodziliśmy się na obniżki pensji. Te wszystkie czynniki sprawiają, że chcieliśmy tą ligę dograć i mimo porażki z Lechią nie zwątpiliśmy w awans i dalej byliśmy liderem. Chcieliśmy jak najszybciej „odbić” tą porażkę i dalej wygrać ligę. Dzisiaj jednak niewiele wskazuje, abyśmy mogli wrócić do gry. Tydzień temu ogłoszono, że 2 liga prawdopodobnie wróci za 40 dni. Gdyby taka decyzja zapadła 11 maja, to do gry wrócilibyśmy pod koniec czerwca. Uważam zatem, że tych meczów nie będzie i powinniśmy zakończyć ligę w takim kształcie, jak jest obecnie. Każdy startował z tego samego punktu, a my nie jesteśmy przypadkowym liderem, tylko na pozycji liderami przebywamy od 6 kolejki. Nie wyobrażam sobie zatem innych rozstrzygnięć niż nasz awans i brak spadków, bo wówczas poszkodowanych byłoby jak najmniej drużyn.
Sierżant
 • 4 / 5
Dziś setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Pewnie nie wspomniałem jeszcze, a wiem że wywoła to emocje, że mam wspólną fotkę z papieżem. Castel Gandolfo 1996. Tak tak, papież Polak i Ja na wspólnej fotografii.
Generał brygady
 • 2 / 0
Jak długo JPII namawiał Cię na wspólną sweetfocię?
Sierżant
 • 0 / 2
nie pajacuj
Generał brygady
 • 0 / 0
"nie pajacuj"? I kto to mówi? Wielonickowy naczelny pajac tego forum? W sennych marzeniach skrzyżowanie Martyny Wojciechowskiej z Wojciechem Cejrowskim? No daj spokój!
PS: Nie masz na imię Wojciech?
To teraz właściwie wszystkie kluby ekstraklasy niech przekładają mecze z Legią, później "nie da się ich rozegrać " i Legia nie zdobywa Mistrzostwa bo ma jakieś 6 meczów mniej od reszty ale kończymy sezon... kur*a mać!
Ten zaległy mecz był do rozegrania z Sokołem,a więc Legia II i Sokół mają po tyle samo rozegranych meczy,a poza tym ten mecz został przełożony na wniosek Legii
Mają po tyle samo a reszta o jeden więcej. Pierwszy mecz został przełożony na prośbę Legii a drugi na prośbę Sokoła. Jeśli według Ciebie werdykt jest sprawiedliwy to ok, według mnie to sprawa dla prokuratora.
Ciekawe czy byś myślał tak samo gdyby sytuacja była w drugą stronę.
Zdecydowanie tak, nie cieszą mnie wygrane i sukcesy z wałkami w tle.
Ch*j że mecz nierozegrany,

co za dzbany...
Generał brygady
 • 2 / 0
W imię zasad fairplay i zgodnie z.duchem piłki
Sierżant
 • 0 / 2
Wałek z Motorem (też OZPN miał interes w takim akurat rozstrzygnięciu), wałek w Szkocji. Okazja czyni wałek.
Poszedł jeszcze większy wałek niż z Motorem.
To jest jawna kradzież. W takim wypadku jeśli nie da się rozegrać meczów w 3 lidze powinni anulować cały sezon. Nikt nie awansuje nikt nie spada a tak to są awanse przy zielonym stoliku. Powinni tych wszystkich leśnych dziadków wyrzucić.
To było do przewidzenia. Soköł mie miał interesu w rozegraniu zaległego meczu WMZPN "stanął na wysokości zadania".
Generał brygady
 • 0 / 0
Tak, podjęli mega sprawiedliwą decyzję zgodną z duchem gry i zasadami fair play.
Trzeba zlikwidować te związki, a dotychczasowych decydentów pogonić, bo to parodia futbolu co ci ludzie wyczyniają.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kamieniołomów by nie starczyło...
Generał brygady
 • 1 / 1
Gdyby to było w drugą stronę, czyli my jako lider, punkt przewagi i mecz zaległy to teorii spiskowych i goownoburzy nie byłoby końca. Kuriozalna decyzja
Kapral
 • 2 / 0
Miało być 1 miejsce po rozegranym zaległym meczu, jest 3 miejsce bez równej ilości spotkań. No na trzeźwo nie zrozumie, ale to są leśne dziadki z wojewódzkich związków. Ręce opadają.
Generał brygady
 • 0 / 0
To dopiero nazywa się awans przy zielonym stoliku
Jak to punktowo wyglądało była szansa na 1 miejsce po rozegraniu meczu???
Generał brygady
 • 1 / 0
Oczywiście że była, mieliśmy punkt straty do.lidera i mecz zaległy z nimi
Gdzie jest Rudy z PZPN !!! Na huk ten związek jak robią co chcą wałkarze
Porucznik
 • 4 / 1
Betony i fryzjerzy....
Spółdzielnia trwa nadal....
Tylko się głęboko zakopała....
Generał
 • 6 / 1
Aha, czyli jak coś można kończyć ligę kiedy wszyscy nie mają rozegranej takiej samej ilości gier. Wałek ewidentny z Motorem, teraz to. Ja jestem ciekaw co by było gdyby było odwrotnie. By było rok pier.. Ale spoko.
Z Motorem nie było "wałku"
~Bearman
 • 0 / 0
jak ktoś może zająć trzecie miejsce jak zagrał jeden mecz mniej - Aleksandrów więcej - jest 18 do 19
tak można robić jakby wszyscy mieli tyle samo meczy
Złodzieje. Złodzieje. Złodzieje. A miało być tak pięknie. Mistrz Legii i awans Legii w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. LEGIONY .
Złodzieje. Złodzieje. Złodzieje.
Tak na was krzyczą na każdym wyjazdowym meczu ligowym. Czasy wojska i obecnego sędziowania się kłaniają.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Rafalku 40 lat a taki glupiutki jestes?
Te biedakluby z biedaregionu i tak nigdy nic nie będą znaczyły. Trzeba się procesować!
Generał broni
 • 5 / 2
Czas iść do sądu za bezprawną decyzję i tyle.