News: Sparing: Sokół Ostróda - Legia II 2:1 (1:1)

Sparing: Sokół Ostróda - Legia II 2:1 (1:1)

Adam Stokowiec

29.07.2013 11:03

(akt. 09.12.2018 12:25)

W sobote rezerwy Legii Warszawa rozegrały swój kolejny sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Po świetnych wynikach podczas zgrupowania w Bartoszycach przyszła pierwsza porażka. W Ostródzie z Sokołem legioniści przegrali 1:2. Trener Dariusz Banasik przyzwyczaja piłkarzy do występów w III lidze, gdzie gra się bardziej siłowo. Walka w tym meczu od początku była ostra, a oba zespoły nie przebierały w środkach co sprawiło, że nie zawsze dobrze oglądało się to spotkanie.

Sokół Ostróda - Legia II Warszawa 2:1 (1:1)
Gol dla Legii: Prusinowski

Skład Legii II w tym meczu: Wienczatek (60' Zawodnik testowany) - Budek, Kochański (75' Fabiszewski), Bogusławski, Turzyniecki - Sokołowski (46' Dębiec), Zawal (60' Anczewski), Kalinkowski, Bartczak (46' Essam, 85' Prusinowski), Prusinowski (75' Bartczak) - Arak (65' Tomasiewicz)

Mecz dla Legii rozpoczął się pechowo, bo już w 9 minucie bramkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zdobył Wojciech Figurski. Do 20 minuty cały czas przewagę miał przeciwnik. Legioniści "obudzili się" dopiero w 23 minucie kiedy swoją szansę zmarnował Bartczak. Potem próbowali jeszcze z dystansu Kalinkowski oraz z główki Arak. Przewaga Legii znalazła finał w 34 minucie, kiedy to Prusinowski, po podaniu Kalinkowskiego strzelił po ziemi, a piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki Sokoła. Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ostrych ataków legionistów. Niestety brak skuteczności warszawskiego zespołu został szybko skarcony przez drużynę z Ostródy. Bramkę, która jak potem się okazało zamknęła wynik spotkania, strzelił w 50 minucie Wojciech Figurski. Przy tym trafieniu pomógł bramkarz Legii - Wienczatek, który potrącony przez piłkarza nie złapał pewnie piłki po rzucie wolnym, wypuszczając ją przed siebie. Dopadł do niej napastnik Sokoła i umieścił futbolówkę w siatce.

W sparingu nie zagrało kilku kluczowych graczy rezerw: Gródek, Parobczyk, Rozmus, Misiak i Moneta. Nadal nie jest znany ostateczny skład, którym rezerwy rozpoczną walkę w nowym sezonie. Prusinowski testowany jest w zespole drugoligowym, Michał Grudniewski sprawdzany jest natomiast w Zniczu Pruszków. Do treningów wrócili Tomasiewicz i Fabiszewski, natomiast w ostatnim spotkaniu kontuzji stawu skokowego nabawił się Essam. Z testowanych zawodników zostanie najprawdopodobniej Artur Dębiec i Łukasz Moneta, natomiast z konkursu adidasa najbliżej zespołu juniorów młodszych jest Kamil Benmesbach.

Sztab zaplanował dla piłkarzy dwudniowy odpoczynek, a już w najbliższy weekend zespól rezerw rozegra kolejne sparingi z Narwią Ostrołęka i GKP Targówek.