Sparingowe zwycięstwo Legia Ladies z Akademiczkami z UW

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

05.03.2023 23:36

(akt. 05.03.2023 23:51)

Piłkarki Legia Ladies rozpoczęły ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej III ligi kobiet. Po powrocie z obozu przygotowawczego w Hiszpanii podopieczne trenera Jakuba Słoty trenują w Warszawie i rozegrały dzisiaj jeden z trzech zaplanowanych jeszcze meczów sparingowych. Spotkanie z Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Warszawskiego wygrały legionistki 3:2 (1:1)

Akademiczki po rundzie jesiennej zajmują piąte miejsce w II lidze w grupie północnej. Zdobyły 16 punktów (bramki 19:19, 5 zwycięstw, 1 remis i 5  porażek).

W dzisiejszym meczu legionistki dwukrotnie obejmowały prowadzenie – w 15 minucie do bramki trafiła Barbara Staszewska, a w 56 minucie Aneta Wasiak, i dwukrotnie piłkarki UW wyrównywały. Trzecią zwycięską bramkę po rzucie karnym w 86 minucie zdobyła Klaudia Grodzka.

W dzisiejszym meczy trener Jakub Słota miał do dyspozycji 17 zawodniczek i wszystkie otrzymały szansę zaprezentowania swoich umiejętności na boisku. W tym trzy nowe piłkarki, które pojawiły się na ostatnim naborze do Legia Ladies i dostały możliwość na grę testową: Aleksandra Kowalczyk, Aleksandra Kurzelowska i Natalia Chwedczuk. Na ostatni kwadrans na boisku widzieliśmy też wracającą po kontuzji Julię Biesiadę.

W kolejnym tygodniu zaplanowany jest mecz z dobrze znaną Legii z rozgrywek IV ligi drużyną GOSiRek Piaseczno (12.03, godz. 18:00).

LSS Legia Ladies – KU AZS UW 3:2 (1:1)

Bramka dla Legii: Staszewska (15’), Wasiak (56’), Grodzka (86’)

Skład Legii: Koper – Komala (60’ Lebuda), Marciniak, Zduńczyk, Markiewicz (46’ Grodzka), Hajkiewicz, Jasińska (60’ Chwedczuk, 80’ Chmielewska), Chmielewska (75’ Biesiada), Wasiak (60’ Kowalczyk), Staszewska (46’ Grodzka), Przybylska (60’ Kurzelowska)