Środowy trening, ostra rywalizacja trwa

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

20-05-2020 / 14:20

(akt. 20-05-2020 / 15:25)

Do gry o stawkę zostało coraz mniej czasu, bo już 26 maja legioniści zmierzą się w Pucharze Polski z Miedzią Legnica. Trwa ostra rywalizacja. Piłkarze Legii trenowali w środę przez prawie dwie godziny, na boisku bocznym.

Zawodnicy rozpoczęli zajęcia o godz. 11. Najpierw miała miejsca rozgrzewka prowadzona przez Łukasza Bortnika. Potem była praca nad dokładnością podań oraz taktyką. Legioniści byli podzieleni na dwie drużyny. Akcję budowali obrońcy, którzy po wymianie podań zagrywali piłki do graczy z ofensywy. Ci mieli za zadanie zdobyć bramkę po dośrodkowaniu ze skrzydła bądź prostopadłym podaniu.

Na boisku zabrakło tylko Radosława Majeckiego. Bramkarz doznał kontuzji podczas ostatnich zajęć na zgrupowaniu w Warce i nie wiadomo czy wystąpi w spotkaniu z Miedzią w Legnicy. Na murawie pojawił się Radosław Cierzniak. Golkiper pracował indywidualnie, pod okiem trenera Krzysztofa Dowhania. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. Ze szkoleniowcem Janem Muchą oraz Krzysztofem Rzymowskim ćwiczyli Wojciech Muzyk i Mateusz Kochalski.

Kolejnym elementem zajęć była gierka na skróconym polu gry. Składy prezentowały się następująco:

Zieloni: Muzyk – Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Cholewiak – Slisz, Martins – Wszołek, Gwilia, Rosołek – Kante

Szarzy: Kochalski – Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Karbownik – Astiz (Pyrdoł), Antolić – Luquinhas, Praszelik (Sanogo), Novikovas - Pekhart

W tym czasie pięciu zawodników ćwiczyło indywidualnie, po drugiej stronie boiska. W tym gronie znaleźli się: Vamara Sanogo, Luis Rocha, Ariel Mosór, Piotr Pyrdoł oraz Radosław Cielemęcki. W trakcie rywalizacji doszło do dwóch zmian. Na murawie pojawili się Sanogo i Pyrdoł. Francuz pokazywał się do gry, był aktywny, lecz zmarnował rzut karny, który był ostatnim akordem gierki (uderzył obok bramki).

Później przyszła pora na szlifowanie uderzeń z głowy. Część graczy dośrodkowywała z bocznych sektorów, a reszta starała się skutecznie główkować. Nie zabrakło elementu walki i punktów za zdobywanie prawidłowych bramek. Zawodnik, który oddał strzał, wędrował na bramkę i próbował za wszelką cenę obronić uderzenie gracza z drużyny przeciwnej. Ostatecznie wygrali Szarzy, którzy razem się cieszyli i celebrowali zwycięstwo. Drugi zespół wykonywał w tym czasie pompki. Zajęcia z bliska obserwował m.in. właściciel klubu, Dariusz Mioduski.

Niektórzy poświecili jeszcze trochę czasu na rzuty wolne. Utrudnieniem były manekiny, które zostały ustawione w „szesnastce”. Nad uderzeniami zza pola karnego pracowali: Walerian Gwilia, Arvydas Novikovas, Mateusz Wieteska, Maciej Rosołek, Jose Kante, William Remy, Bartosz Slisz, Domagoj Antolić oraz Mateusz Praszelik. Trzy uderzenia oddał również trener Aleksandar Vuković. Przy jednym z nich, mur złożony z manekinów został powiększony, ze względu na obecność w nim Novikovasa. Sporo strzałów lądowało w bramce, niektóre - tuż obok niej. Jedno z uderzeń Remy’ego trafiło wprost w lampę, zlokalizowaną tuż za ogrodzeniem boiska. Warto jednak dodać, że poza tym uderzeniem, Francuz dość regularnie oddawał dobre strzały. 

Na sam koniec odbyła się ciekawa gierka, w której trener Bortnik rywalizował z paroma zawodnikami. Pomiędzy szkoleniowcem a danym graczem została ustawiona przenośna zamrażarka. Po dwóch przyjęciach, trzeba było w nią trafić i przebić piłkę na drugą stronę. Trener Bortnik ograł wszystkich uczestników gierki, oprócz Michała Karbownika

QUIZ Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu

Komentarze (27)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
 • 0 / 0
Czy Kante podtrzyma forme życia
Remy trafił z wolnego w lampę za płotem, chciałbym to zobaczyć xD
Założył się z kolegami, że wceluje i wygrał ; - )
Trener Bortnik do jedenastki!!! (i oczywiście Michał Karbownik, nad resztą się pomyśli)
~yz
 • 0 / 0
Myślałem że fryz Karbownika to przez czas kwarantanny ,a tu trzeci dzień odkąd fryzjerzy działają i nadal długie włosy
Sierżant
 • 2 / 5
Środowy trening. Ostra rywalizacja trwa.
Niczym mgła.
Kapitan
 • 1 / 0
Zalecam Nipolept.
Po receptę i wskazówki dawkowanie zgłoś się do specjalisty wg Twojego zaufania.
Pośpiech naprawdę wskazany.
Dużo zdrowia życzę.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
No widzę że Novikovas wreszcie się na coś przydaje
czyli teraz dwa stosunkowo łatwe mecze kontrolne 26 i 30 maja a potem wyjazd do Krakowa na Wisłę
A Wisła to co? Klub z czołówki?
A my to co, naprawdę z nikim nie potrafimy przegrać?
Nie wiem kim wy jesteście i przegrywajcie z kim chcecie. Ale ja kibicuje Legii Warszawa,która w tym sezonie miażdży przeciwników.
Trollujesz, czy zwyczajnie nie masz pojęcia, o czym piszesz? Może tabela kłamie?
" Przy jednym z nich, mur złożony z manekinów został powiększony, ze względu na obecność w nim Novikovasa" Nie no, Redakcjo, ja wiem, że ArviNovi jest na razie cieniem siebie z Jagi, ale żeby od razu manekin z niego robić? ;) jeszcze się nada do gry
Generał brygady
 • 1 / 0
Manekin, co Ty na to?
Major
 • 1 / 0
Na razie nie odpowie, bo musi pozbierać się po treningu ;)
Manekin dołożył niejedną cegiełkę do tego muru...
Generał dywizji
 • 1 / 0
odpowiem za manekina ;)
"Another brick in the wall"
Generał brygady
 • 0 / 0
Niezły miszmasz w tych składach. Będzie się działo
Sierżant
 • 0 / 6
Widzę cenzura jak w Trójce. Błąd systemu zapewne, treści znikają.
Generał brygady
 • 2 / 1
Normalnym nie znikają...
Mam nadzieję, że Remy wróci do pierwszej 11.
Chorąży
 • 1 / 0
Jak będzie dobrze grał, to wróci B)
Oby nie. Niech ten obibok już najlepiej latem odejdzie.
Miejmy nadzieję, że nikogo więcej nam nie zepsuje ;)