Sześć meczów w el. LE bez straty gola

Redaktor Piotr Kamieniecki

15.08.2019 22:20

(akt. 16.08.2019 02:54)

Piłkarze Legii Warszawa awansowali w środę do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. W dotychczasowych spotkaniach stołeczna drużyna nie straciła gola.

Legia w swojej historii występów w Lidze Europy potrafiła zanotować passę sześciu meczów bez straconego gola. Poprzednio miała ona miejsce w sezonach 2013/2014 i rozpoczęła się od wygranego spotkania fazy grupowej z Apollonem Limassol. Potem "Wojskowi" nie tracili gola w kolejnych rozgrywkach, gdy odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów i spadli do nieco gorzej opłacanych puhcarów. Do serii zaliczał się dwumecz z FK Aktobe (1:0 oraz 2:0), a także mecze po wywaleczeniu awansu do grupy: z Lokerem (1:0), Trabzonsporem (1:0) oraz Metalistem Charków (1:0). Passa zakończyła się w rywalizacji z Ukraińcami 6 listopada, gdy w 22. minucie Wasyl Kobin pokonał Dusana Kuciaka

Poprzednia seria legionistów bez straconego gola w ramach Ligi Europy trwała dokładnie przez 562 minuty. Aktualnie zegar wicemistrzów Polski stanął na wyniku 540 minut, choć stosując regułę, gdzie passa zaczyna się od poprzedniej bramki, ta trwa nawet dłużej. gdyż rozpoczęła się od 18. minuty rywalizacji z Dudelange. Wtedy Arkadiusz Malarz po raz ostatni wyciągnął piłkę z bramki po uderzeniu Stelvio. Przez kolejne 72 minuty, meczu w Luksemburgu, futbolówka nie wpadła do siatki, co przy takim zestawieniu dawałoby wynik 612 minut.

Radosław Majecki zachowuje czyste konto w el. Ligi Europy od 540 minut, czyli od sześciu meczów. Składają się na to po dwa spotkania z Europa FC (0:0 i 3:0), KuPS (1:0 oraz 0:0), a także Atromitosem (0:0 i 2:0). Teraz Polaków czeka rywalizacja z Rangers FC, która zadecyduje o tym czy to Szkoci czy Polacy zagrają w sezonie 2019/2020 w fazie grupowej Ligi Europy.

Sumarycznie, legioniści od czterech meczów (0:0 z KuPS, 0:0 ze Śląskiem Wrocław, 0:0 z Atromitosem i 2:0 z Grekami) zachowują czyste konto. W trwającym sezonie "Wojskowi" rozegrali dziewięć spotkań w których stracili trzy gole (dwa z Pogonią oraz jednego z Koroną).

Co wiesz o rywalizacji Legii ze szkockimi drużynami

1/15 Ile razy Legia rywalizowała ze szkockimi drużynami w meczach o europejskie puchary?