Szymon Marciniak sędzią meczu z Lechią

Patryk Tylak

Źródło: PZPN, Legia.Net

06-12-2018 / 13:39

(akt. 04-01-2019 / 12:23)

Sędzia Szymon Marciniak z Płocka będzie rozjemcą niedzielnego spotkania Legii z Lechią Gdańsk. Arbiter w bieżących rozgrywkach nie sędziował jeszcze żadnego meczu z udziałem legionistów. Warto wspomnieć, że w trwającym sezonie Marciniak był sędzią głównym trzech meczów Ligi Mistrzów, w tym hitowego PSG - Liverpool (2:1). W niedzielnym starciu w Gdańsku na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a na sędziego VAR wyznaczono Piotra Lasyka. Poniżej pełna obsada 18. kolejki Lotto Ekstraklasy.

07.12 (piątek), 18:00: Zagłębie Lubin – Piast Gliwice – Daniel Stefański (Bydgoszcz)

07.12 (piątek), 20:30: Lech Poznań – Śląsk Wrocław – Bartosz Frankowski (Toruń)

08.12 (sobota), 15:30: Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec – Paweł Raczkowski (Warszawa)

08.12 (sobota), 18:00: Korona Kielce – Wisła Płock – Dominik Sulikowski (Gdańsk)

08.12 (sobota), 20:30: Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok – Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

09.12 (niedziela), 15:30: Górnik Zabrze – Miedź Legnica – Krzysztof Jakubik (Siedlce)

09.12 (niedziela), 18:00: Lechia Gdańsk – Legia Warszawa – Szymon Marciniak (Płock)

10.12 (poniedziałek), 18:00: Arka Gdynia – Cracovia – Piotr Lasyk (Bytom)

Komentarze (12)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Czyscicielkominow
  • 0 / 0
Szymon po co mi var Marciniak.
Tak się zastanawiam czemu nie mogą sędziować ludzie z miasta z którego jest jedna z drużyn? Czyli dlaczego nam nie może sędziować pan Kwiatkowski?
Czy zakładane jest że skoro jest z tego samego miasta to będzie stronniczy? Przecież to byłoby jawne podważanie pracy sędziego jako osoby z góry bezstronnej. Idąc tym tropem nam powinien sędziować ktoś z poza Polski bo w całym kraju przecież nienawidzi się Legii. Czyli jeżeli nie może nam sędziować pan Kwiatkowski bo przypadkiem jako osoba z Warszawy mógłby sprzyjać Legii (co niekoniecznie jest jakąś pewną korelacją bo przecież może wykonywać taki zawód albo przypadkiem nawet być kibicem czarnym koszul), to tak samo nie powinien nam sędziować nikt z Krakowa, Poznania, Płocka, Bydgoszczy bo mogą sędziować na niekorzyść Legii jako potencjalnie związani z drużynami ze swoich miast.
Czy się mylę i jest jakiś przepis o którym nie wiem?
~Ktoś
  • 1 / 0
Masz 100% racji.
W Anglii sędziowie z Londyna mieli by mało pracy. Bo jest tam wiele klubów z tego miasta :)
Domyślny awatar Porucznik
  • 2 / 0
Tam gdzie układ i stronniczość trzyma się mocno,tam tworzy się pozorne limity i ograniczenia które w rzeczywistości chronić mają wierchuszkę układu ktora zrobiła rzekomo wszystko aby wyeliminować tendencyjność.Tylko czy prawdziwy sedzia pilkarski powinien przechodzić werefikację miejsca zamieszkania czy rejonu pochodzenia ? Takie weryfikacje, uwłaczają instytucji sędziego a takie limity wprowadzają ludzie z ,,gruntu,,nieuczciwì.Mierzą sędziów swoją miarą,pewnie skaźoną nieuczciwością.
Tak, zgadzam się, tylko to wygląda tak że jako nieuczciwość w przypadku sędziów bierze się ich ew przychylność do jakiegoś klubu względem miejsca zamieszkania sędziego (swoją drogą chodzi o miejsce zamieszkania czy pochodzenie?), a nie nieprzychylność, tak jakby sędziowie mogli robić wałki tylko celowo pomagając którejś drużynie (co de facto ma miejsce bo przeszkadzając jednej pomaga się drugiej ale wiecie o co mi chodzi).
Czyli reasumując gdyby sędziował nam sędzia Kwiatkowski i w ewidentny sposób wypaczyłby wynik spotkania na naszą korzyść to pojawiłyby się głosy dlatego że mieszka w Warszawie pomaga swoim (jak to w ogóle brzmi), a jeżeli sędzia Musiał robi wałek na niekorzyść Legii nie to patrzy się na to pod kątem tego że jest z Krakowa. Gdzie tu logika? A może na próżno jej szukać?
Generał dywizji
  • 2 / 0
Finał hokeja meskiego na IO 2010 Vancouver, mecz kanada - USA (3:2), sedziuje trzech sędziów z USA. I nikogo nie boli.
~fan Kazimierza D.
  • 0 / 0
Całe szczęście że tak nie ma.
Wejdź w położenie takiego sędziego, każda jego decyzja schlastana przez C+ i założę się o dobrą wódę, że ze strachu będzie sędziował przeciw nam. Będzie świętszy od Papieża.
Kiedyś Widzew godził się na sędziowanie meczów z Legią przez Listkiewicza. Ale Listkiewicz nie krył się z nienawiści do Legii.
Szkoda, że nie podaja kto na varze będzie siedział.
Lasyk-tak stoi napisane.
No tak... Ślepłem.
Domyślny awatar Generał brygady
  • 1 / 0
To idz Pan do lekarza. Tego od oczu. ;)
~treneiro
  • 0 / 1
Byle Kuglarza w skladzie nie bylo i mozna dopisac 3pkt