Taktyka przed meczami sparingowymi

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

25-01-2020 / 11:40

(akt. 25-01-2020 / 11:42)

Piłkarze Legii mają za sobą kolejny trening na zgrupowaniu w Belek. Sobota na boisku w dużej mierze upłynęła warszawiakom na szlifowaniu taktyki i stałych fragmentów gry.

Stołeczna drużyna miała na sobotę zaplanowany tylko jeden trening. "Wojskowi" pojawili się na boisku o godzinie 10:00 i pracowali przez blisko dwie godziny. Pierwszym etapem zajęć były ćwiczenia nadzorowane przez Łukasza Bortnika, speca od przygotowania motorycznego. Legioniści mierzyli się z kolejnymi stacjami naszykowanymi przez trenerów od przygotowania motorycznego. Tam warszawiacy przebywali przez około 40 minut. 

Normalnie z całym zespołem trenował Paweł Wszołek, który na obozie musiał zmagać się z anginą. Jose Kante z dnia na dzień zwiększa obciążenia po urazie mięśnia półbłoniastego. Występ reprezentanta Gwinei w sparingach na obozie jest jednak wykluczony. Lekkie problemy zdrowotne ma też Ariel Mosór. 16-latek zmaga się z przeciążeniami. Z kolei skręcony staw skokowy ma inny junior, Nikodem Niski

Reszta zajęć była poświęcona taktyce. Drużyna rywalizowała na pełnym polu gry w jedenastoosobowych składach. Na podstawie małego wewnętrznego meczu, można wysnuć wnioski, że w takich składach legioniści będą rywalizowali w dwumeczu z Kazachami. 

Zieloni: Jędrzejczyk, Astiz, Lewczuk, Karbownik - Vesović, Antolić, Martins, Novikovas - Luquinhas - Rosołek

Szarzy: Stolarski, Wieteska, Remy, Rocha - Wszołek, Cafu, Gwilia, Pyrdoł - Praszelik - Kostorz

Ostatnią fazą sobotniego treningu była praca nad stałymi fragmentami gry. Legioniści szlifowali schematy rozegrania rzutów rożnych. 

Sztab szkoleniowy pozwolił drużynie na wolne popołudnie. W niedzielę legionistów czekają dwa mecze sparingowe z Kajratem Ałmaty. Pierwszy zostanie rozegrany na boisku legionistów o godzinie 11:00, a drugi na stadionie Gloria (baza Kazachów) o 17:00. Trener Aleksandar Vuković w każdym meczu wystawi inną jedenastkę. 

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 2 / 0
Mimo że Legia w ostatnich sezonach ogółem gra słabiej niż np. w latach 2014 czy 2016, to jednak nawet ostatnio często dawało się zauważyć, że pod względem fizyczności, kondycji czy też zwyczajnie jakościowo, piłkarsko wyróżnia się na tle całej ligi. Potencjalnie od lat to najlepsza polska drużyna (wiem, banał i truizm). Czas teraz na wyraźne górowanie nad krajowymi rywalami pod względem taktyki, na mocną pracę w tym aspekcie. Bardzo bym sobie tego życzył, bo niemało wypowiedzi zawodników przechodzących z Ekstraklasy na Zachód - w tym przechodzących tam z Legii - podkreśla sporą różnicę w zajęciach taktycznych zagranicą i w Polsce (mówi o tym np. Bereszyński).
Generał brygady
  • 1 / 1
Zobaczymy jutro. Oczywiście myślę że wygramy.
Generał brygady
  • 0 / 0
Odnośnie Mosóra mamy wytłumaczenie dlaczego nie grał w ostatnich sparingach. Chłopak jest spokojnie wdrażany i nikt nie chce popełnić błędu. Młodzież zbiera wartościowe doświadczenia i widać, że lekko nie jest. Ale wierzę, że to zaprocentuje, trzymam kciuki i zdrowia życzę.
Juz wiem kogo mi stylem gry przypomina Praszelik i jest to Mariusz Piekarski.
Generał brygady
  • 0 / 0
Oby tylko ze zdrowiem było lepiej. Jeśli jednak będzie sadził takie bramy z dystansu i z wolnych oraz prowadził grę jak Piekarz, jestem za.
Coś wiadomo czy ten Zewłakow wróci do Legii?
Trochę nie na temat ale okres do października zapowiada się całkiem ciekawie. Z tekstu Piotra Kamienieckiego wynika że poważnym kandydatem na stołek Prezesa PZPN jest Cezary Kulesza... jestem za.
Cholewiak????