Tenis: Błyskawiczny awans Świątek. Wozniacki w II rundzie

Redaktor Piotr Kamieniecki

07.08.2019 02:03

(akt. 07.08.2019 02:33)

Iga Świątek błyskawicznie awansowała do drugiej rundy zawodów WTA w Torono. Polka zwyciężyła po kreczu rywali. W kolejnej fazie legionistkę czeka mecz z Caroline Wozniacki.

Iga Świątek (65 WTA) dostała się do głównej drabinki zawodów WTA w Toronto po przejściu kwalifikacji. Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z inną tenisistką walczącą wcześniej w eliminacjach, Alją Tomljanović (45 WTA). Mecz potrwał ledwie 22 minuty i zakończył się w pierwszym secie przy stanie 4:1 dla warszawianki. Wszystko przez kłopoty zdrowotne Australijki. 26-latka walczyła z bólem, ale nie dała rady dokończyć spotkania. Dzięki temu, Świątek błyskawicznie awansowała do drugiej rundy turnieju w Kanadzie.

W środę legionistkę czeka emocjonujące spotkanie z mającą polskie korzenie Caroline Wozniacki (18 WTA). Dunka awansowała ogrywając 2:0 Julię Putincewą (42 WTA). Dla Świątek, jak i całego tenisa nad Wisłą, rywalizacja legionistki z taką rywalką będzie gwarantem emocji. Obie zawodniczki miały okazję w tym sezonie wspólnie trenować. Ostatnie miesiące nie są kapitalne dla Woźniackiej, lecz w 2018 roku zwyciężyła w Wielkim Szlemie w Australii.

Środowy, "polsko-polski", będzie ostatnim rozegranym tego dnia na korcie centralnym w Toronto. Wcześniej pojawią się na nim m.in. Simona Halep czy Serena Williams. Wygrana spotkania zmierzy się z triumfatorką rywalizacji, w której udział wezmą rozstawiona z "dwójką" Naomi Osaka (2 WTA) oraz Tatjana Maria (74 WTA).