Tenis: Historyczny turniej legionistki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

08-04-2019 / 15:53

(akt. 08-04-2019 / 16:50)

Iga Świątek rozpocznie we wtorek historyczny turniej. Legionistka po raz pierwszy wystąpi w głównej drabince turnieju rangi WTA. Polka będzie walczyła w zawodach rozgrywanych w szwajcarskim Lugano.

Iga Świątek (115 WTA) pierwotnie miała walczyć o udział w zawodach w Lugano w kwalifikacjach. Polka wystąpi jednak w turnieju, którego pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów, od razu w głównej drabince. Dzięki faktowi, że w ostatniej chwili kilka zawodniczek wycofało się z gry, legionistka załapała się na grę bez kwalifikacji. Świątek jest najniżej sklasyfikowaną tenisistką, która uniknęła eliminacji. 

Najwyżej sklasyfikowaną tenisistką występującą w Lugano jest Belinda Bencic (20 WTA). Poza nią na kortach w Szwajcarii pojawią się również m.in. Carla Suarez Navarro (27 WTA), Viktoria Kuzmova (45 WTA) czy Alison Van Uytvanck (52 WTA), z którą legionistka przegrała blisko dwa miesiące temu na zawodach w Budapeszcie. 

W pierwszej rundzie Polka zmierzy się z kwalifikantką. Eliminacje wciąż trwają więc przeciwniczka Świątek nie jest jeszcze znana. Jeśli legionistka upora się z rywalką, w drugiej rundzie może trafić na Kuzmovą. Słowaczka również rozpocznie zawody od gry z kwalifikantką. Za sam awans do drugiej rundy każda zawodniczka otrzyma 30 punktów do rankingu oraz nagrodę w wysokości 3400 dolarów.

Po zawodach w Szwajcarii, Świątek ma w planach występ na turnieju w czeskiej Pradze (24.04 - 04.05, pula nagród 250 tysięcy dolarów). Potem celem będzie zapewne impreza większej rangi, która odbędzie się w Madrycie. Zawody w stolicy Hiszpanii mają pulę nagród wynoszącą ponad siedem milionów dolarów. W głównej drabince będą 64 miejsca.

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dobry wynik, gratulacje.
Iga jest druga w rankingu tenisistek do lat 18, ale w rankingu do 19 lat - piąta. Do 31. maja ma jeszcze trochę czasu ;-)
I po meczu! 2:0. Rowerka nie było, ale jest monocykl ;-) Live WTA Ranking - 111.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o 11:10.
Będzie grać o 10.30 z Ukrainką (Katariną Zawacką, WTA 177)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Z miasta Łucka. :-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dodajmy że 115 WTA Igi to przesunięcie o trzy pozycje w góre w porównaniu z dotąd aktualnym rankingiem.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Udanego początku (turnieju)!
Porucznik
  • 2 / 0
Spokojnie, bez stresu - grać swoje i łapać doświadczenie. Na "hurkaczowanie" jeszcze przyjdzie czas :)
Dokładnie! Iga - luz, niczego nie "musisz"...
No pięknie! Powodzenia w Szwajcarii!