Iga Świątek

Tenis: Horror w Melbourne. Świątek odpadła po walce

27.01.2020 11:28

(akt. 27.01.2020 11:33)

Iga Świątek przegrała w IV rundzie Australian Open z Anett Kontaveit. Estonka wygrała w trzech setach, a spotkanie trwało prawie trzy godziny.

W pierwszym secie Iga Świątek (56. WTA) wyszła na minimalnie prowadzenie, ale Anett Kontaveit (31. WTA) zdołała doprowadzić do remisu 2:2. Legionistka grała solidnie, lecz Estonka również miała sporo do powiedzenia. Istotnym fragmentem meczu okazał się ósmy gem. Gdyby rywalka w nim zwyciężyła, odskoczyłaby Polce w kluczowym momencie. Tak się jednak nie stało. Świątek była nieustępliwa, a w tie-breaku wykazała się spokojem, przez co wygrała seta.

18-latka z przytupem weszła w drugą partię gry. Uzyskała przełamanie i kontrolowała wydarzenia na korcie. Przeciwniczka nie dała za wygraną i nie pozwoliła legionistce zbytnio odskoczyć. Estonka wyrównała, lecz później przegrała własne podanie. Świątek mogła wyjść na prowadzenie różnicą dwóch gemów, ale Kontaveit wygrała jej serwis. Rywalka poszła wówczas za ciosem i wyrównała.

O awansie do 1/4 finału zadecydował trzeci set. Estonka była nie do zatrzymania i prowadziła 5:1. Wtedy legionistka rozpoczęła niesamowitą pogoń i doprowadziła do remisu! Polka podkręciła tempo, lecz w końcówce musiała uznać wyższość Kontaveit. Przeciwniczka wygrała podanie warszawianki i przeszła do kolejnej rundy. W ćwierćfinale na kortach w Melbourne, Kontaveit zmierzy się z Simoną Halep (3. WTA)

Dla Świątek to nie koniec przygody z Australian Open. Zawodniczka gra w miksie z Łukaszem Kubotem. Wymieniona dwójka znajduje się obecnie w ćwierćfinale turnieju. Ich kolejnymi rywalami będzie australijski duet Astra Sharma/John-Patrick Smith, który przed rokiem wystąpił w finale.

Anett Kontaveit - Iga Świątek 2:1 (6:7, 7:5, 7:5)