Tenis: Indian Wells nie dla Świątek

06-03-2019 / 01:51

(akt. 06-03-2019 / 02:05)

Iga Świątek odpadła z kwalifikacji do Indian Wells przegrywając w trzech setach z Ysaline Bonaventure. Polka okazała się lepsza w pierwszej partii, lecz w kolejnych odsłonach rywalizacji triumfowała Belgijka.

Po ograniu w poniedziałek Lary Arruabarreny, Iga Świątek (125 WTA) w finale kwalifikacji o udział w Indian Wells (pula nagród wynosi ponad 9 mln dolarów) zmierzyłą się z niżej notowaną Ysaline Bonaventure (144 WTA). Belgijka prezentowała się w ostatnich tygodniach solidnie, lecz pierwszy set tego nie potwierdził. Tenisistka Legii gładko wygrała, dając sobie urwać zaledwie jednego gema. Druga partia wyglądała podobnie, lecz... w drugą stronę. Tym razem to zawodniczka z Rocourt prowadziła grę i zwyciężyła 6:2.

O wszystkim decydował trzeci set, w którym gra obu zawodniczek była znacznie bardziej wyrównana. Zaczęło się jednak od wzajemnego przełamania. Potem, od stanu 1:1, aż do wyniku 5:4 dla Belgijki, tenisistki solidarnie wygrywały swoje podania. Jak się okazało, ostatni gem był niezwykle dramatyczny. Świątek serwowała i zdołała obronić trzy punkty meczowe. Polka ani razu nie miała przewagi, by zakończyć partię na swoją korzyść. Ostatecznie po 116 minutach rywalizacji, szalę wygranej przechyliła na swoją korzyść Bonaventure zwyciężając 6:4, a 2:1 w setach.

Indian Wells - kwalifikacje:

I runda: Lara Arruabarrena - Iga Świątek 1:2 (1:6, 7:6[6], 2:6).
II runda: Iga Świątek - Ysaline Bonaventure 1:2 (6:1, 2:6, 4:6)).

Mimo porażki, Polka i tak może awansować w rankingu WTA. W oficjalnym zestawieniu legionista zajmuje aktualnie 125. miejsce, ale w kolejnym tygodniu Świątek ma szansę przeskoczyć o sześć miejsc do góry.