Tenis: Legioniści dobrze rozpoczęli Igrzyska

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-10-2018 / 12:12

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

W niedzielę rozpoczęły się młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires, na których zjawili się sportowcy w wieku 15 - 18 lat z ponad dwustu krajów na świecie. Polskę w tenisie reprezentują Iga Świątek, a także Daniel Michalski będący na co dzień graczami Legii Warszawa. "Wojskowy" duet udanie rozpoczął zawody pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Daniel Michalski rozpoczął grę w niedzielę. W swoim pierwszym meczu legionista pokonał w dwóch setach pochodzącego z Beninu Delmasa Ntchę. Spotkanie nie sprawiło problemów Polakowi, gdyż w obu setach triumfował do zera, a na korcie nie przebywał nawet przez godzinę.

 

Grę w Argentynie udanie zainaugurowała także Iga Świątek. Legionista w poniedziałek zmierzyła się z reprezentantką Luksemburga, Eleonorą Molinaro. Rozstawiona z "trójką" Polka zwyciężyła w pierwszym secie 6:1, a w drugim 6:4 i awansowała do drugiej rundy singla pań. 

 

Legioniści znają już także swoich rywali. Michalski we wtorek skonfrontuje się o godzinie 15:00 z Czechem Ondrejem Stylerem. Wieczorem zawodnik stołecznego klubu zagra w parze ze Świątek w pierwszej rundzie miksta. Rywalami Polaków będzie amerykańska para Alexa Noel - Tristan Boyer. Zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu w drugiej rundzie singla zagra w środę. Przeciwniczką będzie jej rówieśnicza z Tajwanu, Joanna Garland.

 

O wynikach legionistów na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires będziemy reuglarnie informowali na łamach Legia.Net. 

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094