Tenis: Pierwsza wygrana Żuka w cyklu ATP

Redaktor Kuba Szerszeń

Kuba Szerszeń

08.01.2020 05:26

(akt. 08.01.2020 06:02)

Kacper Żuk wygrał swój pierwszy mecz w cyklu ATP! Legionista pokonał w trzech setach Dennisa Novaka z Austrii w zawodach ATP Cup.

W poniedziałek Kacper Żuk (448 ATP) rozegrał dobry mecz przez długi czas walcząc z Marinem Ciliciem (38 ATP). W nocy z wtorku na środę 20-letni tenisista Legii pokonał w kolejnym spotkaniu ATP Dennisa Novaka (105 ATP). Austriak wygrał w pierwszym secie 7:5, ale w drugiej partii Żuk zwyciężył 7:6 po tie-breaku.

Dla niżej notowanego Polaka spotkanie z Novakiem układało się coraz lepiej. W decydującej partii Żuk prowadził nawet 4:1. W końcówce rywalizacja nieco się wyrównała, ale ostatecznie legionista zwyciężył 6:3 i wygrał całe spotkanie po 155 minutach walki.

Żuk w trakcie turnieju w Australii wygrał swoje pierwsze spotkanie w cyklu ATP. Polak rywalizował tam w ramach zawodów ATP Cup, w których mierzą się ze sobą drużyny narodowe. W drugim środowym spotkaniu Hubert Hurkacz (37 ATP) wygrał po tie-breaku 2:1(3:6, 6:4, 7:6[5]) z Dominikiem Thiemem (4 ATP).