Tenis: Powtórka z AO, Świątek w drugiej rundzie

19-02-2019 / 12:12

(akt. 19-02-2019 / 13:04)

Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Olgą Danilović w pierwszej rundzie turnieju WTA w Budapeszcie. Polka pewnie ograła rywalkę, którą pokonała również w trakcie Australian Open.

Iga Świątek (140 WTA) doskonale pamiętała Olgę Danilović (114 WTA). 17-latka pokonała Serbkę po zaciętym boju w pierwszej rundzie ostatniego Australian Open. Teraz legionistka uporała się z wyżej notowaną przeciwniczką szybciej i znacznie pewniej.

W pierwszym secie tenisistka ze stolicy oddała rywalce trzy gemy. W drugiej partii sprawy potoczyły się znacznie szybciej. Świątek wygrała 6:0 i potrzebowała do tego ledwie 26 minut. Całe spotkanie potrwało nieco ponad godzinę. Polka w dobrym stylu zapewniła sobie awans do kolejnej rundy turnieju WTA rozgrywanego w stolicy Węgier (pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów). Pokonanie Danilović gwarantuje 17-latce awans w rankingu WTA o około piętnaście pozycji.

W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z wygraną spotkania Alison Van Uytvanck (50 WTA) - Wiera Zwonariewa (69 WTA). Belgijka to zwyciężczyni zeszłorocznych zawodów w Budapeszcie. Rosjanka to zawodniczka doskonale znana ze światowych kortów. Ich pojedynek zostanie rozegrany w środę rano. Spotkanie z udziałem Świątek planowane jest za to na czwartek.