Tenis: Świątek odpadła z Osaką

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-08-2019 / 12:01

(akt. 09-08-2019 / 12:19)

Iga Świątek przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA w Toronto z Naomi Osaką. Japonka w dwóch setach pokonała mniej doświadczoną tenisistkę z Warszawy.

Iga Świątek (65 WTA) w drodze do 1/8 finału zawodów w Toronto pokonała m.in. Caroline Wozniacki (18 WTA). Po zwycięstwie z Dunką mającą polskie korzenie, poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. Warszawianka w nocy z czwartku na piątek zmierzyła się z drugą w rankingu WTA Naomi Osaką. W pierwszym secie nie brakowało wyrównanej walki. Zawodniczki przez długi czas wygrywały gem za gemem, a przełom nastąpił, gdy Świątek przełamała wyżej notowaną przeciwniczką i wyszła na prowadzenie 4:2. Nadzieje mogły zostać rozbudzone, ale w kolejnej partii Osaka odrobiła stratę. Ostatecznie set skoczył się tiebreakiem, choć Polka miała potem dwa breakpointy. Japonka w decydujących chwilach okazała się lepsza i wygrała 7:4.

W drugim secie Polka ponownie przełamała Japonkę, choć partia miała już krótszą historię. Co raz udało się Świątek, to dwa razy powiodło się Osace, która rozpoczynała sezon jako światowa "jedynka". Osiemnastolatka z Warszawy przegrała w drugim secie 4:6 i odpadła z turnieju, ale na tle jednej z najlepszych zawodniczek na świecie pokazała się z bardzo dobrej strony. Taki mecz musi cieszyć w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami US Open. 

Już teraz wiadomo, że dojście do trzeciej rundy w Toronto pozwoli na lekki awans Polki w rankingu WTA. Świątek przesunie się w okolice 54. miejsca. Przed Wielkim Szlemem w Nowym Jorku, osiemnastoletnia zawodniczka planuje jeszcze występ w turnieju w Cincinnati.

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Szeregowy
  • 0 / 0
słabo
Generał broni
  • 0 / 0
Walka była ,gratulacje .
No, tenisowy świat właśnie dowiedział się o Idze Świątek. Niby nieduży turniej, ale odzew po meczu jest!
Jak przegrywać to z numerem 1. Kolejna lekcja, wierzę, że zaprocentuje w przyszłości.
Powodzenia Iga w NYC!
Marszałek Polski
  • 0 / 0
To jest przegrana po równej walce, a nie jakaś deklasacja młodziaka przez mistrza.
Iga - fajnie że jesteś stąd:):):):):)
Polecam (dla leniuchów) skrót meczu (8 minut), trzeba wejść w WTA live ranking i kliknąć na video
Generał
  • 1 / 0
Świetny turniej.
Walka z Osaką jak równy z równym.
Powoli oswaja się z zawodniczkami z czołówki, więc niedługo o zwycięstwach będzie decydowała tylko aktualna forma i nazwiska przeciwniczki nie będzie onieśmielało.
Iga chyba po raz pierwszy grała w sesji nocnej na głównych kortach, więc dla niej wszystko jest nowe, ale takie spotkania potężnie ją napędzają.
Dobrze to wygląda.
Szkoda, ale i tak pokonanie Woźniacki to duża sprawa.
Podporucznik
  • 0 / 0
Brawa i gratulacje Iga za tak wyrównaną walkę z drugą rakietą świata. Tym razem się nie udało, przyszłość jednak należy do Ciebie.
Pułkownik
  • 0 / 0
I tak swietny mecz - pochwały od Osaki - brawo i czekamy na dalsze mecze!! us open już niebawem