Tenis: Świątek odpadła z Osaką

Redaktor Piotr Kamieniecki

09.08.2019 12:01

(akt. 09.08.2019 12:19)

Iga Świątek przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA w Toronto z Naomi Osaką. Japonka w dwóch setach pokonała mniej doświadczoną tenisistkę z Warszawy.

Iga Świątek (65 WTA) w drodze do 1/8 finału zawodów w Toronto pokonała m.in. Caroline Wozniacki (18 WTA). Po zwycięstwie z Dunką mającą polskie korzenie, poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. Warszawianka w nocy z czwartku na piątek zmierzyła się z drugą w rankingu WTA Naomi Osaką. W pierwszym secie nie brakowało wyrównanej walki. Zawodniczki przez długi czas wygrywały gem za gemem, a przełom nastąpił, gdy Świątek przełamała wyżej notowaną przeciwniczką i wyszła na prowadzenie 4:2. Nadzieje mogły zostać rozbudzone, ale w kolejnej partii Osaka odrobiła stratę. Ostatecznie set skoczył się tiebreakiem, choć Polka miała potem dwa breakpointy. Japonka w decydujących chwilach okazała się lepsza i wygrała 7:4.

W drugim secie Polka ponownie przełamała Japonkę, choć partia miała już krótszą historię. Co raz udało się Świątek, to dwa razy powiodło się Osace, która rozpoczynała sezon jako światowa "jedynka". Osiemnastolatka z Warszawy przegrała w drugim secie 4:6 i odpadła z turnieju, ale na tle jednej z najlepszych zawodniczek na świecie pokazała się z bardzo dobrej strony. Taki mecz musi cieszyć w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami US Open.

Już teraz wiadomo, że dojście do trzeciej rundy w Toronto pozwoli na lekki awans Polki w rankingu WTA. Świątek przesunie się w okolice 54. miejsca. Przed Wielkim Szlemem w Nowym Jorku, osiemnastoletnia zawodniczka planuje jeszcze występ w turnieju w Cincinnati.