Tenis: Świątek poznała drogę na US Open

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

23-08-2019 / 15:45

(akt. 23-08-2019 / 16:02)

Iga Świątek poznała ścieżkę na US Open. Polka rozpocznie ostatni Wielki Szlem w sezonie od rywalizacji z Ivaną Jorović. Mecz został pierwotnie zaplanowany na poniedziałek.

Iga Świątek w ostatnich tygodniach przygotowywała się do US Open w Ameryce Północnej, gdzie wystąpiła w turniejach w Waszyngtonie (1/8 finału), Toronto (1/8 finału) oraz Cincinnati (II runda). Włącznie z kwalifikacjami, 18-latka rozegrała jedenaście spotkań, z których wygrała osiem. Polka awansowała w tym czasie na 49. lokatę w rankingu WTA. 

Polka poznała już rywalkę, z którą zmierzy się w pierwszej rundzie ostatniego Wielkiego Szlema w tym sezonie, US Open. Świątek rozpocznie zmagania od rywalizacji z Ivaną Jorović (94 WTA). Serbka ostatni mecz rozegrała na Wimbledonie, blisko dwa miesiące temu. 22-latka odpadła wtedy w drugiej rundzie po wygranej 2:0 z Lesley Kerkove i porażce 1:2 z Alison Riske. Najbliższa przeciwniczka legionistki będzie wielką niewiadomą. Jorović najwyżej w karierze była notowana w lipcu 2019 roku, gdy zajmowała 86. lokatę w rankingu WTA. 

Co dalej może czekać Polkę w wypadku wygranej? Świątek może wtedy trafić na zwyciężczynię rywalizacji Eugenie Bouchard (119 WTA) - Anastasija Sewastowa (12 WTA). Jeszcze dalej czekać może kwalifikantka lub ktoś z duetu Petra Martić (22 WTA) - Tamara Zidansek (63 WTA). W 1/16 finału realne jest wpadnięcie na słynną Serenę Williams, która rozpocznie turniej elektryzującym pojedynkiem z Marią Szarapową, mimo że Rosjanka od dawna nie potrafi odnaleźć formy z przeszłości. Druga Polka w głównej drabince, Magda Linette (80 WTA), zacznie zmagania od meczu z Astrą Sharmą (95 WTA) z Australii.

Mecz Świątek z Jorović planowany jest wstępnie na poniedziałek (26.08). Dokładny plan gier pierwszej rundy zostanie podanie wkrótce. 

Komentarze (6)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Iga! Iga! Iga!
Major
  • 0 / 0
Powodzenia
Generał
  • 0 / 0
Losowanie dobre, teraz tylko to wykorzystać.
Druga runda powinna być obowiązkiem, a przy słabszej postawie Sevastovej to i 4 runda realna.
Pułkownik
  • 2 / 0
czekamy na pierwszy mecz
czekamy do godziny 19. z hakiem (małym albo dużym)))
Powodzenia młoda damo! :)