Tenis: Świątek rozpoczęła turniej od wygranej

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

27-04-2019 / 18:03

(akt. 27-04-2019 / 20:08)

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy eliminacji zawodów WTA w Pradze. Polka pokonała w dwóch setach Włoszkę Anastasię Grymalską.

Iga Świątek (93 WTA) w zawodach WTA w Lugano zagrała w finale. Polka zanotowała znaczny skok w rankingu, czym zapewniła sobie występ w zawodach Wielkiego Szlema w Paryżu. Do Pragi legionistka leciała jednak klasyfikowana według poprzednich notowań, przez co występ musiała rozpocząć od kwalifikacji. W pierwszej rundzie Świątek trafiła na Anastasię Grymalską (257 WTA). 

Polka bez większych przeszkód pokonała znacznie niżej notowaną rywalkę. Mecz nie trwał nawet godziny. W pierwszym secie Świątek wygrała 6:2. W drugim legionistka nie oddała przeciwniczce choćby gema gładko zwyciężając 6:0. 

W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z Ekaterine Gorgodze. 27-letnia Gruzinka zajmuje 151. miejsce w rankingu WTA, a w sobotę ograła 2:0 Katarinę Kuzmovą, która otrzymała dziką kartę na grę w eliminacjach. Aby awansować do turnieju głównego, Polka musi wygrać jeszcze w dwóch meczach. Start polsko-gruzińskiej rywalizacji planowany jest na godzinę 14:00.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Brawo. (Grymalska to typowe włoskie nazwisko?)
Niektórzy Włosi mają takie oryginalne nazwiska, np Iwan Zajcew, znany włoski siatkarz ;-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Albo Michele Baranowicz. ;-)