Tenis: Świątek rozpoczęła turniej od wygranej

Redaktor Piotr Kamieniecki

27.04.2019 18:03

(akt. 27.04.2019 20:08)

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy eliminacji zawodów WTA w Pradze. Polka pokonała w dwóch setach Włoszkę Anastasię Grymalską.

Iga Świątek (93 WTA) w zawodach WTA w Lugano zagrała w finale. Polka zanotowała znaczny skok w rankingu, czym zapewniła sobie występ w zawodach Wielkiego Szlema w Paryżu. Do Pragi legionistka leciała jednak klasyfikowana według poprzednich notowań, przez co występ musiała rozpocząć od kwalifikacji. W pierwszej rundzie Świątek trafiła na Anastasię Grymalską (257 WTA).

Polka bez większych przeszkód pokonała znacznie niżej notowaną rywalkę. Mecz nie trwał nawet godziny. W pierwszym secie Świątek wygrała 6:2. W drugim legionistka nie oddała przeciwniczce choćby gema gładko zwyciężając 6:0.

W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z Ekaterine Gorgodze. 27-letnia Gruzinka zajmuje 151. miejsce w rankingu WTA, a w sobotę ograła 2:0 Katarinę Kuzmovą, która otrzymała dziką kartę na grę w eliminacjach. Aby awansować do turnieju głównego, Polka musi wygrać jeszcze w dwóch meczach. Start polsko-gruzińskiej rywalizacji planowany jest na godzinę 14:00.