Tenis: Świątek w drugiej rundzie

Redaktor Piotr Kamieniecki

18.03.2019 18:09

(akt. 18.03.2019 18:36)

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy eliminacji zawodów WTA w Miami. Polka pokonała w dwóch setach wyżej rozstawioną Zarinę Diyas.

W pierwszej rundzie kwalifikacji do zawodów w Miami, gdzie łączna pula nagród wynosi ponad 9 mln dolarów, Iga Świątek, która awansowała w poniedziałek na 121. miejsce w rankingu WTA, zmierzyła się z wyżej notowaną Zariną Diyas (92 WTA) z Kazachstanu.

Początek spotkania należał do legionistki. Świątek grała pewnie i wygrywała większość wymian. Po 32 minutach Polka zdobyła pierwszego seta zwyciężając 6:2. Druga partia miała więcej zwrotów akcji i początkowo toczyła się pod dyktando tenisistki z Kazachstanu. Diyas zdobyła przewagę trzech gemów i wydawało się, że doprowadzi do remisu. Wtedy do głosu doszła Świątek. Polka doprowadziła do stanu 5:5, a w sumie wygrała cztery gemy z rzędu. Dwa przełamania pozwoliły zawodniczce Legii zwyciężyć 7:5 bez rozgrywania tie-breaka.

Do awansu do turnieju głównego, Polka będzie potrzebowała jeszcze jednej wygranej. Rywalką będzie Sachia Vickery (142 WTA), która pokonała wyżej notowaną rodaczkę, Jennifer Brady (76 WTA). Spotkanie o awans do głównej drabinki odbędzie się we wtorek.