Tenis: Świątek w turnieju głównym w Pradze

Redaktor Piotr Kamieniecki

30.04.2019 12:36

(akt. 30.04.2019 12:48)

Iga Świątek pokonała w trzech setach Tamarę Korpatsch w ostatniej rundzie kwalifikacji zawodów WTA w Pradze. Tenisistka Legii Warszawa po raz kolejny zagra w turnieju głównym.

Iga Świątek (95 WTA) miała za sobą dwa kroki w kierunku turnieju głównego w Pradze. Przez opady deszczu, decydujące spotkanie z Tamarą Korpatsch (151 WTA) zostało przełożone z poniedziałku na wtorek.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Polski, która szybko przełamała rywalkę i zdobyła przewagę trzech gemów. Z czasem Niemka podjęła walkę, ale stało się to zbyt późno i legionistka zwyciężyła w pierwszej partii 6:3. Po krótkiej przerwie, role się odwróciły, a do głosu doszła niżej notowana rywalka. Korpatsch prowadziła grę i wyrównała stan rywalizacji zwyciężając w drugim secie 6:3.

W decydującym secie, obie zawodniczki toczyły wymagający bój. Przez długi czas zawodniczki walczyły punkt za punkt. Remis utrzymywał się do stanu 3:3. Wtedy Polka wygrała swoje podanie, po chwili przełamała przeciwniczkę i jeszcze raz okazała się lepsza przy własnym serwisie. Po 134 minutach Świątek wykorzystała drugą piłkę meczową i zakończyła kwalifikacje awansem do głównej drabinki zawodów w Czechach. Na poprzednim turnieju w szwajcarskim Lugano, Świątek dotarła aż do finału.

Świątek nie zna jeszcze rywalki w pierwszej rundzie zawodów. Polka może trafić na Ekaterinę Aleksandrową (57 WTA), Aleksandrę Krunić (63 WTA), Mandy Minellę (100 WTA), Bernardę Perę (105 WTA) czy Karolinę Muchovą (106 WTA). Inną opcją jest rywalizacja z inną kwalifikantką.

Najwyżej klasyfikowana tenisistka z Polski w Czechach zagra również w deblu. Legionistka stworzy parę z Alicją Rosolską. Biało-czerwone zmierzą się ze słowacko-rosyjskim duetem Anna Kalinskaja - Viktoria Kuzmova. Mecz planowany jest na godzinę 18:20 we wtorek.