Tenis: Świątek walczyła, lecz odpadła z zawodów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

21-02-2019 / 22:32

(akt. 21-02-2019 / 22:43)

Iga Świątek w drugiej rundzie zawodów WTA w Budapeszcie rywalizowała z Alison Van Uytvanck, ale mimo walki odpadła po dwóch setach z triumfatorką poprzedniej edycji turnieju.

Iga Świątek (140 WTA) dotarła do drugiej rundy zawodów w Budapeszcie przez kwalifikację. We wtorek Polka ograła za to Olgę Danilović na inaugurację zawodów. W kolejnej fazie legionistka zmierzyła się z Alison Van Uytvanck (50 WTA), która w poprzednim sezonie triumfowała w stolicy Węgier. 

Polka maiała nieco więcej czasu na regenerację po spotkaniu z Danilović. W pierwszym secie rywalizacji z Belgijką, losy partii ważyły się do samego końca. Ostatecznie wyżej notowana zawodniczka wygrała 6:4, W kolejnej odsłonie, która trwała prawie godzinę, legionistka zdołała być lepsza w pięciu gemach, ale ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Świątek odpadła z zawodów na Węgrzech, ale występ w drugiej rundzie pozwoli na awans w rankingu WTA. W najnowszym notowaniu Polka powinna awansować o ok. piętnaście pozycji. Legionistka ma teraz w planach wyprawę za ocean. Świątek będzie ubiegać się o występ w kwalifikacjach renomowanego turnieju w Indian Wells, gdzie wystąpi cała tenisowa czołówka. 

Iga Świątek - Alison Van Uytvanck 0:2 (4:6, 5:7)

Komentarze (18)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Przegrać z taką gwiazdą to nie wstyd, teraz tylko dalej pracować i za niedługo będzie walczyła jak równy z równym z każdym.
Taki drobiazg, czy nie macie innego zdjęcia??? To chyba i tak nie było zrobione w Budapeszcie, a Iga wyszła na nim bardzo niekorzystnie. Proszę, poszukajcie!!!!!!!!
Generał dywizji
  • 0 / 0
Iza to większa nadzieja polskiego tenisa niż Radwańska. Na pewno.
"Iga - usamodzielnione w czasach współczesnych zdrobnienie imienia Jadwiga" źródło Wikipedia
Generał
  • 1 / 0
Zabrakło doświadczenia i rutyny. Grała dobrze, ale w kluczowych momentach podejmowała złe decyzje, a Belgijka na spokojnie i pewnie przy ważnych piłkach.
Ale im dalej w las tym lepiej będzie.
Generał brygady
  • 1 / 0
Kacza

No cóż, szkoda.
Mimo wszystko doświadczenie pozyskała. Oby również wyciągnęła odpowiednie wnioski.
Musi Iga być w kluczowych momentach bardziej spokojna, nie zagrywać "na siłę".
Widać jeszcze duże braki w tym elemencie, ale spokojnie, sporo czasu do poprawy i oby wielkiej kariery.
Generał
  • 0 / 0
Dokładnie.
Szarpała przy ważnych piłkach, zapominała o nogach i zrywała uderzenia, ale grając regularnie mecze z dobrymi przeciwniczkami nabywa się umiejętności zachowania w takich sytuacjach.
I tak już była dla niej groźna.
Widać, że wyciąga wnioski z wcześniejszych pojedynków, więc przy częstszych meczach z czołówką powinna notować postęp w tych aspekcie, a wtedy już będzie bardzo dobrze. Światowo rzekłbym :)
Generał brygady
  • 0 / 0
Widać w jej grze, że jest zadziorna, prawdziwa Legionistka.
Walczy. Biega i łatwo nie odpuszcza. Czasem wydaje się człowiekowi, że to momentami taki damski odpowiednik D. Ferrera.
Wiadomo, musi bardzo nad techniką popracować. Tutaj kiedyś w naszej jednej z rozmów mówiłem, że idealne dla niej, byłoby mieć za trenerkę A. Radwańską.
Ona mogłaby naszą Wojowniczkę, podnieść o parę poziomów.
Generał
  • 0 / 0
PICCO:
no ciekawie byłoby jakby Radwańska jej pomogła, ale to raczej w roli doradcy za jakiś czas.
Mam nadzieję, że nie będzie Ferrerem, bo ma więcej argumentów, żeby szybciej kończyć akcje.
Iga miała fajne zagrania. Kilka kluczowych piłek jej jednak nie wyszło. Potrzeba więcej rutyny. Ona chyba jest naszym największym talentem od lat, czyż nie? Czego mi trochę brakuje u Igi, to odwagi by postawić wszystko na jedną kartę w przełomowych chwilach. Isia Radwańska grała nieco podobnie - co by się nie działo, to odbijała piłki z głębi kortu, wciąż w takim samym stylu. No, ale pewnie w tenisie jak w piłce - przede wszystkim defensywa...

No i ta przeciwniczka Igi dość mało urodziwa. To trochę psuło widowisko :))
~H
  • 0 / 0
Zwykle nie komentuje wyglądu sportowców, nie po to to oglądam, jednakże ta belgijka była wręcz szkaradna, zero urodziwości.
Iga za mało doświadczenia jeszcze, zbyt dużo nonszalancji, zbyt wiele niewymuszonych błędów, brakowało zimnej krwi gdy były szanse na przełamanie rywalki
Trzymam kciuki za Igę i mam nadzieję że zrobi większą karierę niż Radwańska
Porucznik
  • 0 / 0
Kilka akcji na mega poziomie. Zabrakło - wiadomo - właśnie zdobywanego ogrania. Głowa duuużo mocniejsza niż u Iśki. Będą sukcesy :) Duże. Bo to, co wygrywa teraz, to już są - odpowiednie.
Generał
  • 0 / 0
Wbrew pozorom Aga to miała bardzo mocną głowę. Ona wygrała 20 turniejów w dużej mierze dzięki mocnej psychice.
Powodzenia w dalszych turniejach
Wynik całkiem, całkiem. A w rankingu na żywo (Live WTA Ranking) jest 126. Ale za to jest TRZECIA na liście zawodniczek poniżej osiemnastego roku życia!!!
Iga, to był dobry mecz
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Rychłego awansu do pierwszej setki!