Tenis: Świątek znów wygrywa turniej!

  Dariusz Oleś

  Źródło: Legia.Net

  08-09-2018 / 22:41

  (akt. 02-12-2018 / 11:22)

  Iga Świątek wygrała kolejny turniej rangi ITF. Tym razem legionistka bardzo dobrze zaprezentowała się na kortach ziemnych w szwajcarskim Montreux (z pulą nagród 60.000 USD), zdecydowanie wygrywając w kolejnych spotkaniach W finale Polka pokonała Belgijkę Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2). Dzięki triumfowi w imprezie, Świątek zdobyła kolejne 80 punktów, co oznacza, że w najnowszym rankingu WTA, zawodniczka Legii Warszawa zamelduje się w drugiej setce.

   

  Pierwsze dwie rundy warszawianka przeszła jak burza. W ciągu czterech setów Iga Świątek straciła zaledwie sześć gemów. Imponujący był mecz zwłaszcza z Łotyszką Dianą Marcinkevica, gdzie Polka była o krok od tenisowego „rowerka”. Ostatecznie rywalka w końcówce meczu urwała jeden punkt, dzięki czemu uniknęła zawstydzającej porażki.

  Drobne problemy pojawiły się natomiast w trzeciej rundzie, gdzie pierwszy set pad łupem Rumunki Gabrieli Eleny Ruse, która wygrała pewnie 6:2. Na szczęście legionistka w porę poprawiła swoją grę, co zaowocowało łatwym zwycięstwem w drugiej i trzeciej partii, a to w konsekwencji dało przepustkę do półfinału.

  W spotkaniu o finał Świątek zmierzyła się z Kolumbijką Marianą Duque-Marino, która była turniejową „jedynką”. Obie zawodniczki w tym roku spotkały się już dwukrotnie i stan rywalizacji przed sobotnią potyczką był remisowy. Po półfinale lepszym bilansem może pochwalić się Polka, która w 72 minuty rozprawiła się ztenisistką, zajmującą kilka lat temu miejsce w pierwszej setce rankingu WTA. Teraz Świątek ograła Belgijkę Kimberley Zimmermann 6:2, 6:2 i wygrała drugi turniej z rzędu.

   

  Wyniki Igi Świątek w turnieju w Montreux:

   

  1.runda: Amandine Hesse (Francja) 6:4, 6:1

   

  2.runda: Diana Marcinkevica (Łotwa) 6:0, 6:1

   

  3.runda: Gabriela Elena Ruse (Rumunia) 2:6, 6:1, 6:2

   

  1/2-finału: Mariana Duque-Marino (Kolumbia, 1) 6:2, 6:3

   

  Finał: Kimberley Zimmermann (Belgia) 6:2, 6:2

   

  Komentarze (4)

  Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

  Punkty

  1063

  Ranking miesiąca
  #11094
  Ranking ogólny
  #1094
  Marszałek Polski
  • 0 / 0
  Iga - ukłony i szacun:)
  Trzymaj tak dalej, a pobijesz Syreny, Wenusy i Maryję Szrapnelową:)
  Porucznik
  • 0 / 0
  widziałem ostatnie trzy mecze Igi .... rewelacja !!! Znowu chce się oglądać tenis -))
  Brawo Iga !!!!!!!!!!!!!
  ~Podaj nick
  • 0 / 0
  Brawo