Tenis: Świetny mecz Kacpra Żuka

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: sportowefakty.wp.pl, przegladsportowy.pl

06-01-2020 / 11:25

(akt. 06-01-2020 / 11:26)

Notowany na 448. miejscu w rankingu ATP, związany z Legią Warszawa Kacper Żuk, w Sydney turnieju ATP Cup zagrał bardzo dobrze i zaskoczył obserwatorów. Tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego zmierzył się z klasyfikowanym na 38. pozycji Marinem Ciliciem.

fot. Wojciech Figurski / 400mm.pl

Chorwat ma na koncie triumf w US Open 2014 oraz finał Wimbledonu 2017 i Australian Open 2018. Dwa lata temu zajmował trzecią lokatę. Żuk nie przestraszył się faworyzowanego przeciwnika. Nie ustępował rywalowi w wymianach i korzystał z pomyłek doświadczonego przeciwnika. Mecz był niezwykle wyrównany i zacięty. - Polak posiada świetny serwis, znakomitą antycypację, bardzo solidną grę z linii końcowej i fenomenalną dyspozycję mentalną (rywal wykorzystał tylko 1 z 14 breakpointów, bo podanie tenisisty Biało-Czerwonych funkcjonowało znakomicie). To wskazuje, że przygoda Kacpra z wielkim tenisem nie powinna czy wręcz nie może być jednorazowa. Żuk będzie rósł w siłę - relacjonuje "Przegląd Sportowy". 

Ostatecznie po zaciętym spotkaniu Kacper Żuk uległ minimalnie Chorwatowi 6:7(8), 4:6, a w pierwszym secie miał nawet setbola. Aż nie chce się wierzyć, ale Żuk rozważał kilka tygodni temu wyjazd na studia do USA i koniec lub przynajmniej zawieszenie zawodowej kariery. Po meczu Cilić chwalił Polaka i jego grę. Teraz najważniejsze by zawodnik Warsaw Sports Group stopniowo piął się w gorę rankingu.

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Ta trzymaj. Zobaczymy co będzie dalej.
Brawo!
Pułkownik
  • 1 / 3
W Warszawie jest sporo dzieciakow ktorzy nakryliby klienta czapką ale niestety Tenis to sport dla nowobogackich
Godzina z trenerem 250zl
Pozostaje wiec odbijac o murek....
Pułkownik
  • 0 / 2
Naprawde?
Jestem wniebowziety !!!!!!