Tenis - stock photo

Tenis: Żuk z awansem do drugiej rundy!

11.02.2020 18:00

(akt. 11.02.2020 17:55)

Kacper Żuk awansował do drugiej rundy turnieju M25 Barnstaple z cyklu ITF. Legionista zwyciężył w dwóch setach z Valentinem Royerem.

Już w trzecim gemie Kacper Żuk (406 ATP) doprowadził do przełamania. Od tego momentu Polak kontrolował sytuację na korcie, grał solidnie i objął prowadzenie w spotkaniu. Druga partia okazała się bardzo wyrównana. Zawodnicy wygrywali własne podania, rzadko popełniali błędy. W końcówce 21-letni Żuk wrzucił jednak wyższy bieg i zwyciężył w drugim secie 7:5.

Ostatecznie tenisista Legii pokonał 2:0 Valentina Royera (ATP 754). W trakcie meczu Żuk miał pięć asów i cztery błędy serwisowe. Kolejnym rywalem Polaka będzie 17-letni Arthur Fery (ATP 1233).

Kacper Żuk – Valentin Royer 6:4, 7:5