Tenis: Żuk zakończył przygodę z Australian Open

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

27-01-2016 / 13:11

(akt. 04-01-2019 / 13:44)

Kacper Żuk zakończył przygodę ze swoim pierwszym turniejem wielkoszlemowym w karierze. Młody legionista w poniedziałek przegrał w I rundzie singla juniorów, a w czwartek - razem z Piotrem Matuszewskim z AZS Poznań - odpadł w ćwierćfinale gry podwójnej po porażce z australijską parą Scott Jones/Max Purcell. Debiut zawodnika Legii można jednak ocenić pozytywnie. W singlu Żuk zaprezentował się pozytywnie - walczył z silniejszym i wyżej notowanym rywalem nie sprzedając tanio skóry. W deblu również nie brakowało starań, a przegraną równie dobrze można zrzucić na karb pecha.

W środę legionista razem z Matuszewskim wyszli na plac gry pod koniec dnia rozgrywkowego. Ich mecz był ostatnim na szóstym korcie. Walki nie brakowało, a spotkanie było niezwykle wyrównane. Świadczy o tym między innymi fakt, że Polacy zdobyli w sumie zaledwie dwa punkty mniej od gospodarzy (77 do 79). Żuk i Matuszewski popełnili za to o dwa niewymuszone błędy więcej. 

 

Dlaczego Polacy przegrali? Można mówić o pechu, nie będzie to przesadza. Zaważył też pierwszy serwis - po nim Żuk i Matusewski wykorzystywali tylko połowę szans do zdobycia punktów. Polacy serwowali też na ogół wolniej. O zaciętości spotkania mówi tie-break w pierwszym secie oraz super tie-break, który zdecydował o tym, kto wygrał. W ostatniej części spotkania, Polacy przegrali o cztery punkty. 

 

Sam Żuk może pozytywnie wspominać turniej. Zdobył ciekawe doświadczenie, zaszedł do ćwierćfinału rozgrywek gry podwójnej i pokazał się z dobrej strony. Nie wiadomo czy Polak zagra w kolejnych zawodach Wielkiego Szlema, ale taka nauka z pewnością zaprocentuje w zawodach juniorskich, które Żuk potrafił wręcz seryjnie wygrywać już w poprzednim sezonie. 

Mecze Żuka w tegorocznym Australian Open:

 

Turniej juniorów w singlu:

 

I runda: Kacper Żuk - (8) Ulises Blanch 6:7 (6:8), 4:6

 

Turniej juniorów w deblu:

 

I runda: Karlo Boljat/Anthony Jackie Tang - Kacper Żuk/Piotr Matuszewski 3:6, 2:6
II runda: (6) Geoffrey Blancaneaux/Ugo Humbert - Kacper Żuk/Piotr Matuszewski 4:6, 5:7
1/4 finału: Kacper Żuk/Piotr Matuszewski - Scott Jones, Max Purcell 6:7 (5:7), 6:3, 6:10

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~real legia fan
  • 0 / 0
Pomimo przegranej, gratuluję debiutu! Życzę dużo sukcesów :)