+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Tomasz Rząsa: Ajax jest groźniejszy u siebie

Łukasz Pazuła

Źródło: futbolfejs.pl

23-02-2017 / 09:58

(akt. 07-12-2018 / 10:55)

- To będzie mecz na dobrej murawie. Niby służy to obu drużynom, ale pamiętajmy, że Ajax jest zespołem bardzo szybkim, o dużej wymienności pozycji, o świetnej cyrkulacji piłki. Na skrzydłach gra nieustannie jeden na jeden, błyskawicznie przenosi akcję. Taka murawa, jak mają w Amsterdamie, tylko wzmacnia te walory, więc Legia może się spodziewać wyżej zawieszonej poprzeczki niż w Warszawie i musi być na to przygotowana - powiedział Tomasz Rząsa portalowi Futbolfejs.pl.

Tomasz Rząsa skomentował również pierwszy mecz z Ajaksem w wykonaniu legionistów. - Po 20 minutach Legia się otrząsnęła, piłkarze zaczęli grać bliżej rywali, więcej biegać, złapali kontakt z przeciwnikiem i bardzo dobrze, bo „fizyczność” to właśnie ten element, w którym Legia Ajaksowi nie ustępuje. Dzięki niemu można zniwelować przewagę piłkarską Ajaksu – powiedział były reprezentant Polski i za chwilę dodał. - Obrońcy Ajaksu nie bali się podejmować ryzyka zostawiania gry jeden na jeden. Wychodzili bardzo wysoko, nawet gdzieś na 30-40 metrów od bramki Legii. Dopiero Guilherme, a przede wszystkim Kucharczyk stworzyli możliwość gry na piłki wrzucane za obrońców i ci przez chwilę mieli problem. Ale szybko zrobili korektę ustawienia. Cofnęli się o prostu, dając sobie kilka metrów więcej zapasu – zakończył ex-piłkarz Feyenoordu Rotterdam.


Były reprezentant Polski usprawiedliwiał jednak legionistów, którzy narzekali po spotkaniu z Ruchem, że jeszcze czuli w nogach starcie z Ajaksem. - Nie ma się co dziwić takim tłumaczeniom. Taka po prostu jest prawda. Kibice, obserwatorzy wychodzą z założenia, że kluczowi piłkarze w takim klubie jak Legia powinni być przygotowani do gry co trzy dni na maksimum możliwości. A do nie do końca tak wygląda. Nie chodzi o to, że brakuje sił. Tylko o to, że w meczu takim jak ten z Ajaksem wchodzi się na najwyższy poziom wysiłku – i fizycznego, i, co nie mniej ważne, mentalnego, i koncentracji. Po meczu to spada, odchodzi z ciebie. I bardzo ciężko jest w trzy dni odbudować to napięcie meczowe ponownie na maksymalnym, podkreślam – maksymalnym poziomie.  To potrafią tylko absolutnie topowe drużyny, przyzwyczajone do regularnej gry w najważniejszych meczach. A i to nie zawsze – mówił Rząsa.

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~gizior
  • 0 / 0
Niech Magic idzie na wymianę ciosów jak w meczu z borsia w Dortmundzie! Ajax jest gorszy od bvb wiec legia wygra 4-5 :)
Domyślny awatar Podporucznik
  • 0 / 0
Zgadzam sie z Rząsą.. dziś jak nie wklepią nam w pierwszej polowie trojki, to bedzie potem dobrze...
~JAK
  • 0 / 0
jednym słowem lepiej żeby odpadli bo inaczej o mistrzu możemy zapomnieć