News: Trybuna Torwar - relacja z dopingu - Wideo

Trybuna Torwar - relacja z dopingu - Wideo

Anna Grzelińska

27.02.2015 03:00

(akt. 13.12.2018 12:40)

Czwartkowy wieczór przy ul. Łazienkowskiej miał być wyjątkowy - długo wyczekiwany mecz z Ajaksem Amsterdam miał dać nam upragniony awans do 1/8 finału LE. Niestety... Szybko stracone bramki przekreśliły marzenia o dalszej grze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

Zdjęcia spod Torwaru (fot Karolina Makulska, Kacper Piwnicki)

Kibicowskie serce stadionu tym razem zabiło nie na trybunach, lecz pod stadionem. Ok. 3 tysięcy osób zgromadziło się pod Torwarem, by swoim dopingiem ponieść legionistów do zwycięstwa. Kibice zaczęli się zbierać pod stadionem już na mniej więcej godzinę przed meczem. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania gniazdowy przekazał kilka kwestii organizacyjnych, a potem każdy czekał już tylko na pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczęcie gry...Trzeba przyznać, że kibice tego wieczoru spisali się na medal. Pomimo tego, że trybuny stadionu świeciły pustkami, na stadionie (i w telewizji) słyszalny był nasz doping!

Zaczęliśmy tradycyjnie - od "Snu o Warszawie" (towarzyszyły mu fajerwerki) i "Mistrzem Polski jest Legia". Niestety, pomimo wparcia kibiców nasi zawodnicy szybko stracili pierwszą bramkę. Kibice nie poddawali się i ciągle wierzyli, że strata jest jeszcze do odrobienia. Po całej Łazienkowskiej niosło się m.in. "Moja jedyna miłość", "Niepokonane miasto" czy "Za kibicowski trud". Do przerwy straciliśmy jednak jeszcze dwie bramki... W przerwie spotkania wielu kibiców opuściło Torwar. Druga połowa spotkania nie przyniosła żadnych zmian na lepsze - legioniści nie potrafili zdobyć nawet honorowej bramki. Tym razem awans w europejskich pucharach znów musi pozostać w sferze marzeń...

Najbliższe zmagania legionistów już w niedzielę - Legia podejmie na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna wróci na właściwe tory, by zmierzać prosto po kolejny tytuł Mistrza Polski!