Trzaskowski obiecuje milion za awans do LE. Co z Areną Warszawa?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, Urząd Miasta Warszawy

26-11-2018 / 14:48

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta m.st. Warszawy. W poniedziałek następca Hanny Gronkiewicz-Waltz zaprezentował swój program, w którym obiecał m.in. milion złotych dla drużyny, która awansuje do Ligi Europy.

- Chcę, aby liczba dzieci uprawiających sport wzrosła dwukrotnie (z obecnych 27 tys. do 54 tys.). To będzie wymagało czasu, bo kluby muszą się przygotować do programu, ale już w 2019 r. złożę wniosek o zwiększenie budżetu na ten cel o 3 mln zł. Rozpocznę obiecany przeze mnie program zadaszenia (balony) Orlików i Syrenek. Uruchomimy większy program wsparcia dla klubów ekstraklasowych, które wejdą do Ligi Europejskiej - po 1 mln zł dla klubu. Warszawa powinna być dumna z takich drużyn. Będę kontynuował inwestycje sportowe, w tym SKRA, Młodzieżowe Centrum Sportu Polonia, Hutnik, Ośrodek Namysłowska - mówił Trzaskowski na poniedziałkowej konferencji prasowej. Jego słowa przytacza oficjalna strona Urzędu Miasta (pisownia oryginalna). 

 

W wypowiedzi Trzaskowskiego nie padły żadne słowa w kwestii ewentualnego awansu do Ligi Mistrzów. Od nowego prezydenta wiele będzie zależało również w kwestii projektu Areny Warszawa/Warsaw Areny, co do którego stanowisko pod koniec poprzedniej kadencji podjęła miejska komisja sportu. 

 

Wedle założeń, miasto płaciłoby Legii za wykorzystanie komercyjnej nazwy stadionu. Projekt nie trafił jednak pod obrady Rady Miasta. Stanowisko wciąż jest aktualne, lecz do skierowania go do dyskusji potrzebny jest podpis skarbnika. Ten może pojawić się na dokumencie po akceptacji prezydenta.

 

Nowym przewodniczącym miejskiej komisji sportu został były piłkarz Legii Warszawa, Dariusz Dziekanowski, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Lecha, autora pomysłu dot. komercyjnej nazwy obiektu. W tej chwili wszystkie organy nowej kadencji są na etapie konstytuowania się. Dyskusja dotycząca m.in. nazwy stadionu może się rozpocząć na początku przyszłego roku. 

Komentarze (159)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
No właśnie, żebyś mógł rozmawiać, to musisz mieć poza argumentacją, wiarygodność i właśnie bazę w logice. Ty nie dość, nie masz żadnych argumentów, nie dość, przeinaczasz znaczenie tego, co piszę i robisz to cynicznie-perfidnie, to nie mam o czym z tobą rozmawiać. Plus wmawianie, że mam fantazje, czy zmanipulowany itd. Stosujesz język zwyczajnego trolla, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia a zwyczajnie tylko poprzez usilne obracanie kota ogonem. Ja mam argumenty poparte faktami - twoje rządy w 2007-2015 nie wpadły na pomysł obwodnicy Warszawy, przecież mieli całą władzę bo i w Warszawie panią phezydent.

Metro M2 robiliście w rekordowo wolnym, żółwim tempie. Do tego rekordowy stadion narodowy - 2 mld zł. Który nawet nie spełnia wymogów lekkoatletycznych. To też obróć, że to moje wymysły i jeszcze przekręć ten cały wpis pod siebie.

Żegnam łysego z debbilowa.

" LysyZeStartreka
2018-11-29 15:59 IP 5.173.1***
"żyć pod rządami" - strasznie prymitywne masz wyobrażenie relacji mieszkaniec-samorząd lokalny.
Dotarła już do Pruszkowa wieść o tym, że zniesiono pańszczyznę?"

No argument, że w hoy. Cóż za racjonalizm i w ogóle...
Dobrze ze mieszkam w Pruszkowie. Zyc pod rzadami kogos takiego to koszmar ! Moglby zniknac !
"żyć pod rządami" - strasznie prymitywne masz wyobrażenie relacji mieszkaniec-samorząd lokalny.
Dotarła już do Pruszkowa wieść o tym, że zniesiono pańszczyznę?
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 1
Łysol, a co takiego ci zaserwował ten nowy prezydent W-wy, że tak strasznie go hołubisz i wielbisz? Nie wiesz jakie rządy sprawowałby jego kontrkandydat, tak samo jak nie wiesz, jakie będzie mieć Trzaskowski. Prawda jest taka, że kolejne afery z kamienicami, nie zastopują, ale tobie i podobnym jest to na rękę. W sumie dobrze, że wyprowadziłem się pod Warszawę po 25 latach mieszkania w niej, przynajmniej to wasz i cyrk i wasze małpy.

A te kreski czerwone, to sobie wsadź głęboko.
AK1916 Ranga: szeregowiec
2018-11-29 21:29 IP 5.172.2***
Łysol, a co takiego ci zaserwował ten nowy prezydent W-wy, że tak strasznie go hołubisz i wielbisz?

Przykład podaj, proszę, takiego hołubienia, bo nie za bardzo wiem co masz na myśli. Czyżbyś popuścił wodze fantazji? Nie mam kompletnie zdania na temat Trzaskowskiego. Nic o nim nie wiem.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 1
No skoro RadoWUPA tak instruujesz, bo ma swoje zdanie na temat pana na zdjęciu powyżej, to znaczy, że musisz być jego wielkim zwolennikiem, skoro taka mocna riposta.
Ja też uważam, że to będzie koszmar, bo niczego innego się nie spodziewam niż gronkiewicz waltz ver. 2. W sumie powinni jej postawić też trampolinę i niech sobie wyskoczy z niej do Kambodży bezpowrotnie.
No cóż, widocznie Warszawa to w ponad 50% miasto złodziei, cwaniaków i ludzi zwyczajnie chłodnych na krzywdę innych. Tak to jest, jak spłynęło do niej jak wodospadem wielu "rodowitych" Warszawiaków...
No nic, może postawią ławkę pod moim blokiem oraz będzie metro jechać z Bródna na Tarchomin, bo po co ma być puszczone z Młocin, gdzie jest gotowy tunel, albo na Ursus wzdłuż torów PKP, w końcu tunel wzdłuż Wisły jest, a co ? Obwodnicy Warszawy to chyba ja nie dożyję. Grunt, że ławka + będzie i sklejona szyba w drzwiach dobrą tasiemką + no i Warszawa dla wszystkich, jakby do tej pory nie była dla wszystkich... Zamiast mostu Krasińskich, m. południowego i obwodnicy, to najważniejszymi inwestycjami, będą kładki rowerowe.
Facet, elaborat kolejny piszesz na podstawie swoich wymysłów.
Na podstawie bardzo słabych przesłanek wyciągasz bardzo daleko idące wnioski. Możesz wyrazić swoje zdanie, ale najpierw daj swoim przemyśleniom jakieś logiczne fundamenty. W przeciwnym razie Twoje wypowiedzi są tylko bełkotem.

I to samo zarzuciłem koledze wyżej. "Życie pod rządami" jest tak nieadekwatnym określeniem, że tak naprawdę kolega wyraził swoje zdanie na chu wie jaki temat.
I jeszcze:
Za obwodnicę odpowiada GDDKiA, czyli rząd. Tunel na Tarchomin z Młocin? Proszę o źródło tajemnej wiedzy. Masz na myśli tunel ściekowy do Czajki???

Analiza przebiegu II linii metra - na SISKOM masz dość precyzyjne uzasadnienia ile osób i skąd.
Każdy kilometr metra kosztuje krocie i w budowie i w utrzymaniu, a transport publiczny należy rozumieć jako uzupełniająca się sieć, a przecież jest tramwaj.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
Żadnych argumentów, tylko nasuwasz jakimiś stwierdzeniami w stylu - obrócić moje tezy w syf lub przypisać im "zmanipulowane".
Bełkotem, to są twoje docinki, które nie mają w sobie nawet krzty poczucia humoru. Jesteś tak smutny, jak twój ostatni wpis. Ty natomiast nie potrafisz wyrazić swojego zdania, bo zwyczajnie próbujesz kogoś z innym zdaniem, zmieszać z szambem.
"Na podstawie bardzo słabych przesłanek"
To może Warszawa ma obwodnicę jednak?
"Tunel z Młocin na Tarchomin" - przeczytaj jeszcze raz moje zdanie na ten temat i nie przekręcaj i nie manipuluj. Bo to jest już nawet nie żałosne. Więc dalej ciebie krecie nie czytam. Manipuluj, przekręcaj, jeszcze podkreśl swoją miłość do tych jedynych prawych i w ogóle wspaniałych liberałów wzorem borasa.
"Analiza przebiegu II linii metra - na SISKOM masz dość precyzyjne uzasadnienia ile osób i skąd.
Każdy kilometr metra kosztuje krocie i w budowie i w utrzymaniu, a transport publiczny należy rozumieć jako uzupełniająca się sieć, a przecież jest tramwaj."

Jeżeli nawet masz rację, to co robili przez 8 lat rządy PO-PSL, to jest kupa czasu, a o obwodnicy, to ja często słyszałem w skeczach różnych kabaretów. Skoro tak bronisz tamtej opcji, mnie przy tym próbując obrazić i przekręcać moje wpisy, to ja ci szczerze gratuluje. Poza tym niezmiennie władzę w W-wie, sprawuje opcja PO.
Moje kolejne uszanowanie w ramach nowej inwestycji tunelu pod Ursynowem bez filtrów powietrza. No cóż, grunt, że ławeczka dla każdego! chapeau bas ! (tu praca domowa dla ciebie za przekręcanie znaczenia moich wpisów, co to oznacza).
W czajce, to ty chyba się nawdychałeś przez to bredzisz i piszesz jakieś wyssane z czeluści pierdy.
"Analiza przebiegu II linii metra - na SISKOM masz dość precyzyjne uzasadnienia ile osób i skąd.
Każdy kilometr metra kosztuje krocie i w budowie i w utrzymaniu, a transport publiczny należy rozumieć jako uzupełniająca się sieć, a przecież jest tramwaj."
Za dużo ANALizujesz. Pieniądze na metro są, wystarczy tylko odpowiednio nimi gospodarować, no ale skoro lepiej krzywdzić ludzi, usuwać z kamienic, niż coś zrobić dla tego miasta, to tak, popieraj takie metody i ciesz się z tego powodu. Biedna Bułgaria, jakoś pieniądze znalazła i metro rozbudowała dużo lepiej i szybciej niż tutaj w Warszawie. W Polsce tak wszystko najdrożej itd. Nawet jak tak jest, to podziękuj PO-PSL, w końcu najdroższy gaz wynegocjowali od rasPUTINA. Tak, tak, zmanipuluj mnie przekręcając sens moich wpisów lub obróć ich znaczenie pod siebie.
Jesteś łysy, ale z deebilowa, bo prawdziwemu łysemu ze startreka, to zwyczajnie uwłaczasz.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
Kolejny raz apeluje, by zawzięcie minusujący, napisali dlaczego uważają inaczej, czy to takie dla was za trudne? brak argumentów? czy "wielokontowość" łysego czy borasa?
Tramwaj super sprawa, jak i projekt tramwaju wzdłuż niemalże całego cmentarza bródnowskiego, no normalnie cacy. Gościu, skądś się urwał?
Na koniec dodam - jest przygotowany tunel z pętli dla wagonów metra na Młocinach, w kierunku mostu północnego (obecnie curie skłodowskiej). Na wzór tak jak masz na stacji Stadion Narodowy w M2. Nie wierzysz, pytaj ludzi tym zajmujących się, rozmawiaj, dociekaj, wymagaj od siebie.
Żeby rozmawiać na argumenty, to musiałbyś się trzymać jakiejkolwiek logiki i pilnować pewnego reżymu dyskusji. Niestety przedstawiasz swoje fantazmaty i swoje opinie na ich temat, wnioski w oparciu o zmyślone dane pozostają niedostępne dla świata zewnętrznego.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
No właśnie, żebyś mógł rozmawiać, to musisz mieć poza argumentacją, wiarygodność i właśnie bazę w logice. Ty nie dość, nie masz żadnych argumentów, nie dość, przeinaczasz znaczenie tego, co piszę i robisz to cynicznie-perfidnie, to nie mam o czym z tobą rozmawiać. Plus wmawianie, że mam fantazje, czy zmanipulowany itd. Stosujesz język zwyczajnego trolla, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia a zwyczajnie tylko poprzez usilne obracanie kota ogonem. Ja mam argumenty poparte faktami - twoje rządy w 2007-2015 nie wpadły na pomysł obwodnicy Warszawy, przecież mieli całą władzę bo i w Warszawie panią phezydent.

Metro M2 robiliście w rekordowo wolnym, żółwim tempie. Do tego rekordowy stadion narodowy - 2 mld zł. Który nawet nie spełnia wymogów lekkoatletycznych. To też obróć, że to moje wymysły i jeszcze przekręć ten cały wpis pod siebie.

Żegnam łysego z debbilowa.

" LysyZeStartreka
2018-11-29 15:59 IP 5.173.1***
"żyć pod rządami" - strasznie prymitywne masz wyobrażenie relacji mieszkaniec-samorząd lokalny.
Dotarła już do Pruszkowa wieść o tym, że zniesiono pańszczyznę?"

No argument, że w hoy. Cóż za racjonalizm i w ogóle...
Zagranie "zbudujmy front przeciwko ogarnięciu finansowemu relacji miasta z legią".
Przeciętny Janusz powie "Zarabiają 200 mln rocznie a miasto chce im dorzucić milion. To oni powinni płacić ten milion miastu."
Okopujemy się na swoich pozycjach i zabawa trwa :)
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 1
sorry, wątek niżej miało to dodać.
Generał
 • 2 / 0
"alaryk

Porównywanie czasów wojny do obecnych jest jak najbardziej na miejscu."

Sorry - dalej nie czytałemn. Taki tekst to TOTALNA KOMPROMITACJA autora..
Potównanie czasów wojny z dzisiejszymi jest 0 wybacz szczerość - IDIOTYZMEM.
Żegnam.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Jest jak najbardziej. Ślepy jesteś co robi Rosja z Ukrainą? Widzisz jakie robią manewry i ćwiczenia na granicy z państwami Bałtyckimi, Polską, bezprawnie zabrali Krym, teraz zabrali 3 okręty. Poza tym są zwolennicy, że Liberalizm i w czasach wojny powinna mieć najwięcej do gadania, w końcu na zasadzie " oni do nas strzelają, a my odpowiedzmy dialogiem i szukajmy dowódców". To jest fragment z jednej z książek.
Mimo to, nie do tego zmierzam - dowódca jest zawsze potrzebny, nawet w czasach pokoju. Liberalizm, to dla mnie prosta droga - d.polizm.
W obecnych czasach, wojna może wybuchnąć w każdej chwili i co? pstryk nie ma liberałów, dajemy socjalistę? Taki Piłsudski czy po prostu dowódca, zawsze jest potrzebny, nawet w czasach pokoju czy skrajnego (jak obecnie) pokoju, tyle że dyrygenta w stanie spoczynku.
Nie czytaj, nie musisz, z resztą nie przeceniaj siebie. Zarozumiały osobniku.
Tak, tak, napisz jak to się mylę albo odkręć fakty lub strolluj polemikę. Pracuj twardo na Marszałka Polski, bo od jakiegoś czasu to ewidentnie widać, jak nasuwasz steki bzdur niemalże codziennie.
Ten wpis także zminusujcie, jedno-komórkowe istotki.
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 3
Boras44.
Wydaje ci się że jesteś mądry. A jesteś mądralą.
Jesteś ulepiony przez te 95% mediów komunistycznych które teraz nazywają siebie Europejczykami. Wydaje ci się że jesteś obiektywny a robisz to co oni chcą. Dziadków zastąpili wnukowie.Dalej kwitnie propaganda ale podana po europejsku. Jesteś ofiarą indokrynacji lewackiej nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie ty pierwszy i nie ostatni.
Prawdopodobnie jesteś uczciwym człowiekiem bo tacy są najłatwiejsi do urobienia.
Lepiej nie rozmawiajmy o polityce , bo nic o niej nie wiemy.
Siła argumentu powala. Urządziłeś sobie wycieczkę personalną, a ani razu nie poruszyłeś tematu, ale...

...dobrze, że nie dałeś się zmanipulować. Masz monopol na prawdę i tylko myślący tak jak Ty nie są zmanipulowani. Na wszelki wypadek wybierz media, które piszą/mówią to, co lubisz czytać i z czym się zgadzasz. W ten sposób uchronisz się od niepotrzebnej refleksji. Czarne moce wrogiej proragandy mogłyby zmącić światło, które posiadłeś na własność.

Jesteś teraz nie do urobienia. Ty jeden. Jedyny.
Wybraniec!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Kaziu
Dziękuję Ci że mi wyjaśniłeś kim jestem i dlaczego. Nie zrewanżuję Ci się tym samym bo jeśli ktoś sympatyzujący z bolszewikami uważa że ma własne wyważone poglądy, to znaczy że jest zaimpregnowany jak sekciarz.
Najłatwiejsi do urobienia są ludzie potrzebujący wodza i twardego przywództwa. To oni pragną żeby im ktoś powiedział jak mają myśleć, kogo nienawidzić a kogo wielbić. W ten sposób zdejmowany jest z nich nieznośny ból myślenia i rozstrzygania dylematów. Wszystkie systemy totalitarne opierają się na takich ludziach. Mogą być nawet na swój sposób porządni i uczciwi w "służbie słusznej sprawie" ale na ogół kończy się to dla tych uczciwych fatalnie, bo ci cyniczni współwyznawcy mając w magazynku "tradycję i wartości" zawsze wykolegują tych poczciwych.
Polecam przeczytanie "Folwarku Zwierzęcego" i "Rok 1984" to może się dowiesz jak się robi wodę z mózgów poczciwym naiwnym.
"Lewacy" jak się obecnie dla wygody propagandzistów nazywa LIBERAŁÓW to są ludzie którzy nie potrzebują wodzów którzy im wyjaśnią co myśleć, bo oni (Liberałowie) chcą sobie wybierać przywódców którzy myślą podobnie do nich. I ja się utożsamiam z liberałami.
~whoever
 • 0 / 2
No patrzcie nic nia wiedział ale się wypowiedział. Jakie to polskie...
Generał
 • 1 / 0
Boras, on tego nie łyknie. Za trudne. A iwesz dflaczego? sam zresztą o tym piszesz. Potrzebna jest samodzielność i refleksja na pozioomie niedostępnym dla fana Kazia.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 2
do Borasa

"Najłatwiejsi do urobienia są ludzie potrzebujący wodza i twardego przywództwa. To oni pragną żeby im ktoś powiedział jak mają myśleć, kogo nienawidzić a kogo wielbić. "

To ja Cię odsyłam do czasów wielbionego przez większość w tym kraju - Piłsudskiego.
Czy to Liberalizm przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Polskę, czy jednak przez naród, który właśnie mając (bo potrzebował) silnych dowódców jak Piłsudski, czy Dmowski ?
Strasznie generalizujesz swoimi wpisami niemalże 100% udzielających się i przy tym obrażając, tylko dlatego, że mają inny punkt widzenia od twojego.
Nie wiem, czy to twoja jakaś niska samoocena i usilna chęć dowartościowania się na zasadzie - zamieszczę kilku zdaniowy wpis, pięknie składniowo i paru łyknie.
Skoro tak podkreślasz się, jakim to jesteś Liberałem, to zasuwaj sobie w pracy nie tylko do 67 lat, ale i więcej i pobieraj wynagrodzenie na poziomie rządów z lat 2007-2015, każdą nadwyżkę konsekwentnie przekazuj na cele dobroczynne. Ja dziękuję za liberałów, którzy w postaci tuska, robią naprzemiennie za pucybuta Merkel czy Putina, albo za podawacza szkła Junker(s)owi czy za marzannę Timmermansowi, co to tylko plują i plują na nasz kraj. Nie , nie jestem fanem obecnej władzy, mimo to, realizuje swój program krok po kroku. Poprzednicy natomiast naopowiadali jakiś panów tadeuszów 14 i 15 księgi. Można z obecną władzą się nie zgadzać i jej nie lubić, ale oddać im trzeba, że co zapowiadali, to za to się biorą. Ciekawe, co powiesz, jak to sobie rękę dawał uciąć Swetru na zmianę z Rostowskim, jak to pieniędzy na 500+ obecny rząd nie skołuje. Jak poznajdywał środki w chorych emeryturach byłych sb-eków i innych sektorach uwłaczających dawniej Polsce, to nagle Pan schetyna, dałby już 500+ na każde dziecko. Takich masz za autorytetów "liberałów", którzy tylko wiecznie perfidnie kłamią, aby odnaleźć się w każdej sytuacji i podtrzymać retorykę, aby być zawsze antypis. Poruszyłeś w jakimś wpisie byłego prezydenta Warszawy L. Kaczyńskiego, to trzymaj jego zasługi za 3 lata Prezydentury- Podczas jego kadencji zorganizowano obchody 60. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Przy tej okazji prezydent w lipcu 2004 otworzył Muzeum Powstania Warszawskiego. Za jego prezydentury powstały także wydziały obsługi mieszkańców, jak również otwarto pierwsze trasy Szybkiej Kolei Miejskiej i rozstrzygnięto konkurs na projekt budynku Centrum Nauki Kopernik. W styczniu 2005 Lech Kaczyński był jednym z sygnatariuszy umowy dotyczącej finansowania budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, m.in. ze środków m.st. Warszawy. W okresie sprawowania urzędu ustanowił również stanowisko pełnomocnika ds. zwierząt. W trakcie kadencji nie uruchomiono natomiast m.in. zapowiadanej budowy Mostu Północnego.

"Polecam przeczytanie "Folwarku Zwierzęcego" i "Rok 1984" to może się dowiesz jak się robi wodę z mózgów poczciwym naiwnym."

Po co tak daleko zagłębiać się, wystarczy przeanalizować realizacje wyborcze rządów PO-PSL z 2007-2015. W sumie SKRA według pana trzaskowskiego, miała być na 100% odnowiona. Nagle po wyborach potrzeba inwestora i już nie jest to takie pewne w kwestii renowacji. To dopiero majstersztyk w praniu mózgów, no ale antypis, jest w tym kraju modne pod kątem wyborów w miastach jak się okazało. Podobno nie ma ławek w Warszawie, a ja idąc na spacer z psem na warszawskiej Białołęce(Olesin) na pograniczu z gminą Nieporęt (tak tak, wieś), odnalazłem kilka ławek, których według rafała nie ma w mieście.

alaryk - ty się chłopie zdecyduj, bo patrząc na twoje wpisy, to raz jesteś niby bezkonfliktowy i tak pragniesz pokoju w tym kraju omijając szerokim łukiem temat polityczny, a raz wykazujesz jednak stronniczość w tym temacie. To jak to w końcu z tobą jest? Wyglądasz na chorągiewkę majtającą w czasie zawodów w skokach narciarskich.
Generał
 • 1 / 0
Kolego sympatyczny AK
Nie porównuj czasów wojny z czasami względnego pokoju i dobrobytu. Różnicę chyba widać gołym okiem. czas "wodzów" mija po zakończeniu wojen.
Poza tym wpis borasa odnosi się do mentalności jaka ludzie prezentują w swoich poglądach a nie do sytuacji, gdzie trzeba coś koniecznie wybrać i to radykalnie, bo jak nie to do piachu (znowu te wojny...)
Poza tym gdzie on "obrażą" i generalizuje?
Obrazić się po takim wpisie może ktoś, kto nie potrafi wejść w dialog pomimo dużej różnicy zdań, bo juz ta sama róznica jest przez niego odbierana jako akt agresji.
Pokazujesz w ten sposób swoje ograniczenia w dyskusji i praktycznie się z niej eliminujesz.
Do tego ten kilometrowy, wybacz szczerość - kompletnie nieciekawy wywód, głównie oparty na osobistych urazach z twojej strony.
Generał
 • 1 / 0
I jeszcze jedno
"Nie , nie jestem fanem obecnej władzy, mimo to, realizuje swój program krok po kroku. "
To jest właśnie fajny przykład jak propisowskie pelikany łykają propagitkę z "niezależnych i narodowych mediów".
Zapytam wprost:
Iile kasy idzie na program 500+ a ile zostało "odzyskane" z ustawy tzw dezubekizacyjnej, plus do tego uszczelniony VAT?
Nie musisz komentowac tylko podaj liczby.
Natomiast "realizacja" reformy szkolnictwa jest super przykładem jak można spie4dolić temat robiąc go szybko i po łebkach. Przy okazji - wiesz kto najpierw wprowadził trzystopniową edukację w miejsce dwustopniowej? W jakiej partii siedzą tamtejsze mechesy od reform? Lub sympatycy.
Polska jest w stanie permanentnego konfliktu z wszystkimi dookoła i to jest wynik "wstawania z kolan". Jesteśmy biedakami, których nie stac na samodzielny i niezależny od reszty świata byt. Unia jest świetnym dla nas miejscem na rozwój. To że unia ma swoje kłopoty to nie znaczy że jest jakimś okupantem czy wyzyskiwaczem. Trochę rozsądku proponuję i zimnej krwi, a nie emocji w stylu Pawłowiczowej, czy gremialnie zwolenników Tadzia z Torunia.
Generał
 • 1 / 0
i do tego "chłopcze"
a ile TY masz lat chłopcze?
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 2
""Lewacy" jak się obecnie dla wygody propagandzistów nazywa LIBERAŁÓW to są ludzie którzy nie potrzebują wodzów którzy im wyjaśnią co myśleć, bo oni (Liberałowie) chcą sobie wybierać przywódców którzy myślą podobnie do nich. I ja się utożsamiam z liberałami."

Czy to niejaki tusk, kazał iść na grillowanie zamiast na wybory, albo nie była wdrażana akcja, zabierz babci dowód?
Faktycznie, wcale nie był dowódcą i nie wydawał poleceń.
Za to dożynanie watahy, czy bicie dechą przeciwników made in komorowski, czy pałować made in wałęsa, to były wspaniałe czasy pokoju, nieskłócenia, jakże wielkiego pola do dialogu i bez cenzury medialnej. No i jeszcze można było zabrać laptopa dziennikarzowi, włamując się można powiedzieć do jego redakcji. To były takie czasy pokoju i spokoju, że Petelicki strzelił sobie 2 kule w głowę, z czego pierwszą z kilku metrów czy zaraz po katastrofie smoleńskiej, nagle człowiek odpowiedzialny za korespondencję na linii Polska - Rosja, postanawia się powiesić w gabinecie premiera tuska na kablu od odkurzacza.

Cuda czasy, wszyscy nas tak wtedy szanowali i w ogóle nie byliśmy osamotnieni. Nawet z Francji niejaki Jacques Chirac kazał Polsce milczeć kilka lat temu.

Chyba też zacznę wyznawać Liberalizm...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Kolega tak się rozstrzelał że jego nick powinien być AK47. Trudno z nim polemizować nie dlatego że przedstawił mocne argumenty, ale dlatego że są one wyssane z propagandy partyjnej. Co dowodzi jednak braku samodzielności w myśleniu. Bo jesli kolega AK uważa że liberałowie realizują poddańczą politykę wobec Niemiec i Rosji, to mówi nieprawdę.
Niemcy są jednym z państw UE a polską racją stanu jest znajdowanie się w UE. Inaczej nie mamy szans na rozwój.
Natomiast polityka Putina zmierza do tego żeby rozbić UE i dogadać się z najmocniejszymi państwami, Niemcami i Francuzami i z nimi załatwiać swoje interesy kosztem takich państw jak Polska. Tak więc to PiS realizuje politykę Putina, skłócając Polskę ze wszystkimi. Teraz już nawet stanowisko USA wobec rządowych nacisków na niezależne media się nie podoba. Za chwilę osiągniemy pełną suwerenność, to znaczy wszyscy się na nas wypną i bedziemy sami się zmagać z cenami na ropę i gaz z Rosji i ewentualnie z utrudnieniami w eksporcie.
~yooz
 • 0 / 0
AK lodu chłopie na głowę. Zagotowałeś się jak pensjonarka. Obawiam się, że jesteś już stracony dla społeczeństwa.
~
 • 0 / 1
Początek twojego wpisu, jak i niemalże cały, to jest pokaz wielkiej i jakże ujmującej serce argumentacji. "...wyssane z propagandy partyjnej" - nie mierz mnie swoją miarą, bo ja w przeciwieństwie do ciebie, nie ograniczam się do gazety wybiórczej czy polityki czy innego tvn-owskiego badziewia, na którą są zbierane podpisy w ramach petycji o odebranie koncesji. Urodziny Hitlera przechyliły czarę goryczy.
"Brak samodzielnośći w myśleniu" - raczej bym powiedział, że swoim deficytem w argumentach, chcesz moje w zbyt banalny sposób obrócić w stylu - że jestem zmanipulowany czy z ciemnego ludu itd. Nie kolego, nie ograniczam się jak ty, do stacji telewizyjnych których finanse są pompowane z Niemiec czy z gazet finansowanych głównie ze środków Sorosa, żydowskiego Węgra, który nienawidzi Polski i jak podkreślał, że w tym kraju musi być chaos. O michniku i jego bracie mordercy nie wspomnę.
"Bo jeśli kolega AK uważa że liberałowie realizują poddańczą politykę wobec Niemiec i Rosji, to mówi nieprawdę.
Niemcy są jednym z państw UE a polską racją stanu jest znajdowanie się w UE. Inaczej nie mamy szans na rozwój."
Oczywiście, że stosują poddańczą politykę, nie dofinansowują armii, nie potrafią przeznaczyć 2% PKB na wzmocnienie armii. Polską racją stanu, jest być przede wszystkim Polską, suwerennym krajem a potem dopiero jednym z członków UE. Ciekawe, co powiesz o sytuacji we Francji? czyżby to była polityka Putina z Kaczyńskim? Jest du.olistwo, wystarczy abyś sobie uczciwie zajrzał w bogate źródła internetu i wychylił swój nos z tej strony, popatrzył, jak z podkulonymi ogonami ci wspaniali liberałowie, skamlą, przy tym obrażając Polskę na forum europejskim. Zobacz sobie, jak skwitował Junker pewnego razu tuska podczas audiencji Trumpa - o jednego donalda za dużo - pokazał na tuska. Właśnie tacy są liberałowie - popychadła, do obśmiania, do traktowania jak po prostu zwykłe spluwaczki z przełomu 19/20 wieku. Jeżeli twierdzisz, że moje argumenty są kłamstwami, to daj kontrargumenty, a nie jedynie wyssane z palca na łatwiznę " że jestem źle doinformowany, czy biorę ze źródeł zmanipulowanych". To jest prawdą, że schetyna chciał dawać na każde dziecko 500 zł, a jeszcze niedawno twierdzili, że nie mają na to hajsu. Właśnie są tak wiarygodni ci twoi liberałowie.
"Natomiast polityka Putina zmierza do tego żeby rozbić UE i dogadać się z najmocniejszymi państwami, Niemcami i Francuzami i z nimi załatwiać swoje interesy kosztem takich państw jak Polska. Tak więc to PiS realizuje politykę Putina, skłócając Polskę ze wszystkimi. Teraz już nawet stanowisko USA wobec rządowych nacisków na niezależne media się nie podoba. Za chwilę osiągniemy pełną suwerenność, to znaczy wszyscy się na nas wypną i będziemy sami się zmagać z cenami na ropę i gaz z Rosji i ewentualnie z utrudnieniami w eksporcie."
PiS tak realizuje politykę putina, że wzmacnia całą flankę wschodnią armią z USA, że wznawia zablokowane inwestycje tarcz antyrakietowych. Myślę, że Lech Kaczyński był takim spryciarzem, że dla niepoznaki poleciał się rozbić w Rosji, a nie sorry, brat mu kazał lądować, tak samo, jak Błasik był w kokpicie i z pistoletem przy skroni pilotów na polecenie putina, kazał lądować natychmiast.
PiS z nikim nie skłóca, przełącz kanał tvn, nawet na polsat, nie zachęcam do TVP. Przełącz na różne kanały, pooglądaj, uczciwie oceń. Nie ograniczaj się. Stanowisko USA w sprawie wolnych mediów, nie jest czymś, co stanom się nie podoba, po prostu w USA jest zupełnie inna konstytucja niż u nas, inne prawo, inne zwyczaje, zasady inne wartości, dla nich coś oczywistego może być dla nas czymś ekscentrycznym i anormalnym i odwrotnie. Współpraca dopiero zaczyna się między Polską a USA. USA wyszło samo z inicjatywą współpracy na różnych polach z Polską. Myślę, że to efekt realizacji putinowskiej polityki przez PiS. W końcu Trump to przyjaciel od piaskownicy putina i jelcyna. Stany Zjednoczone, nie znają specyfiki jaka ma miejsce w Polsce. Mimo to, że mają obiekcje, to doskonale wiedzą, że nikt lepiej nie zna Niemiec i Rosji, jak Polska, skoro często podkreślają, że jesteśmy dla nich równorzędnym sojusznikiem jak Izrael.
Ostatnie twoje zdanie, to kolejny schetynowy bełkot, jak to utopi nas każdy program rządowy, jak to budżet walnie za rok - dwa słowa swetru w 2015 roku.
Następny twój "argument"- Tak się na nas wypinają, że w grupie wyszehradzkiej jak i grupie trój-morza, Polska jest wiodącym państwem. Kolejne odniesienie dla ciebie - spór o wprowadzenie karania za "polskie obozy koncentracyjne" - Izrael odpuścił, można powiedzieć wymiękł dzięki wstawiennictwu USA. No ale przecież z każdym PiS nas skłóca i Polska tak traci na świecie.
Odpowiedz mi na jedno - dlaczego Polska "pisowska", tak niby wszystkich do siebie "zniechęca", skoro Polska na polu ekonomiczno-gospodarczym, staje się atrakcyjnym regionem do inwestowania ? Dlaczego w Polsce pojawiło się dużo firm nawet z Włoch ? Może putin pośredniczył w tym aspekcie? w końcu putinowską politykę realizujemy.
Wed
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 2
Początek twojego wpisu, jak i niemalże cały, to jest pokaz wielkiej i jakże ujmującej serce argumentacji. "...wyssane z propagandy partyjnej" - nie mierz mnie swoją miarą, bo ja w przeciwieństwie do ciebie, nie ograniczam się do gazety wybiórczej czy polityki czy innego tvn-owskiego badziewia, na którą są zbierane podpisy w ramach petycji o odebranie koncesji. Urodziny Hitlera przechyliły czarę goryczy.
"Brak samodzielnośći w myśleniu" - raczej bym powiedział, że swoim deficytem w argumentach, chcesz moje w zbyt banalny sposób obrócić w stylu - że jestem zmanipulowany czy z ciemnego ludu itd. Nie kolego, nie ograniczam się jak ty, do stacji telewizyjnych których finanse są pompowane z Niemiec czy z gazet finansowanych głównie ze środków Sorosa, żydowskiego Węgra, który nienawidzi Polski i jak podkreślał, że w tym kraju musi być chaos. O michniku i jego bracie mordercy nie wspomnę.
"Bo jeśli kolega AK uważa że liberałowie realizują poddańczą politykę wobec Niemiec i Rosji, to mówi nieprawdę.
Niemcy są jednym z państw UE a polską racją stanu jest znajdowanie się w UE. Inaczej nie mamy szans na rozwój."
Oczywiście, że stosują poddańczą politykę, nie dofinansowują armii, nie potrafią przeznaczyć 2% PKB na wzmocnienie armii. Polską racją stanu, jest być przede wszystkim Polską, suwerennym krajem a potem dopiero jednym z członków UE. Ciekawe, co powiesz o sytuacji we Francji? czyżby to była polityka Putina z Kaczyńskim? Jest du.olistwo, wystarczy abyś sobie uczciwie zajrzał w bogate źródła internetu i wychylił swój nos z tej strony, popatrzył, jak z podkulonymi ogonami ci wspaniali liberałowie, skamlą, przy tym obrażając Polskę na forum europejskim. Zobacz sobie, jak skwitował Junker pewnego razu tuska podczas audiencji Trumpa - o jednego donalda za dużo - pokazał na tuska. Właśnie tacy są liberałowie - popychadła, do obśmiania, do traktowania jak po prostu zwykłe spluwaczki z przełomu 19/20 wieku. Jeżeli twierdzisz, że moje argumenty są kłamstwami, to daj kontrargumenty, a nie jedynie wyssane z palca na łatwiznę " że jestem źle doinformowany, czy biorę ze źródeł zmanipulowanych". To jest prawdą, że schetyna chciał dawać na każde dziecko 500 zł, a jeszcze niedawno twierdzili, że nie mają na to hajsu. Właśnie są tak wiarygodni ci twoi liberałowie.
"Natomiast polityka Putina zmierza do tego żeby rozbić UE i dogadać się z najmocniejszymi państwami, Niemcami i Francuzami i z nimi załatwiać swoje interesy kosztem takich państw jak Polska. Tak więc to PiS realizuje politykę Putina, skłócając Polskę ze wszystkimi. Teraz już nawet stanowisko USA wobec rządowych nacisków na niezależne media się nie podoba. Za chwilę osiągniemy pełną suwerenność, to znaczy wszyscy się na nas wypną i będziemy sami się zmagać z cenami na ropę i gaz z Rosji i ewentualnie z utrudnieniami w eksporcie."
PiS tak realizuje politykę putina, że wzmacnia całą flankę wschodnią armią z USA, że wznawia zablokowane inwestycje tarcz antyrakietowych. Myślę, że Lech Kaczyński był takim spryciarzem, że dla niepoznaki poleciał się rozbić w Rosji, a nie sorry, brat mu kazał lądować, tak samo, jak Błasik był w kokpicie i z pistoletem przy skroni pilotów na polecenie putina, kazał lądować natychmiast.
PiS z nikim nie skłóca, przełącz kanał tvn, nawet na polsat, nie zachęcam do TVP. Przełącz na różne kanały, pooglądaj, uczciwie oceń. Nie ograniczaj się. Stanowisko USA w sprawie wolnych mediów, nie jest czymś, co stanom się nie podoba, po prostu w USA jest zupełnie inna konstytucja niż u nas, inne prawo, inne zwyczaje, zasady inne wartości, dla nich coś oczywistego może być dla nas czymś ekscentrycznym i anormalnym i odwrotnie. Współpraca dopiero zaczyna się między Polską a USA. USA wyszło samo z inicjatywą współpracy na różnych polach z Polską. Myślę, że to efekt realizacji putinowskiej polityki przez PiS. W końcu Trump to przyjaciel od piaskownicy putina i jelcyna. Stany Zjednoczone, nie znają specyfiki jaka ma miejsce w Polsce. Mimo to, że mają obiekcje, to doskonale wiedzą, że nikt lepiej nie zna Niemiec i Rosji, jak Polska, skoro często podkreślają, że jesteśmy dla nich równorzędnym sojusznikiem jak Izrael.
Ostatnie twoje zdanie, to kolejny schetynowy bełkot, jak to utopi nas każdy program rządowy, jak to budżet walnie za rok - dwa słowa swetru w 2015 roku.
Następny twój "argument"- Tak się na nas wypinają, że w grupie wyszehradzkiej jak i grupie trój-morza, Polska jest wiodącym państwem. Kolejne odniesienie dla ciebie - spór o wprowadzenie karania za "polskie obozy koncentracyjne" - Izrael odpuścił, można powiedzieć wymiękł dzięki wstawiennictwu USA. No ale przecież z każdym PiS nas skłóca i Polska tak traci na świecie.
Odpowiedz mi na jedno - dlaczego Polska "pisowska", tak niby wszystkich do siebie "zniechęca", skoro Polska na polu ekonomiczno-gospodarczym, staje się atrakcyjnym regionem do inwestowania ? Dlaczego w Polsce pojawiło się dużo firm nawet z Włoch ? Może putin pośredniczył w tym aspekcie? w końcu putinowską politykę realizujemy.
Wed
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
AK
Odpowiem ci cytatem gen. Różańskiego o "ochronie wschodnich rubieży"

" Jako przykład wymienił decyzję ówczesnego ministra Antoniego Macierewicza, który zdecydował o przeniesieniu czołgów Leopard pod Warszawę.

- Najnowocześniejsze czołgi pojechały w gołe pole. Do jednostki, gdzie nawet nie mieli jednego klucza do ich obsługi. Swoją decyzją Macierewicz pozbawił wartości bojowej trzy brygady za jednym zamachem."

I jeszcze dodał o prezydencie i ministrze obrony.

"Kiedy patrzyłem na tych panów i wyobrażałem sobie, że w razie wojny to oni będą mózgiem naszej obrony, to aż mi się zrobiło słabo."

Helikopterów wojsko nie ma do dzisiaj a decyzje Macierewicza o "wzmocnieniu" polskiej marynarki wojennej kupując australijskie okręty przeznaczone do złomowania udało się zatrzymać.
I tak na każdym polu.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 1
Boras
Przytaczasz opinie dowódców armii wybiórczo. Macierewicza już nie ma. Teraz jest Błaszczak, który ma większe uznanie niż Macierewicz. Ja nie byłem nigdy wielkim fanem Macierewicza, natomiast ten największy krytycyzm i te modne w ostatnim czasie "hejtowany" jest dlatego, że ma ogromną wiedzę o dawnych służbach WSI oraz podpadł dawnemu GRU i KGB - skąd się wywodzą, nie muszę ci mówić. A do końca lat 90tych, media były w dużej części w rękach rosyjskich w tym kraju. W tym stuleciu, tendencyjność przechyliła się na ręce niemieckie za sprawą tvnowskich.
Poza tym, armii nie naprawi się w miesiąc. Przytaczasz sprzęt, to porównaj go do czasów liberalnej władzy przed 2015 rokiem. Armia przetrzebiona, składająca się w większości z dowódców (gdzie dobra połowa, była wątpliwej opinii). Teraz gdy poszerza się kadry armii, utworzyło się (zasługa Macierewicza) WOT - wojska obrony terytorialnej.

Dla mnie gen. którego zacytowałeś, to jest ktoś, kto zwyczajnie zna aspekty wojenne w teorii. Sorry, jego "wojownika, nie zrobi się w 16 dni", to do dziś wielu w armii wyśmiewa. Sądzisz, że gdy napadła nasz IIi rzesza, albo oddziały sowieckie, to cała Polska armia, była wyćwiczona, trenowana itd? Na wojnie, trzeba być przede wszystkim sprytniejszy i o krok zawsze przed przeciwnikiem.

To coś dla ciebie:
"
Były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański odniósł się do planów zainstalowania w Polsce amerykańskich baz wojskowych, wstawiając się jednocześnie za racjami Moskwy. Generał celebryta przestrzegł polski rząd przed konsekwencjami takiego działania i stwierdził, że... "potęguje ono zagrożenie naszego bezpieczeństwa". Wydaje się, że były dowódca polskiej armii przyjął optykę Kremla i wcale się z tym nie ukrywa.
Różański złożył dymisję w grudniu 2016r., mimo że jego kadencja miała się zakończyć dopiero w 2018r. Jego obowiązki powierzono wówczas I zastępcy - gen. broni Leszekowi Surawskiemu.
Generał wielokrotnie okazywał wyrazy niechęci w stosunku do obecnie rządzących. Udzielił m.in. wywiadu, który został opublikowany na łamach portalu dziennik.pl. Informował w nim opinię publiczną o rzekomej fali odejść wysokich rangą dowódców wojskowych.
Został też zaproszony przez Owsiaka na Pol'an'Rock, czyli dawny Woodstock, żeby edukować młodych wielbicieli mocnej muzyki. Pojawił się na pacyfistycznym festiwalu... w mundurze. I straszył wojną, jaką ma zgotować naszemu krajowi "skłócony z wszystkimi" PiS.
Tym razem pan generał postanowił skrytykować plany zainstalowania w Polsce amerykańskich baz wojskowych, wstawiając się jednocześnie za racjami Moskwy.
Utworzenie stałej bazy USA w Polsce przywołując porozumienia NATO-Rosja z Paryża (1997) w aspekcie przełamania jego zapisów, w moim przekonaniu „zwolni” Rosję z przestrzegania przedmiotowego dokumentu, a to już potęguje zagrożenie naszego bezpieczeństwa.
- napisał Różański na Twitterze
Jedno jest pewne - bardzo dobrze się stało, że generał Różański nie dowodzi już polską armią.
"
Więc tak- ten pan, którego przytoczyłeś, jest podejrzliwie uległy instrukcjom wydawanym z Kremla. To tyle na temat twoich przykładów. Dlatego do ciebie apeluję, nie idź ścieżką poddaństwa i du.oliztwa, tylko dlatego, bo obrazi się mocarstwo ze wschodu.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 1
Zawzięty, ukryty minuserze, udziel się, przedstaw swój punkt widzenia. Chociaż co ja od neandertalczyka ograniczonego do wciśnięcia minusa, wymagam.
~Brat Madzi
 • 0 / 0
Stefan, ja myślałem, że mówimy o konkretnej kwocie. Takie drobne, to ja noszę w kieszeni...
~asdf
 • 0 / 0
2 milionowa metropolia w której jest duzy klub z tradycjami .Masto biorac przykład od innych powinno Legie wspierać a nie z niej zdzierac.Jesli nasz klub będzie miał spokoj finansowy to i druzyna będzie solidnie budowana i przyjdą wyniki.Klub to nasza wizytówka w Europie a dużych sukcesów klubowych jak na lekarstwo.Mozna powiedzieć ze jesteśmy w innej epoce piłkarskiej ale przykład z przed kilku lat pokazal ze można i awansować i cos tam w Champion league ugrac.Czasem jeden element wymienić i druzyna zaskakuje.Wierze ze jeśli klub będzie stabilny finansowo to i druzyna będzie grac na miare możliwości z tym ze teraz poprzeczka jest bardzo wysoko bo 4 tytuł z rzedu i awans do LM.
No. A o Hali Widowiskowo-Sportowej cisza. Skandal i tyle. Kutwa, żeby w Stolicy 40-milionowego Państwa nie było porządnej hali to jest dno. Wsiowy Sopot ma, Bydgoscz, Szczecin. ITD. Polibuda gra w jakimś kurniku. Każde większe wydażenie sportowe lub koncert grane są w Krakowie, Łodzi, Katowicach itd. Czas się obudzić.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Jesli dobrze pamiętam, to Stadion Narodowy i hala widowiskowa na błoniach były objęte szerszym planem, polegającym na tym że na części terenu Błoni miały powstać biurowce dochód z których miał finansować i halę i stadion.
Poza tym są chyba jakieś spory o teren na Błoniach z przedwojennym właścicielem.
Nie zauważyłem, żeby większość imprez sportowych omijała Warszawę. Koncertów również nie brakuje. Hali sportowej na 8-15 tys. brakuje za to jak cholera.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Był temat hali na warszawskim Targówku - dokładnie obrzeżach Bródna- jadąc Radzymińską w stronę Marek, to po lewej stronie przed "miasteczkiem marketowym" z Ikeą, Julą, M1 na czele. Duże pola/błonia obok lasu Bródnowskiego - tam miała powstać hala widowiskowo-sportowa, bardzo podobna do katowickiego spodka. Szkoda, że temat umarł i zakopał się pod ziemię.

Polecam ten artykuł :

ht tp://tustolica.pl/gdzie-stanie-torw ar-xxi-wieku-swietna-lokalizacja-na-targowku_78067

Usuńcie dwie spacje.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
Miasto chce zapłacić Legii za nazwę stadionu "Arena Legia" 4,6 mln zł co zrekompensuje czynsz i podatek od nieruchomości. To jest absurdalny pomysł ż zerowym wynikiem. Jedną ręką daje żeby zaraz zabrać. Do tego nie rozwiązuje to problemów sportu w Warszawie, bo jednym z największych problemów klubów w Wawie (a większość jest biedna) są podatki od nieruchomości które w Wawie są wysokie bo ziemia jest droga.
Miasto niech się lepiej zajmie tworzeniem rozwiązań systemowych, czyli zwolni z podatków od nieruchomości tereny wykorzystywane pod sport.
Ja jestem ciekawy czy od warszawskich parków są pobierane podatki od nieruchomości? Albo od placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, uczelnie)?
ale to jest typowe rozwiązanie administracyjne w "nowoczesnej" Europie. Zabrać z jednej kieszeni, oddać do drugiej i cały proces poboru i zwrotu obstawić zastępem urzędników.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
kierownik
Masz jakieś konkretne przykłady z NOWOCZESNEJ Europy?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
A tu mamy typowe rozwiązanie z Europy "tradycji i wartości".

"Wsłuchując się w głos ruchów i wspólnot katolickich działających na terenie naszego miasta chcemy zawierzyć wszystkie sprawy Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny”

Ciekawe jaką drogą będą się komunikować w sprawach Piotrkowa. Szczególnie interesuje mnie kto będzie interpretował odpowiedzi na modlitwy?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 2
Zapomniałem dodać że to radni Piotrkowa scedowali sprawy na opatrzność.
Boras44, powinno być to równoznaczne z podaniem się do dymisji przez radę miejską. Co do pomysłu Trzaskowskiego - nie wypowiadam się.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 4 / 0
Lysy
Ale może Piotrkowianie chcą być pod opieką opatrzności? Jakie oszczędności to może przynieść. Można zlikwidować straż pożarną i służbę zdrowia, bo jesli Bóg tak chciał to nie jest w ludzkich siłach temu zapobiec a nawet nie wolno przeciwstawiać się jego woli.
Z historii znam taki przykład, jak w czasie jednego z Sejmów w XVIIw obradowano na temat podniesienia podatków i dofinansowania polskiej armii. Największe poparcie znalazła wypowiedź że "Polacy są najbardziej ukochanym przez Boga narodem, a cóż może Polskę lepiej uchronić od wrogów niż opatrzność Boska?"
Jak się sprawy dalej potoczyły to większość pewnie wie, ale nie zniechęciło to do zawierzania wszystkich spraw Niepokalanemu Sercu.
W Sejmie kiedyś modlono sie o deszcz. Niemcy czy Holendrzy są "głupi" i pewnie by zbudowali system irygacyjny, bo nie maja takich dobrych układów z Bogiem.
Boras44,
nie musisz mi tłumaczyć takich rzeczy. Uważam, że w tej sytuacji Kościół Katolicki powinien oskarżyć radnych o obrazę uczuć religijnych, bo mieszanie bóstwa w sprawy administracyjne jest podeptaniem pewnych wartości.
Dla mnie jako chrześcijanina i katolika to jawna profanacja, a poza tym przyznanie się wszem i wobec do lenistwa intelektualnego i bezradności.
~yooz
 • 0 / 2
Boras chłopie. Jak mi teraz zaimponowałeś.Pełna zgoda i dzięki za ten wpis.
no jak to jakie, przecież tak działa Unia. wpłacasz do wora i dostajesz z powrotem w formie wszelkiej maści dopłat. centralne zarządzanie Twoimi środkami. Płacisz podatek, i jak będziesz realizował biznes w kierunku wskazanym przez centralę, masz szansę go odzyskać przynajmniej w części.
a kwestie przygłupów u władzy mieszających religię z polityką to jak to się mówi szkoda szczępić r*yja... aczkolwiek wg mnie błedem jest zestawianie tego wątku w kontrze do krytyki lewej strony bo to zwykła punktowa patologia jest.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
kierownik
Jednak mylisz sprawy. W zasadzie każdy budżet tak działa że najpierw zbiera podatki a potem je redystrybuuje. W Unii składki unijne są dzielone na określone programy wspierane przez Unię. Polska jest największym beneficjentem tych programów. W przypadku podatku od nieruchomości dla obiektów sportowych chodzi o to że nie powinien on obciążać tych nieruchomości bo to tak naprawdę są obiekty o analogicznym znaczeniu co szkoły, przedszkola czy parki.
Jeśli samorządy finansują te obszary to chyba głupio żeby pobierały ze swoich pieniędzy podatek.
Chodzi o to żeby rozwiązać sprawę systemowo. Czyli jeśli sport jest ważny społecznie to należy go odciążyć od zbędnych kosztów.
~gogo
 • 0 / 1
no tak... nie ma ważniejszych rzeczy na wydawanie publicznych pieniędzy...
Domyślny awatar Kapral
 • 3 / 0
lepiej ten milion przeznaczyć na orliki i dzieciaki, albo po prostu przedszkola lub zieleń miejską, bo w Legii to pójdzie na tzw. transfery czyli prowizje dla agentów i zarobki dla przepłacanych nierobów zwanych potocznie piłkarzami.
dokładnie, również uważam, że rozdawnictwo kasy miejskiej na komercyjną piłkę to zło. można by Legii dać ten milion, ale np. na zwolnienie tysiąca dzieci z opłat za legijne przedszkole na cały rok.
ale to kiełbasa, a argument o dofinansowanych przedszkolach legijnych nie jest tak chwytliwy, jak milion dla legii od prezydenta za awans do LE.
~Jacu
 • 0 / 1
dokladnie
OldKibol
2018-11-27 19:55
Panowie, dziękuję za tę krótką lekcję życia. Teraz zrozumiałem jak bardzo jestem zacofany, chcąc zaparkować samochód w okolicy mego domu, co robiłem przez kilkadziesiąt ostatnich lat.


Nie jesteś sam, około miliona ludzi również chce zaparkować samochód w okolicy swojego domu. Najlepiej dwa, bo jeden służbowy. Gorzej, jak sąsiad się zajmuje autohandlem - to wtedy zaparkuje siedem albo trzynaście.

Uparłeś się, a budowanie miast dla samochodów to ślepa uliczka. Zapotrzebowanie na parkingi nigdy się nie kończy, podobnie jak pasów ruchu zawsze będzie za mało.
nie ten temat
Pułkownik
 • 0 / 6
To sobie Warszawa prezydenta wybrała, pożal sie Panie Boże. Gamonie głosowali na gamonia.
Ja bym powiedział, że Warszawiacy głosowali na Trzaskowskiego, a słoiki na ten przeszczep z Opola.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Bart a jakiś argument?
~Ciekawe
 • 0 / 2
A może chcieli ocalić przed jeszcze wiekszym baranem?
Boras, co do gamoni to dokładnie nie wiem, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kadencja Trzaskowskiego to będzie kontynuacja polityki prowadzonej przez HGW. W Ratuszu zostali ci sami ludzie, a wprowadza się jedynie przedstawicieli jakichś "egzotycznych" ruchów miejskich. Czyli, w porównaniu z rządami HGW, będziemy mieć więcej walki o "równouprawnienie kobiet", "walkę z faszyzmem", odbudowę tęczy na Pl. Zbawiciela, liczne parady równości itp itd.

Nie spodziewam się spektakularnych nowych inwestycji (bo miasto już nie wydawało wszystkich zaplanowanych funduszy na inwestycje) i jestem pewien, że zabiorą w mieście następne miejsca parkingowe pod budowę kolejnych dziesiątków kilometrów ścieżek rowerowych, używanych przez pół roku. I tylko wtedy gdy ładnie świeci słońce.

Czyli, ogólnie rzecz biorąc, będzie tak samo jak było, tylko trochę gorzej.

Ale może się mylę.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
Boras44- proszę bardzo- taśmą klejącą przezroczystą mocował szybę w drzwiach u kobietki którą odwiedził w czasie kampanii
Domyślny awatar Sierżant
 • 2 / 0
W Warszawie wybrano AntyPiS, nie Trzaskowskiego, który niczym specjalnym się nie wykazał poza powtórzeniem niespełnionych obietnic HGW. Teraz kolejna seria obietnic, na które może być krucho z kasą.
polityczne wątki na forum Legii, cudownie. ale dobra skoro wszyscy to i ja. Trzaskowski to PO. PO to GW i cała reszta proniemieckiego bagna, które dobrze znamy z ostatnich ich 2 kadencji. szczerze mówiąc - dziękuję za układ jaki proponuje platforma. Warszawa i tak sobie poradzi, wiadomo, ale cudów poza znikającymi kamienicami bym się nie spodziewał.

Samo to, że ten warchoł już na starcie obiecuje milion za LE. No co za populistyczne hasło, wręcz śmieszne. poprate jakimiś analizami? nie sądzę, zwykła kiełbasa. nie znoszę polityków, którzy z góry mają mnie, wyborcę, za idiotę.
generalnie udał się w Polsce przekaz, że za PiS głosują tylko wieśniaki i zatwardziali katolicy. Nie chciał bym nikogo urazić na forum, ale z własnego otoczenia widzę, że większość głosów na Trzaskowskiego to był czysty antypis niepoparty absolutnie żadnym, ale to żadnym merytorycznym (!) argumentem ani pro Trzaskowski, ani anty - PIS. każdy mówi - PiS to klerykały, ciemnogród, Kaczystan. i tyle, dziękuję, do widzenia. i weź pogadaj człowieku o polityce :-( w ogóle to żenujące, ale z moich obserwacji wynika, że chętniej na wybory lecą ludzie, którzy o polityce nie mają pojęcia, a jedynie pałają gołą nienawiścią albo miłością do jakiejś frakcji. dzbany w sensie, mówiąc potocznie. natomiast ludzie, którzy cokolwiek interwsują się tematem, często zostają w domach, bo są zrezygnowani wyborem, jaki im się oferuje.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Ja nie wiem jakim prezydentem Warszawy będzie Trzaskowski. Mam porównanie na razie tylko z jego głównym przeciwnikiem Jakim. Ten to dopiero naobiecywał a każdy kto chociaż trochę zna realia rozumie jak infantylne były jego obietnice.
Mam również porównanie rządów HGW i Lecha Kaczyńskiego. Za rządów tego ostatniego żaden ważny przetarg nie skończył się sukcesem, bo niekompetencja administracji powodowała że każdy z nich był oprotestowany na skutek złych zapisów w tych przetargach i przegrani w tych przetargach mogli podważać ich prawidłowość.
Za kadencji HGW Warszawa rozwinęła się bardzo i mam nadzieję że będzie się rozwijać dalej.
Sprawa zwrotu kamienic też nie jest taka jednoznaczna. Po pierwsze jak w latach 90-tych policzono koszty zwrotu mienia NIELEGALNIE zabranego przy okazji dekretu Bieruta to się okazało że to będą setki miliardów zł. A więc politycy stchórzyli i postanowili żeby poszkodowani upominali się o nie przez sądy, żeby politycy mieli spokój i żeby to się rozłożyło na lata. Tak powstało pole do nadużyć. Przypomnę jeszcze że słynną kamienice w której CZĘŚĆ udziałów miał mąż HGW zwrócono za czasów Kaczyńskiego a podpisał się pod tym zwrotem nie kto inny jak dzisiejszy "sprawiedliwy" pan minister Błaszczak.
Warszawa staje się miastem w którym przyjemnie się mieszka i ma szansę stac się jeszcze przyjaźniejszym, mimo wielu niedociągnięć i mam nadzieję że Trzaskowski utrzyma ten trend.
Kolegom radzę oderwać wzrok od ekranów TVPis i zobaczyć własnymi oczami jak zmienia się Warszawa. Sport niestety pozostaje zapuszczony i trzeba to zmienić. Mam nadzieję że to się stanie.
Boras44. Długo żyję na tym świecie i potrafię docenić obiektywną ocenę. Twoja właśnie taka jest.
Mam szacunek dla Lecha Kaczyńskiego za Muzeum PW, ale poza tym był beznadziejnym prezydentem. Warszawiacy odetchnęli z ulgą gdy został prezydentem RP.
Żyję w Warszawie od urodzenia i pewnie tu umrę. Pamiętam nasze miasto za komuny i jak się zmieniało na przestrzeni ponad 50 lat. Obecnie Warszawa jest naprawdę europejską metropolią.
Pułkownik
 • 0 / 1
Sylwek 10/10
~
 • 1 / 0
Sylwek
Zbaczając trochę z tematu polityki a wracając na temat kultury fizycznej, to trzeba sobie zdawać sprawę czym ma OBOWIĄZEK zajmować się państwo w tym samorządy. Zmagamy się jako społeczeństwo ze wzrostem liczby chorób cywilizacyjnych, miażdżyca, cukrzyca i otyłość z której w dużej mierze wynikają te choroby. Najczęściej wynikają one z niezdrowego trybu życia i złego odżywiania. Ich leczenie kosztuje miliardy zł rocznie. Więc powstaje pytanie co jest najlepszą profilaktyką i w jaki sposób najłatwiej propagować zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie? Zajęcia sportowe dla dzieci są NAJLEPSZYM sposobem na propagowanie tych spraw wśród dzieci i ich rodziców.
Oprócz tego sport jest jednym z najważniejszych elementów EDUKACJI a ta jak wiadomo leży w gestii państwa. Tak więc do OBOWIĄZKÓW państwa należy zapewnienie edukacji sportowej tak samo jak nauka matematyki czy historii.
Z tej podstawy piramidy ma szansę rozwinąć się sport wyczynowy który tak pobudza wyobraźnię i tworzy bohaterów lokalnych albo globalnych.
Obecna organizacja szkolenia w piłce praktycznie eliminuje dzieci z biednych rodzin, bo nie stać ich na udział w zajęciach które ze wszystkimi dodatkowymi kosztami (wyjazdy na obozy, stroje i obuwie) kosztują kilkaset zł/mies.
Kto jak nie państwo powinien zapewnić równy dostęp do edukacji (w tym sportowej) wszystkim dzieciom?
Dlatego ja oczekuję takich programów które to zapewnią.
Nauka religii w szkołach kosztuje państwo ponad 1mld zł/rok. I oprócz tego że tłoczy do głów wiedzę do niczego nie potrzebną to jeszcze wpycha mentalnie dzieci w średniowieczne myślenie. Trzeba dbać o przyszłość, bo przeszłość już minęła.
PiS chce nas zakotwiczyć mentalnie w przeszłości, w świecie który już nie istnieje, spowodować że nie będziemy gotowi na wyzwania współczesnego świata. A świat się nie ogląda na nas tylko idzie do przodu.
Te wieczne płacze że dawniej na podwórkach dzieci się same rozwijały są dowodem nienadążania za zmianami. Bo podwórka już nie wrócą a więc trzeba znaleźć nowe sposoby rozwoju fizycznego dzieci.
Trzymanie się kurczowo przeszłości to domena społeczeństw zacofanych. Oczywiście nie każdy postęp przynosi samo dobro, ale społeczeństwa myślące mają szansę korygować złe zjawiska a zacofane będą w tkwić w swojej biedzie materialnej i mentalnej uznając je za swoje "wartości".
Spór między umownym PiSem i umowną PO toczy własnie o to, czy mamy tkwić po uszy w "tradycji" czy zmieniać się zgodnie z wyzwaniami nowych czasów?
Jeśli ktoś tego nie dostrzega to nie rozumie co się dziej na świecie.
Ja bym bardzo chciał żeby Polska i Polacy byli otwarci na przyszłość bo ona i tak nadejdzie niezależnie od tego jak mocno będziemy się trzymać przeszłości i toczyć spory o powstania i komunizm.
Sylwek nawet 100/100!
~Lesny Dziadek
 • 0 / 2
Europejska metropolia, w ktorej okrada sie ludzi z mieszkan. Wodociagi sprzedano za grosze, obcemu kapitalowi itp. itd.. A moze Wiesz kolego, ile wynosi dlug miasta? To moze, skoro jestes tak zachwycony, zacznij go splacac (tylko ze swoich pieniedzy)..
no ja Wam powiem, że Jaki to by był chyba jeszcze gorszy, to fakt. nie jestem przeciwnikiem PiS`u (ani zwolennikiem), ale ten facet pasował do Warszawy jak pięść do oka. ten to dopiero był populista, już nie pamiętam, co obiecywał, ale to były takie absurdy, że głowa mała :)
OldKibol, egzotyczne ruchy miejskie to najbliżsi Ci ludzie zazwyczaj - nie politycy przesadzani z Cipkowa Górnego ze sztabem ludzi uczących ich jak zyskać zaufanie, tylko ci co podnieśli tyłek z krzesła i postanowili jakoś ogarnąć ten bezład wspólnymi siłami.

Uważasz, że duże partie polityczne lepiej zadbają o najbliższe Ci otoczenie? Czy może będą wydawały pieniądze na bardziej spektakularne rzeczy, tworząc dla siebie trampolinę?
Generał broni
 • 4 / 0
Łysy:
dokładnie!
Chyba w każdej dzielnicy widać ogromny pozytywny wpływ ruchów miejskich, więc bardzo się dziwię jak można mieszkać w Warszawie i określać ich- własnych sąsiadów- mianem egzotycznych.
Chyba, że autorzy tych dziwnych twierdzeń Warszawę widzieli tylko w TV.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
Ruchy miejskie to jest jądro społeczeństwa obywatelskiego które świadomie uczestniczy w życiu swojego otoczenia. To jest przeciwieństwo zmanipulowanych wyborców i tych którzy w ogóle są pasywni w wyborach.
Według mnie patriotyzm zaczyna się od dbania o swoje najbliższe otoczenie i oprócz tego może być najbardziej racjonalny.
Uczmy się odpowiedzialności za siebie i nie cedujmy jej na jakichś polityków o których wiemy bardzo mało a często dowiadujemy się więcej jak zadziała prokuratura.
~
 • 1 / 0
Łysy, Kacza, Boras – Panowie, myli się Wam teoria z praktyką. Teoretycznie macie rację, że ruchy miejskie to społeczeństwo obywatelskie w działaniu. Niestety życie pokazało, że ruchy miejskie zostały opanowane przez lewactwo. „Normalni” mieszkańcy do tych ruchów nie wstępują. A to pewnie dlatego, że nie mają czasu na popołudniowe niekończące się dyskusje przy soja latte na Zbawiku, tylko muszą zapierniczać do roboty, by zapewnić utrzymanie rodzinie.

Ruchy miejskie w naszych warunkach to kalka tego co się narodziło wśród „postempaków” na Zachodzie. Tamci jednak mogą się bawić w te wszystkie „progresywne” pomysły, bo społeczeństwa są już zamożne. My zaś ciągle na dorobku.

W mojej dzielnicy bardzo dużo wiatru i szumu robi pewne stowarzyszenie. Jednakowoż, jedynym efektem ich działalności w moim sąsiedztwie jest likwidacja kolejnych miejsc parkingowych i wprowadzanie kretyńskich rozwiązań typu „kontrpasy rowerowe” na uliczkach, gdzie się ledwo samochody przeciskują, budowa ścieżek rowerowych gdzie się tylko da i nie da i podpuszczanie Straży Miejskiej aby ich pomysły egzekwowała. Motorem tych szkodliwych rozwiązań jest przedstawiciel tej grupy, który dostał się do Rady Dzielnicy i jest maniakiem rowerowym. Forsuje swoje chore pomysły sprytnie manipulując budżetem obywatelskim (przepadł projekt na wyrównanie chodnika, a wygrała kolejna ścieżka), urządzając na swoja modłę życie ludziom mieszkającym kilka dobrych kilometrów old niego.

Nie są mi znane ŻADNE, powtarzam ŻADNE ułatwienia dla mego życia w okolicy, które by zaproponowało to stowarzyszenie. Mało tego, jedynym kontaktem jakie owo stowarzyszenie miało ze mną w zeszłej kadencji Rady Miasta i Dzielnicy była ulotka, abym na nich głosował, wsunięta do skrzynki na list na dwa tyg. przed ostatnimi wyborami. Przez całe 4 lata – zero kontaktów ze mną, mieszkańcem i wyborcą.

Jeśli znacie jakieś konkretne, korzystne dla Was, „normalnych” ludzi przykłady działania ruchów miejskich, to przedstawcie je.

To wszystko oczywiście nie znaczy, bym uważał, że „zawodowi” politycy są cokolwiek lepsi. Ale już wolę, aby ci leniwi „zawodowcy” nic nie robili, niż by lokalne zmiany miały następować za sprawą lewackich maniaków z „ruchów miejskich”, reprezentujących siebie i swoich znajomych.
Łysy, Kacza, Boras – Panowie, myli się Wam teoria z praktyką. Teoretycznie macie rację, że ruchy miejskie to społeczeństwo obywatelskie w działaniu. Niestety życie pokazało, że ruchy miejskie zostały opanowane przez lewactwo. „Normalni” mieszkańcy do tych ruchów nie wstępują. A to pewnie dlatego, że nie mają czasu na popołudniowe niekończące się dyskusje przy soja latte na Zbawiku (tak postępowi mówią na Pl. Zbawiciela), tylko muszą zapierniczać do roboty, by zapewnić utrzymanie rodzinie.

Ruchy miejskie w naszych warunkach to kalka tego co się narodziło wśród „postempaków” na Zachodzie. Tamci jednak mogą się bawić w te wszystkie „progresywne” pomysły, bo społeczeństwa są już zamożne. My zaś ciągle na dorobku.

W mojej dzielnicy bardzo dużo wiatru i szumu robi pewne stowarzyszenie. Jednakowoż, jedynym efektem ich działalności w moim sąsiedztwie jest likwidacja kolejnych miejsc parkingowych i wprowadzanie kretyńskich rozwiązań typu „kontrpasy rowerowe” na uliczkach, gdzie się ledwo samochody przeciskują, budowa ścieżek rowerowych gdzie się tylko da i nie da i podpuszczanie Straży Miejskiej aby ich pomysły egzekwowała. Motorem tych szkodliwych rozwiązań jest przedstawiciel tej grupy, który dostał się do Rady Dzielnicy i jest maniakiem rowerowym. Forsuje swoje chore pomysły sprytnie manipulując budżetem obywatelskim (przepadł projekt na wyrównanie chodnika, a wygrała kolejna ścieżka), urządzając na swoja modłę życie ludziom mieszkającym kilka dobrych kilometrów old niego.

Nie są mi znane ŻADNE, powtarzam ŻADNE ułatwienia dla mego życia w okolicy, które by zaproponowało to stowarzyszenie. Mało tego, jedynym kontaktem jakie owo stowarzyszenie miało ze mną w zeszłej kadencji Rady Miasta i Dzielnicy była ulotka, abym na nich głosował, wsunięta do skrzynki na list na dwa tyg. przed ostatnimi wyborami. Przez całe 4 lata – zero kontaktów ze mna, mieszkańcem i wyborcą.

Jeśli znacie jakieś konkretne, korzystne dla Was, „normalnych” ludzi przykłady działania ruchów miejskich, to przedstawcie je.

To wszystko oczywiście nie znaczy, bym uważał, że „zawodowi” politycy są cokolwiek lepsi. Ale już wolę, aby ci leniwi „zawodowcy” nic nie robili niż by lokalne zmiany miały następować za sprawą lewackich maniaków z „ruchów miejskich”, reprezentujących siebie i swoich znajomych.
~e
 • 3 / 0
No faktycznie byleJaki z Opola, kibic Odry byłby lepszym prezydentem...Zwłaszcza że gość nie odróżnia Pragi Północ od Pragi Czeskiej...
~e
 • 1 / 0
Zresztą problem leży w tym że elektorat PiSu myśli że jest mądry, a to zwykli idioci którzy kupili brednie o tzw niezależnych mediach pod postacią Republiki, Niezależnej, Gazety Polskiej i Sieci, które de facto należą do PiSu, tak są one niezależne...
Albo TVP, za złej PO pracowali tam ludzie z lewej i prawej, dzisiaj pracują sami swoi z wyżej wymienionych mediów, nikogo spoza obozu PiSlamskiego.
OldKibol,

czytam to, co napisałeś...i cieszę się, że "normalni" nie wstępują do ruchów miejskich.
Gdzieś się pogubiłeś człowieku, jeśli myślisz, że miejscy aktywiści piją kawkę na zbawiku (Plac Zbawiciela = zbawik??? a "normalni" nie szanują obiektów kultu religijnego?). Swoją drogą trudno jest wiedzieć czego potrzeba miastu, skoro nie wychodzi się na miasto nawet na kawę.

Marzenia o parkingach to marzenia lemingów z Koziej Wólki. Porobili je w latach dziewięćdziesiątych przy blokach z wielkiej płyty i pomordowali te osiedla i zadusili. Teraz bardziej przypominają slumsy. Zamiast otwartych przestrzeni są getta. Labirynty płotów z siatki drucianej.
W dużym mieście nie ma miejsca na dwa miliony samochodów. Wybór jest prosty: człowiek albo samochód. I ja się cieszę z całego serca, że wygrywa człowiek. Będzie tak coraz częściej - zwężą ulice, nowe biurowce będą bez garażów. Tylko czekać, aż na Marszałkowskiej od Placu Unii do Placu Bankowego zniknie jeden pas ruchu.

I musze Cię zmartwić: ci ludzie (w miejskich ruchach) reprezentują siebie i swoich znajomych, a to może być bardzo wiele osób. Do tego są zaradni i zorganizowani. "Normalni" nie reprezentują siebie, nie wykazują się żadną inicjatywą, bo muszą zarobić na rodzinę, odstać w korkach i poszukać miejsca parkingowego.
"Normalni" są zatem niezorganizowani, a co za tym idzie słabi i przegrani.

PS. Kto to jest zawodowy polityk? Ktoś komu płacisz za to, żeby zajął stołek? Etatowy zajmowacz politycznych stanowisk?
Masz na myśli kogoś, kto zawodowo zajmuje się wzbudzaniem zaufania przed wyborami?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
OldKibol
Mnie też wkurzają niektóre inicjatywy ruchów miejskich, jednak uważam że jest to najlepsza forma organizacji życia w swoim najbliższym otoczeniu. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Jeśli za "lewactwo" uważasz samorządy i wolisz ustrój wodzowski w którym wódz i partia Ci mówi co jest dla ciebie dobre, to masz swoje 5 min. Znane są z historii najnowszej dwa takie systemy w których oni wiedzieli lepiej co jest dobre dla obywatela. Oba skończyły marnie.
Ja wolę dyskutować do upadłego niż być pouczanym z góry co powinienem woleć. Demokracja jest bardzo trudnym ustrojem bo wymaga kompromisu a w kompromisie wszyscy bywają niezadowoleni.
Wszystkie prognozy urbanistyczne zmierzają w kierunku ograniczenia ruchu samochodów. Przyczyna jest prosta, żadne duże miasto nie pomieści tylu samochodów ile ludzie mogą sobie kupić. Wszystkie plany idą w kierunku wypierania samochodów z centrów miast przez utrudnianie im ruchu albo podnoszenia kosztów parkowania. Rowery są zdrowe dla użytkowników i ekologiczne. Sam często jeżdżę na rowerze i mnie sie to podoba.
A wracając na chwilę do "lewactwa" to od czasów PRL nie było w Polsce bardziej lewackich rządów które rozdają za darmo jedną ręką a nacjonalizują drugą żeby sobie stworzyć synekurki w zarządach i radach nadzorczych. Prowadzi to prostą drogą do korupcji i spadku efektywności firm którymi zarządzają "przyjaciele królika". Wprowadzają w życie idee Lenina który obiecywał że krajem będą rządzić kucharki. Obietnicy nie dotrzymał bo rządziła nomenklatura która wpychała kolejne pokolenia do władzy.
Nie trzeba było długo czekać żeby się przekonać co się kryje za tym "patriotyzmem i wartościami", nepotyzm, kolesiostwo i korupcja. To wszystko tym bardziej bezkarne im bardziej obsadzą prokuraturę i służby a potem sądy i media. Na razie dostali po łapach w sprawie sądów i mediów.
Wolę upierdliwych lewaków z ruchów miejskich niż bezkarnych aparatczyków i prokuratorów.
~
 • 0 / 2
Załamka. Co wy ludzie, niektórzy, macie w głowach? Trociny? Przecież Trzaskowski to Krakus, który nie zna dzielnic Warszawy. Nie ma najmniejszego doświadczenia i jest popłuczyną po HGW! Prawdziwi Warszawiacy zginęli na wojnie, a jesli jacyś zostali, to jest ich niewielu. Warszawa, Posrań i Trojmiasto, to ostatnie bastiony szamba peło.
W Warszawie spora część ludzi zatrzymała sie na kłamstwach tvn i dalej wierzą w bajeczki o pijących policjantach na Dniach Młodzieży. W dalszym ciągu ulegają propagandzie ped...ł-n.Mało tego, Warszawa, jest antyklerykalna, pełna ateistów, ludzi, którzy w Kościele i religii, widzą tylko księdza z tacą, ew z kopertą.
Jeśli ktoś pisze o faktach i argumentach, proszę bardzo, Jaki oddaje miastu Kamienice, które do spóły z HGW sprzedawał "Czaskoski". No i Jaki nie robi z siebie kretyna, klejąc szyby pod publikę. W dodatku taśmą. O czym my tu ku... rozmawiamy?! Na "Rafałka" głosowali ludzie napływowi. Słoiki z calęj Polski. Znam takich wielu. No i oczywiście w Warszawie istnieje coś takiego jak "Zatoka czerwonych świń". Myślicie, że ludzie z tego kręgu, zagłosowaliby na kogoś uczciwego i prawego? Prędzej zagłosują na swojego "Rafalka". Raz, że jest głupi jak but z lewej nogi, dwa, nie będzie węszył, no i swój chłop od koryta.
Generał broni
 • 0 / 0
Old:
w ogóle nie myli mi się teoria z praktyką, bo w dzielnicy, w której aktualnie nie mieszkam, to właśnie działalność ruchów miejskich doprowadziła do finalizacji ważnych spraw, a także wskazaniu priorytetów dla rozwoju dzielnicy m.in:
- uchwalenie MPZP dla dużego terenu w kontrze do deweloperów;
- uratowanie działki pod przedszkole ze żłobkiem i późniejsze wybudowanie go;
- wywalczenie w Radzie Miasta środków na nową szkołę mimo, że nie mieli przedstawicieli w RM;
- uruchomienie dwóch autobusów bezpośrednio do metra, a także usprawnienie ich kursowania;
- zasadzenie drzew i walka o tereny zielone tak ważne w kontekście walki ze smogiem,
itd itd.

Mnie akurat nie przeszkadza, że w ruchach miejskich są ludzie o otwartych horyzontach, a nie tylko zakute łby, które zamiast sojowego latte tylko schabowy z mizerią całe życie wcinają.
Generał broni
 • 0 / 1
*aktualnie mieszkam...
Panowie, dziękuję za tę krótką lekcję życia. Teraz zrozumiałem jak bardzo jestem zacofany, chcąc zaparkować samochód w okolicy mego domu, co robiłem przez kilkadziesiąt ostatnich lat.

Podobno Ratusz ma wydać rozporządzenie w sprawie przymusowej wymiany samochodów na rowery. W tym roku chyba już nie zdążą, jak myślicie?

Boras, znasz może jakiegoś rucha miejskiego? Może udałoby mi się go przekonać przy pomocy grubej koperty, aby mi odroczono termin wymiany?

No idę zatem obejrzeć sobie jakiś mecz LM w Polsacie. Co prawda telewizor mój zżera sporo prądu i zatruwa środowisko dużo bardziej niż radio, na którym mógłbym przecież posłuchać transmisji głosowej, ale to chyba wciąż legalne? Ewentualnie moge jutro przeczytać sobie o meczu w gazecie. Jakie rozwiązanie byłoby Waszym zdaniem najbardziej postępowe?

A po meczu wyjdę przed dom, żeby zobaczyć co w mieście słychać.

Pozdrawiam wszystkich liberałów! Zgadzam się z Wami, że nie powinno się mieć przeciwnych poglądów od Waszych.
OldKibol
2018-11-27 19:55
Panowie, dziękuję za tę krótką lekcję życia. Teraz zrozumiałem jak bardzo jestem zacofany, chcąc zaparkować samochód w okolicy mego domu, co robiłem przez kilkadziesiąt ostatnich lat.


Nie jesteś sam, około miliona ludzi również chce zaparkować samochód w okolicy swojego domu. Najlepiej dwa, bo jeden służbowy. Gorzej, jak sąsiad się zajmuje autohandlem - to wtedy zaparkuje siedem albo trzynaście.

Uparłeś się, a budowanie miast dla samochodów to ślepa uliczka. Zapotrzebowanie na parkingi nigdy się nie kończy, podobnie jak pasów ruchu zawsze będzie za mało.

W mieście tak już jest, że Twoja wygoda ogranicza wygodę komuś innemu.
~
 • 1 / 0
LysyZeStart, ale ja nie chcę żadnych specjalnych wygód. Ja jedynie chcę by mi nie było coraz gorzej.

Postęp polega na tym, że ludziom powinno się żyć coraz lepiej. A ja nawet o tym nie marzę, choć powinienem mieć lepiej, bo gospodarka się rozwija, fundusze unijne płyną do nas, rosną dochody z podatków. Mogłyby być inwestycje miejskie (w tym podziemne parkingi), że hej!

A Ja skromnie chcę jedynie aby mnie nie było gorzej. Czy ja nie mam prawa mieć takich potrzeb (aby nie było gorzej)? Płacę podatki, utrzymuję w ramach swoich możliwości czystość w okolicznej przestrzeni publicznej, nie niszczę zieleni, nie pluję na ulicy, nie kradnę, nie niszczę zaparkowanych samochodów, nie wpadam na rowerze na staruszki idące chodnikiem, no co jeszcze mam zrobić jako obywatel?

Wraz z innymi mieszkańcami mojej kamienicy płacimy za remonty (i sami je sobie załatwiamy), za wywóz śmieci, wodę, prąd, gaz, ogrzewanie, za przyłączenie światłowodu, gospodyni domu zamiata dookoła ulicę itp. Itd. Do niczego lokalna władza nie jest mi/nam potrzebna. A zwłaszcza jej zbrojne ramię, czyli Straż Miejska, która absolutnie się nie wywiązuje ze swych statutowych zadań, a jedynie poluje z mandatami na mieszkańców. Za co władza i ruchy miejskie mnie karzą, czyniąc moje życie coraz trudniejszym?

Dlaczego forumowicze pouczają mnie, że nie mam prawa żyć w spokoju, tylko muszę się godzić na pogorszenie życia, bo jakieś pieprzone słoiki z Pierdziszewa inwazyjnie najeżdżają moje miasto i ledwie dojadą, to już wyciągają ręce aby im dać mieszkania, drogi, infrastrukturę, parkingi, komunikację, szkoły, przedszkola… I oczywiście nie płacą tutaj podatków. I Ratusz daje, nie mnie, a im. A dla mnie już nie ma pieniędzy. W imię czego mam mieć gorzej? Czy mamy wojnę? Nie. A może było trzęsienie ziemi, albo tsunami? Też nie. To tylko nieudolność i lenistwo władz oraz egoizm „miejskich aktywistów” (myślą tylko o sobie) powoduje spadanie poziomu życia dla wieloletnich mieszkańców.
Lysy, ale ja nie chcę żadnych specjalnych wygód. Ja jedynie chcę by mi nie było coraz gorzej.

Postęp polega na tym, że ludziom powinno się żyć coraz lepiej. A ja nawet o tym nie marzę, choć powinienem mieć lepiej, bo gospodarka się rozwija, fundusze unijne płyną do nas, rosną dochody z podatków. Mogłyby być inwestycje miejskie (w tym podziemne parkingi), że hej!

A Ja skromnie chcę jedynie aby mnie nie było gorzej. Czy ja nie mam prawa mieć takich potrzeb (aby nie było gorzej)? Płacę podatki, utrzymuję w ramach swoich możliwości czystość w przestrzeni publicznej, nie niszczę zieleni, nie pluję na ulicy, nie kradnę, nie niszczę zaparkowanych samochodów, nie wpadam na rowerze na staruszki idące chodnikiem, no co jeszcze mam zrobić jako obywatel?

Wraz z innymi mieszkańcami mojej kamienicy płacimy za remonty (i sami je sobie załatwiamy), za wywóz śmieci, wodę, prąd, gaz, ogrzewanie, za przyłączenie światłowodu, gospodyni domu zamiata dookoła ulicę itp. Itd. Do niczego lokalna władza nie jest mi/nam potrzebna. A zwłaszcza jej zbrojne ramię, czyli Straż Miejska, która absolutnie się nie wywiązuje ze swych statutowych zadań, a jedynie poluje z mandatami na mieszkańców.

Za co władza i ruchy miejskie mnie karzą, czyniąc moje życie coraz trudniejszym? Dlaczego forumowicze pouczają mnie, że nie mam prawa żyć w spokoju, tylko muszę się godzić na pogorszenie życia, bo jakieś pieprzone słoiki z Pierdziszewa inwazyjnie najeżdżają moje miasto i ledwie dojadą, to już wyciągają ręce aby im dać mieszkania, drogi, infrastrukturę, parkingi, komunikację, szkoły, przedszkola… I oczywiście nie płacą tutaj podatków. I Ratusz daje, nie mnie, a im. A dla mnie już nie ma pieniędzy. W imię czego mam mieć gorzej? Czy mamy wojnę? Nie. A może było trzęsienie ziemi, albo tsunami? Też nie. To tylko nieudolność i lenistwo władz oraz egoizm „miejskich aktywistów” (myślą tylko o sobie) powoduje spadanie poziomu życia dla wieloletnich mieszkańców.
Old,
Zatoczymy kółeczko i zaczniemy rozważania na temat uroków mieszkania w wielkim mieście. A chyba nie o to chodzi.

Oczywiście, że miasto nic Ci nie da. Czasem stadion zbuduje dla klubu, któremu kibicujesz. Czasem basen wybuduje i chodnik do niego podciągnie.

Generalnie urok miasta polega na tym, że na mniejszej przestrzeni możesz umieścić znacznie więcej infrastruktury i podzielić się jej kosztami na więcej osób. To dotyczy wszystkiego - szkół, przedszkoli, obiektów kultury, sportu i rekreacji dla mieszkańców.
Dla tych ludzi, którzy nie czują wspólnoty interesów, lepszym miejscem do życia jest wieś.
LysyZeStartr, no dobra, kończymy dyskusję.

Chciałbym jednak na koniec, w ślad za Twoim stwierdzeniem o wspólnocie interesów w mieście, oświadczyć, że:

nie czuję ŻADNEJ wspólnoty interesów z roszczeniowymi słoikami, którzy upatrzyli sobie nadwiślańskie łąki i zagajniki na Białołęce jako miejsce do życia i żądają, aby Ratusz zorganizował im to życie, z moich i sąsiadów pieniędzy.

Zacierają tłuste łapki deweloperzy budując masowo tanie mieszkania w szczerym polu, a słoiki się radują bo wiedzą, że Miasto będzie musiało potem tam dokładać i dokładać i dokładać. A dla mnie funduszy już nie starczy….

No to jak ja mogę czuć wspólnotę interesów z kimś, kto mnie ograbia? To nie uchodźcy z terenów wojennych, którym należy pomóc.

PS. Osobiście sądzę, że wspólnota interesów na wsi jest bardziej autentyczna niż w mieście. Również różnice interesów występuja tam wyraźniej. Ale nie jestem socjologiem, badań nie przeprowadzałem.

PS2. Taki niekontrolowany rozrost, rozlewanie się miasta nazywa się w fachowej literaturze „urban sprawl”. Charakteryzuje zwłaszcza miasta Trzeciego Świata. Rozrost miasta można kontrolować lub choćby próbować to zrobić. Ale na to trzeba wiedzy i chęci u tych co rządzą.
Połączyłeś dwie sprawy w jedną. Teraz jesteś za, a nawet przeciw. Co do 'urban spawl' - zwężenie ulic miejskich i propagowanie korzystania z roweru, komunikacji miejskiej i spaceru to właśnie metoda zatrzymania tego zjawiska. Wypchnięcie samochodów poza centrum bardzo szybko podnosi wartość mieszkań wewnątrz stref o ograniczonym ruchu.

Jak widać władze miejskie widzą problem i reagują na niego. Z czym się nie zgadzasz, bo jest Ci niewygodnie.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Warszawa to sportowa pustynia. Jest Legia i no właśnie co dalej, siatkarze PW. Jak na potencjał miasta jest bardzo alt to bardzo słabo.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Sam jestem ciekawy jak nowe władze Warszawy zajmą się sportem. To pokaże przyszłość. Ale czytanie znakomitej większości komentarzy w tej sprawie jest zasmucające. Wynika z nich że prawie nikt nie ma pojęcia o tym skąd się biorą sukcesy sportowe. Dominuje prymitywny sarkazm.
Pisałem to wiele razy ale napiszę jeszcze raz. Islandia z liczbą mieszkańców podobną do Ursynowa i Mokotowa razem wziętych ma reprezentację która potrafi wygrywać z najlepszymi. Chorwacja z liczbą mieszkańców mniejszą niż Mazowieckie jest czołową drużyną na świecie.
Wynika z tego że przy mądrym zarządzaniu sportem, Mazowieckie i Warszawa same mogą stworzyć taką siłę sportową.
Mam nadzieję że ktoś w końcu na to wpadnie.
Masz teoretycznie rację. Ale, praktycznie rzecz biorąc, to się u nas szybko nie uda. Ja osobiście główna przeszkodę widzę w tym, że związki/struktury organizacyjne sportowe są od 30 lat zarezerwowane dla post-komuchów. Stąd też się bierze brak nowoczesnych rozwiązań, korupcja, kolesiostwo, zagarnianie pod siebie.
Nikt – bądź prawie nikt - z tych „działaczy”, nie dba o dobro wspólne, jakim przecież jest polski sport. Bo przecież nie ma rzeczy bardziej obcej komuchom niż dobro wspólne. I takie podejście przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Sądzę też, że cały ten post-komuszy układ w sporcie wzmocnił się i rozwinąl w czasach, gdy nasz dzielny naród dwukrotnie wybrał na Prezydenta Najjaśniejszej RP byłego Ministra ds. Młodzieży za komuny, potem przewodniczącego Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej (1987–1990), członka PZPR aż do rozwiązania tej mafii.

Obserwowałem przez dłuższy czas losy Skry. Otóż klub ten dostał się po 1989 roku w ręce komuchów. Nawiasem mówiąc, kiedyś – czyli za komuny - te wszystkie kluby były jakby nasze, społeczeństwa, a potem stały się nagle własnością różnych szemranych grupek.

I otóż nowi właściciele Skry doszli najwidoczniej do wniosku, że po co mają się męczyć, utrzymywać boiska i baseny, dawać ludziom uprawiać sport, czy to rekreacyjnie czy zawodowo, skoro mogą dojść do ogromnych pieniędzy robiąc coś dokładnie odwrotnego. Czyli nic nie robiąc. I tak nic nie robiąc poczekać parę lat, aż wszystko zniszczeje, poczem sprzedać te wartościowe - ale przecież już teraz bezużyteczne – tereny, doskonale położone, blisko śródmieścia, jakimś deweloperom.

Ratusz dosłownie w ostatniej chwili zablokował tę transakcję i powziął kroki zmierzające do odebrania Skry z rąk tych złodziei.

Niech jeszcze dodam, że Skra miała przez cały czas „zapadania się i porastania lasem” swój Zarząd, który, a jakże, pobierał pensje itp. itd. Za nic nierobienie i celowe niszczenie obiektu leżącego właściwie w centrum Warszawy i mogącego służyć dziesiątkom tysięcy mieszkańców.

Nie wiem dokładnie jak wyglądała sytuacja w innych klubach warszawskich, ale podejrzewam, że bardzo podobnie. Stąd upadek wszystkich tych klubów i upadek sportu w naszym mieście. A tereny na sprzedaż! Za setki milionów!!! Pod biurowce i apartamentowce!
~Damian.b
 • 1 / 0
A jak to mowil? Po krakowsku czy normalnie?
~Damian.b
 • 1 / 0
Hehehe skoro wybrano oszoloma lewaka , to nic juz mnie nie zaskoczy. Nawet ze beda mu ludzie wierzyc...
~Tomy72
 • 0 / 0
A mnie nie interesuje nic co ten pan mówi
takie drobne to starczą na miesiąc utrzymania gwiazdora Jędzy. Jest to piłkarz światowego formatu więc musi kosztować
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 1
Mnie bardziej kwestia gruntów pod boiska interesuje. Aha... Jak już został tym prezydentem to może współpraca??? Tzn na stronie M. ST. coś o Legii, trochę historii klubu plus pomoc w szukaniu sponsorów. W końcu Legia to jeden z symboli współczesnej Warszawy. A czy da.. Jeden 100 milionów miał dać, a potem wspaniały Kazik musiał w piosence się upominać.
~AS
 • 1 / 0
Dla tych co tak go kochają,zobaczymy co powiecie jak rozwiąże Marsz Niepodległości-no chyba,że wypowiadają się tu tacy co mają takie zdanie o tym Marszy jak Hanka i ten WSPANIAŁY prezydent.
~L
 • 1 / 0
Prezydent Warszawy obiecuje każdemu klubowi ekstraklasy milion za awans do LE?!. Ale jaja!!!!. To brzmi tak wiarygodnie, jak nie umniejszając.......Rafał Trzaskowski!!!! Hehehehe. Kto na tego gościa w ogóle głosował???? Czyli jak rozumiem, z budżetu Warszawy zapłaci np. Lechowi Poznań 1 milion złotych za jego awans do LE?!!! Pomniejszając idiotyczność tego, to ja się pytam jakim prawem jako prezydent Warszawy ma taką władzę (jakie formalnie prawo na to pozwala, bo chyba żadne) ? Gość chyba się nie orientuje w niczym, nawet w tym na co może przeznaczać środki z budżetu miasta. Ale co tu się dziwić, jak gość obiecuje 4 linię metra, jak nawet nie ma jeszcze 2? Na tej zasadzie to może i przepędzić bez problemu wojska rosyjskie z Donbasu czy Krymu. Oczywiście z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy. Ale sobie prezydenta wybraliśmy. Wstyd i poruta.
~Mac
 • 0 / 0
Kto wybrał Dyktę???
Chyba inne pijaczki...
Pozdro (L)
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 2
Problem tylko ze ten milion potrzebujemy jak nie awansujemy. Jak awansujemy to budzet jest w porzadku. Swoja droga dla mnie to ten milion jest tak pewny jak ten inwestor z Arabii co miodek mail miec.
~Lazienkowska3
 • 2 / 0
Trzaskowski nic nikomu nie da. To plastykowa kukiełka bez żadnych pomysłów na sport w szczególności. Próbuje się poślizgać, żeby kibiców obłaskawić. To biedactwo nawet nie wie cóż to LEGIA.
~M.
 • 0 / 1
Ślywki tesz som plastykowe.
~Tumulec
 • 0 / 1
Po co miałby sie podlizywac po wyborach?
Ile razy można powtarzać? Czytajcie ze zrozumieniem. Trzaskowski, jako prezydent Warszawy, ma nadzór nad całym warszawskim sportem. Ten milion jest nie tylko dla piłkarzy Legii, ale dla każdego klubu, który awansuje do europejskich pucharów. Może awansuje Onico, a może koszykarze Legii?
Zmniejszenie czynszu? Chyba żartujecie. Każda taka uchwała zostanie natychmiast zgłoszona do prokuratury jako przestępstwo. Za najwyższy czynsz za stadion odpowiadają kumaci, którzy walczyli z ITI.
~Lesny Dziadek
 • 1 / 0
Trzaskowski zmien nick.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Jestem przeciwny finansowaniu profesjonalnych klubów z kasy państwa/miasta ale 1mln zł to tak naprawdę dla miasta nic a dla Legii miła premia w przypadku awansu do LE! Jakby nie patrzeć to roczny kontrakt dla jednego piłkarza! Dla wielu osób tutaj to nic, ale co tu z bogaczami gadać co nie chcą nie swojego...
Niech sobie ten milion trzaskowski sobie w d... wsadzi. Bedzie mu sie na tylku wygodniej siedziało.
~Hubix
 • 0 / 1
Ha ha. To śmieszne co napisałeś.
~e(L) WuWu
 • 4 / 0
Skąd na tej stronie taka banda troglodytów? Jakby ta przybłęda spod Opola ogłosiła milion za awans do LE, pewnie byście się zes...li z zachwytu, a tak stać was w zasadzie tylko na inwektywy. Nieważne, że zyska na tym Legia, ważne, żeby dowalić komuś, kto pisuarem nie jest, nie?
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 5
Facet kolejny raz spadł z księżyca.
Mądralo jeden, wystarczy nie łupić naszego klubu przez miasto a milion zanieś do synagogi i się pomódl. Pomódl się o rozum. Jahwe jest miłosierny i wysłucha proszącego.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Złodziejski czynsz??? Może dowiedz się lub przypomnij dzięki qurwa komu jest on tak wysoki. Każda kasa z miasta w sport i obiekty zawsze będzie mieć ode mnie poparcie.
Podporucznik
 • 0 / 8
Gość πerdolnięty zresztą jak to całe po. Jak awansujemy do LE to ten milion złotych nie zrobi żadnej różnicy. Może lepiej niech obniży ten złodziejski czynsz za stadion?! Pewnie nie obniży - ile to kamienic za ten pieniądze będzie mógł 'odzyskać'...
~elwis
 • 0 / 0
A kto wywalczyl tak wysoki czynsz ? Przypomniec ?
Generał broni
 • 1 / 0
Za ten złodziejski czynsz to podziękuj wiesz komu.
A jak nie wiesz, to się dowiedz.
~jo
 • 0 / 6
Ty się ciesz, że PiS nie zablokował budowy czwartej trybuny do czasu jak kryzys minie bo byśmy dziś mieli pokrake a nie stadion...
Kacza......

ciepły stołeczek dostałeś albo ktoś z rodziny, że pier**isz takie farmazony?

Może przy Dykcie będziesz siedział ?
Kacza....

współczuje Ci wspieranie tej ciepłej kluchy...

nic nie zrobi bo nawet nie wie co zrobić..... zresztą najlepszą ich metodą jest nic nie robić.

Zresztą już Schetynę pytali aby wymienił 3-4 sukcesy PO.
http s://www.youtube.com/watch?v=Gp1-2nH0fHo

bueehehehe

Szkoda Trzaskowskiego jeżdżącego klimatyzowanym autobusem w wyborach. Będzie zbierał smrody po HGW.

Wie chociaż chłopak w jakiej dzielnicy mieszka?
~jo
 • 0 / 0
@maVerick - weź się człowieku zbieraj z tego forum na Nowogrodzką czy tam gdzie indziej z tą zas#aną polityką !!!
Generał broni
 • 0 / 1
maV:
ale mówisz do mnie czy koło mnie?
Co ma koorva prezydent Warszawy do finansowania klubów z ekstraklasy? I co, gdybyśmy żyli w alternatywnej rzeczywistości i jakiś inny klub niż Legia zakwalifikował się do LE, Czaskowski dałby mu melona?
~marek wiśniewski
 • 0 / 0
promowanie WARSZAWY na arenie międzynarodowej a TRZASKOWSKI jest JEJ PREZYDENTEM czy tego chcesz czy nie
Dobrze chociaż, że przewodn. Komisji Sportu Rady Miasta został Dziekan, w miejsce Pawła Lecha, który to Lech proponował, aby odebrać Legii stadion przy Ł3.
Generał
 • 0 / 0
Z tym że Dziekan jako "menedżer sportu stołecznego" to tez może być gigantyczny niewybuch
Obym sie mylił, ale talenty byłych sportowców w życiu publicznym na ogół są marnej próby
Zgoda, ale z dwójki nieudaczników wolę tego, który ma przeszłość legijną, niż tego, który otwarcie jest antylegijny.

Ponadto, Dziekan to faktycznie niewiadoma jeśli chodzi o działania na rzecz w-wskiego sportu (możemy mu dać kredyt zaufania, białą kartę, a nuż ją sensownie zapisze), natomiast Lech przez dwie kadencje Rady na tym stanowisku wykazał niezbicie, że jest kompletnym doopkiem w tej materii.

A tak na marginesie, to Rada Miasta w układzie, w którym Prezydent miasta jest z tej samej partii co większość w Radzie, jest tworem funkcjonującym na zasadzie ozdobnika, kwiatka do kożucha. Słyszał ktoś, aby w ciągu ostatnich 10 lat Rada naszego miasta w czymkolwiek się sprzeciwiła HGW? To są radni bezradni. Z własnej woli.
Generał
 • 1 / 0
Ja się nawet pomodlę żeby Dziekan odpalił i nieoczekiwanie dla wszystkich okazał się być zaje8istym menago.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 2
A wystarczyłoby zlikwidować/zmniejszyć podatek od stadionu....
~olo
 • 2 / 0
Może nie zlikwidować, co wprowadzić zasadę, że każda złotówka zainwestowana w młodzież, zmniejsza podatek o 2 złote. Do tego jasno określić na jakie cele związane ze szkoleniem młodzieży można taką kasę przeznaczać.
~O(L)O
 • 3 / 0
Podobno typ nie toleruje "faszystów", więc o jakiej kasie my tu w ogóle rozmawiamy.
~Paul Visco
 • 0 / 1
A kampania trwa dalej. Milion to jakiś żart , większe pieniądze mają z praw telewizyjnych , a za sam awans od UEFA , dostają kilka razy więcej . Za milion zł , przeciętny klub zapłaci pensje pracowniką może przez 3 miesiące . A na młodzież takie pieniądze to może na rok , licząc obozy , sprzęt , trenerów , szkoda że na boisko nie starczy , chyba że na murawę
~prof. Miodek
 • 0 / 1
Wybacz kolego, ale od samego czytania Twojego komentarza można raka dostać. Tego "ą" nie usprawiedliwisz dysleksją, ani trudnym dzieciństwem.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 8 / 0
Ja uważam że miasto powinno przede wszystkim stawiać na sport dziecięcy i młodzieżowy. Trzeba stworzyć jakiś sensowny system upowszechniający sport dla dzieci (7-12 lat) i wsparcie dla klubów sportowych które będą dalej rozwijać te dzieciaki. Z tego pojawi się podaż zawodników z których będa mogły korzystać warszawskie kluby. W szkołach powinni się pojawić przygotowani merytorycznie mogący prowadzić zajęcia sportów zespołowych i lekkiej atletyki jako dyscypliny uniwersalnej i ogólnorozwojowej.
Miasto powinno zainwestować w infrastrukturę czyli boiska z możliwością zadaszenia. Powinna być też rozwiązana sprawa uczestnictwa w zajęciach sportowych dzieci z rodzin o niskich dochodach. Obecny system wyklucza udział takich dzieci bo zajęcia są płatne.
Z uwagi na trudną logistykę w każdej dzielnicy powinien działać klub który będzie gromadził dzieci ze szkół.
W szkołach powinni być zatrudnieni trenerzy którzy po szkole będą prowadzić zajęcia w tych klubach. To powinno rozwiązać sprawę profesjonalizacji trenerów dziecięcych, bo będą mieli pensję nauczycielską a dodatkowe dochody w klubach.
Musi powstac program odbudowy klubów które teraz są w ruinie a mają tereny na których można zbudować boiska dla młodzieży. Kilka klubów potrzebują też stadionów na ich miarę. Polonia prawdopodobnie będzie miała stadion ale powinno się zbudować jeszcze małe obiekty np dla Hutnika, Marymontu czy Ursusa. Ale priorytetem jest wspomaganie tych klubów w sporcie młodzieżowym.
Sport zawodowy trzeba prywatyzować a żeby było więcej chętnych, trzeba znieść podatek od nieruchomości które mają przeznaczenie sportowe. To jest absurd jeśli z jednej strony samorząd finansuje kluby a z drugiej pobiera podatek.
Krotko mówiąc potrzebna jest logika.
~Leśny Dziadek
 • 0 / 3
Melona skombinuje bez problemu. Zwiększy koszt wynajęcia stadionu razem z terenami, podniesie czynsze lokatorom, sprzeda kilka kamienic, jak jego poprzedniczka i będzie kasa....
Rado ale WUPRA !!!!
Bzdura, kto uwierzy temu kolesiowi? To pomylka !
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
A jakie ma znaczenie czy Ty mu uwierzysz czy nie? Ważne jest to czy będzie jakiś logiczny program i czy będzie realizowany.
Ja będę obserwował i dopiero potem rozliczał z obietnic.
A jaki ten gosc ma program?
Napisz chociaz jeden punkt jego programu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
maVerick
Co Ci będę pisał jak Ty nie rozumiesz słowa pisanego. Kilka punktów tego programu jest wymienionych w tekście głównym. Resztę pewnie można znaleźć w internecie na stronach miejskich.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 2
Dokładnie, koleś nie miał konkretnego programu, tylko jakieś ogólniki, a wygrał. Gdzie w tym logika? Ludzie głosowali nie nie niego tylko na AntyPiS. To już lepszy byłby Marek Jakubiak.
Generał
 • 0 / 0
Panie Rafale, już po wyborach. Można nic nie obiecywać. Temat zamknięty.Pan wygrał, Pan Jaki przegrał.
Pracujcie ludzie, nie gadajcie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie. Do tego niech zdejmują te banery, bo dawno już po wyborach.
Z Trzaskino niebiańska skurowala cię nie omino!
https://youtu.be/2YrA0OM0xq4?t=258
Generał dywizji
 • 0 / 8
Podobno w Telawiwie obiecują trylion szekli.
Generał
 • 2 / 0
Bardzo śmieszne.
Powaga.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 3
Obiecywać to oni umieją.
Generał
 • 0 / 1
umiom
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Pić, to trzeba umić !
~Agrest
 • 0 / 1
To wracaj do domu.
Obiecanki cacanki...
Hutnik i KSP już uwzględniły ten milion w budżecie na 2019/20 :P
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Umiesz czytac, ekstraklasowe druzyny, najpierw k6, hutnik musza dostac sie do ekstraklasy, ale w to watpie ze im sie to uda
~ttt
 • 0 / 0
mogą dostać się do LE poprzez wygranie PP. Oczywiście teoretycznie bo obie drużyny raczej są bez szans
~Kkk
 • 0 / 0
Ale to dotyczy chyba wszystkich dyscyplin ? Ciekawe jakby Legia Waterpolo zagrała w rozgrywkach europejskich ?
~888
 • 0 / 2
1 mln zł hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahah