Trzech legionistów zagrało w kadrach. Wysokie porażki ich drużyn

Redaktor Piotr Kamieniecki

14.11.2019 22:33

(akt. 15.11.2019 07:35)

Marko Vesović, Chris Philipps, a także Arvydas Novikovas wystąpili w swoich reprezentacjach narodowych. Trójka legionistów nie może mieć powodów do radości.

Czarnogóra od kilku meczów pozostaje chłopcem do bicia. Nie inaczej wyglądało to na Wembley, gdzie Anglicy od samego początku rzucili się do ataku i wykorzystali słabość bałkańskiej ekipy. Wynik 0:7 mówi sam za siebie. Marko Vesović przebywał na boisku przez całe spotkanie. Legionista nie mógł wiele zrobić, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, piłkarz nie notował najlepszych 90 minut w karierze, choć kilka jego akcji wywołało owacje. Potrafił ograć rywala i udanie zagrać do przodu. Nie miał jednak wsparcia w kolegach. Dodatkowo obejrzał żółtą kartkę.

Anglia - Czarnogóra 7:0 (5:0)
Oxlade-Chamberlain (11. min.), Kane (19. min., 24. min., 37. min.), Rashford (30. min.), Sofranać (66. min.), Abraham (84. min.)

Żółte kartki: Rashford (Anglia) - Vesović (Czarnogóra)

Anglia: Pickford - Alexander-Arnold, Maguire, Stones, Chilwell - Rashford, Oxlade-Chamberlain (56' Maddison), Winks, Mount (70' Gomez), Sancho - Kante (57' Abraham)

Czarnogóra: Mijatović - Vesović, Sofranac, Lagator, Simić, Radunović (46' Raspopović) - Jovović (65' Janković), Hocko, Vukcević, Haksabanović - Beqiraj.

Cristiano Ronaldo wraz ze swoją ekipą, nie dał szansy Litwinom. Do przerwy było 2:0 dla Portugalczyków, a po niej gracz Juventusu skompletował hat-tricka. Sąsiedzi Polski przegrali ostatecznie 0:6, a Arvydas Novikovas przebywał na murawie przez całe spotkanie.

Portugalia - Litwa 6:0 (2:0)
C. Ronaldo (7. min. - k., 22. min., 65. min.), Pizzi (52. min.), Paciencia (56. min.), B. Silva (63. min.)

Żółte kartki: Palionis, Mikoliunas (Litwa)

Portugalia: Patricio - Pereira, Dias, Fonte, Rui - Neves, Fernandes (73' Moutinho), Pizzi - Ronaldo (83' Ronaldo), Paciencia, Silva (66' Bruma)

Litwa: Setkus - Mikoliunas, Palionis, Girdvainis, Andriuskevicius - Novikovas, Slivka, Simkus, Kuklys (57' Matulevicius), Golubickas (72' Lasickas) - Cernych (80' Kazlauskas).

Luksemburg dzielnie walczył z silniejszymi Serbami. Do przerwy to gospodarze prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie niżej notowani rywale zdołali strzelić dwa gole, co sprawiło, że przegrali tylko 2:3. Chris Philipps przebywał na murawie od początku meczu, ale po 45 minutach został zmieniony. Jego miejsce na boisku zajął po przerwie Aldin Skenderović.

Serbia - Luksemburg 3:2 (2:0)
Mitrović (11. min., 43. min.), Radonjić (70. min.) - Rodrigues (54. min.), Turpel (75. min.)

Żółte kartki: V. Thill, Carlson (Luksemburg)

Serbia: Dmitrović- Maksimović, Milenković, Kolarow, Mladenović - Milinković-Savić (62' Radonjić), Milvjojević, Maksimović, Ljajić (79' Djuricić) - Tadić (90' Lukić) - Mitrović

Luksemburg: Moris - Jans, Chanot, Gerson, Hall, Carlson - Rodrigues, Philipps (46' Skenderović), O. Thill (61' Turpel), V. Thill (79' Sinani) - Deville

Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu