Trzecie miejsce Klepackiej, słaby występ Nowackiej

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

27.05.2019 10:55

(akt. 27.05.2019 10:56)

Zawodniczka Legii Zofia Klepacka zajęła trzecie miejsce w klasie RS:X w regatach żeglarskiego Pucharu Europy w holenderskim Medemblik. Swój krążek Polka zadedykowała pamięci rtm. Witolda Pileckiego. Zwyciężyła Holenderka Lilian de Geus, a druga była Dunka Laerke Buhl-Hansen. Przed rokiem reprezentantka Polski triumfowała w tej imprezie.

W wyścigu medalowym Klepacka, dotychczasowa wiceliderka, uplasowała się na siódmej pozycji. Najlepsza była de Geus, a za nią sklasyfikowane zostały Buhl-Hansen i Finka Tuuli Petaja-Siren.

Oktawia Nowacka (CWKS Legia Warszawa) zajęła 25. miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Pradze. To drugi występ brązowej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro po długiej przerwie. Na początku maja była 14. w Szekesfehervar. Po dwóch konkurencjach finału Nowacka była 11., ale słabsza postawa w jeździe konnej, a zwłaszcza w biegu połączonym ze strzelaniem zepchnęły ją do trzeciej dziesiątki. Jej dorobek to 1300 pkt.