Trzy mecze dyskwalifikacji Domagoja Antolicia

Bartłomiej Paradowski

Źródło: Legia.Net

08-03-2018 / 18:34

(akt. 02-12-2018 / 11:33)

Komisja Ligi nałożyła na Domagoja Antolicia trzy mecze dyskwalifikacji za czerwoną kartkę otrzymaną w potyczce przeciwko Jagiellonii (0:2). Chorwat nie wyszedł na boisko już w meczu z Lechem, dlatego opuści jeszcze dwa spotkania - z Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków.

Komentarze (76)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Yorick
 • 1 / 0
A będzie się można odwołać?
3 mecze to sprawiedliwa kara, nie mam absolutnie pretencji, niemniej jest to kara surowa, z górnego zakresu. Ale jeśli to pierwsza kartka w karierze (nie wiem, nie sprawdzałem, ktoś tak napisał), faulowany nie odniósł krzywdy, a Antolic po meczu przeprosił, to są podstawy, żeby się chociaż pochylić nad takim wnioskiem.
~
 • 1 / 0
Potwierdzam, jest to jego premierowe czerwo w karierze, co jak patrząc na jakiej gra pozycji, daje pozytywne światło na jego osobę.
Odwołanie ? Raczej wnioskowanie o skrócenie, w tym wypadku o jeden mecz.
A dlaczego 3 mecze, a nie standardowo 1 ? Bo z Legii.
Aktualnie w polskiej lidze jest 1 mecz pauzy za bezpośrednią czerwoną, np. Szmatuła z meczu z Legią (faul taktyczny dużej wagi), natomiast za mniej lub bardziej niesportowe zagrania tudzież brutalniejsze faule jest przeważnie 2 (jak Antolić - faulował trochę za ostro, więc powinien dostać 2 mecze). No ale to co wspomniałem w środku...
~Yorick
 • 0 / 0
To mam właśnie na myśli. Skrócenie do 2 meczów. Są podstawy dla takiego wniosku, Legia powinna spróbować.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A się gimnastykują żeby nas uebać. Jest okazja jepp 3 mecze. Rozumiem faul brutalny ale 2+1 starczy w zupełności. Ten +1 to mecz z Jagą. Praktycznie cały mecz nie grał
Jeśli wniosą odwołanie, to kara nie zostanie wykonana do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia przez organ odwoławczy. Więc mógłby w teorii w Gdańsku zagrać.
~joł
 • 0 / 4
Ale spinka dzieciaków.
Facet prawie nogę urwał przeciwnikowi i słusznie dostał karę.
~ErniBielany
 • 0 / 0
Co zrobił. Klasycznie go ostemplował. Jakoś Frankowskie zaraz się zebrał i zapierd... cały mecz. A kara jak za brutalny faul.
Generał broni
 • 1 / 0
Czyli w sumie to 4 mecze, ej co tak słabo trzeba było odrazu wykluczyć do końca sezonu, co za (sic) mam po dziurki w nosie to walenie w nas z każdej z stron, to naprawdę robi się nie znośne,od roku zastanawiam się nad wypowiedzeniem c+ abonamentu naprawdę ta czerwona granica jest tuż tuż, nie mam już siły i ochoty oglądać i słuchać tych gnoji.
To już nawet nie jest kwestia faulu. Głupi w komisji chyba nie siedzą.
Wiedzą ze on był podstawowym zawodnikiem w układance Jozaka to dobre i na 1 mecz dłużej go odsunąć.
"był podstawowym zawodnikiem w układance Jozaka"
A gdy ta układanka runęła, to wygraliśmy z Lechem. Przypadek? ;-)
Może jednak chcą dla Legii dobrze :-)
~olo
 • 1 / 0
wystarczy porównać faul naszego zawodnika z faulem Romańczuka w 23 minucie na Carlito.
Odniesienie celowe, bo wymiar zdarzenia taki sam, ale kara zupełnie inna
Powiem szczerze, że nie podoba mi się ta najnowsza nagonka na Legię (w tym wysokośc kary dla Antolica). Zawsze mieliśmy nieco pod góre, bo nikt w Polsce Warszawy nie lubi, ale teraz to juz chyba trochę te różne PZPNy i Komisje przesadzają.

Sądzę, że kulminacja nastąpiła po karnym z Lechem. Nie jestem zwolennikiem "polowania na czawwonice", ale nie ulega wątpliwości, że Kazik Węgrzyn i Canal+, świadomie lub nie, rozkręcili tę antylegijną histerię. To ich ocerny zostały powtórzone przez wszystkie media.

Może warto by przypomnieć dziennikarzom z C+, że bezstronnośc (obiektywizm) jest podstawowym obowiązkiem profesjonalnego dziennikarza. Prywatnie każdy ma swoje sympatie, to naturalne. Ale z chwilą gdy dziennikarz komentuje mecz przed widownią ogólnopolską, to musi być bezstronny. Po prostu MUSI.

Hejt (hejt, a nie krytyka) jaki spadł na Szymona Marciniak po meczu z Lechem, też mu nie pomógł w środowym meczu w Londynie.

Myslę również, że Mioduski może być w oczach "leśnych dziadków" z PZPN i innych rajowych struktur futbolowych jakimś obcym gościem, kimś z zewnatrz. No to trzeba mu wskazać "miejsce w szeregu".

Jakie z tego chwilowego - miejmy nadzieję - kryzysu wyjście? Koledzy już pisali. Trzeba przekonywująco wygrywać, mecz po meczu. Przestaną się wtedy nas czepiać, bo przekonają się, że to nic nie daje.

Dobrze by też było jakby na meczu z Wisłą Żyleta pokazałą oprawę, wzywającą C+ do obiektywizmu. Ciekawe, co by C+ pokazał z tego? :))

I na koniec. Przyznam się,że w zasadzie lubię podejście Węgrzyna do piłki. Jest może trochę staromodny w swoich poglądach, ale konsekwentny. Dlatego z tym większym żalem piszę o jego "wielbłądzie" podczas naszego meczu z Lechem. Uważam, że powinien przeprosić, oficjalnie, w C+.
Za taki faul średnio dwa mecze, ale anal+ zrobił odpowiednią "reklamę".
Major
 • 0 / 0
kolejne posiedzenie, kolejna ważna wyważona, merytoryczna decyzja. Oczywiście wszystko z duchem piłki po głębokiej analizie całego zdarzenia. Pajacyki
Kapral
 • 1 / 0
Nenan Bjelica: „A to je cirkus. Ja na to śmiech jak to widzu”
Pułkownik
 • 0 / 5
No to nasze najnowsze nabytki przejdą skrócony kurs dostosowania do Legii. Ciekawe kto zagra na prawej obronie? Veso-bomba? Chyba, że przed meczem dadzą mu na uspokojenie ;)))
Generał brygady
 • 1 / 0
Bankowo zawodnik z innego klubu, nie zostałby zawieszony nawet na 1 mecz.

Ba, nawet nie wyleciałby z boiska, bo znając życie:

węgrzyn : " Panie sędzio, za wcześnie na czerwoną kartkę w tym meczu".
węgrzyn : " Panie sędzio, to był 1 faul, więc nie może być czerwona"
węgrzyn : " Panie sędzio, czerwona kartka skończy ten mecz"
węgrzyn : "Jeżeli Legia będzie grała w przewadze, to tylko dzięki sędziemu, który nie zweryfikował, nie sprawdził w VAR-ze tego faulu"
węgrzyn : "niiieee, łeeee, ja chce do mamusi".
Starszy kapral
 • 1 / 0
węgrzyn: "Ja się nie zgadzam na takie czerwone kartki! Ja się nie zgadzam to jest przypadkowe zagranie/"
Generał brygady
 • 0 / 0
Też np.
jakim chuiem ja się pytam???
~Maciek-bemowo
 • 5 / 0
Szkoda że tosik jak złamał nogę Saganowi tyle meczy nie dostał, on nawet kartki nie dostał za ten faul.Cyrkus....
~Pajto( L )
 • 2 / 0
Dokładnie to samo pomyślałem!
Obejrzyjcie dokładnie powtórki! Antolić patrzy w drugą stronę, a więc nie widział co robi, więc nie ma umyslnosci, a jak nie ma umyslnosci to nie ma przewinienia i nie ma czerwonej kartki. Poza tym zawodnik mówi po spotkaniu że nie chciał, a skoro nie chciał to tym bardziej umyslnosci nie ma. Cirkus i skandaloza. Spisek poznański, zawodnik jest niewinny. Znowu sędzia opłacony przez Klimczaka i Kulesze nas przekręcił. Dobrze że Mioduski był w ambasadzie ZEA, pewnie po kasę na Marciniaka bo brakło, a Marciniak tani nie jest, ale za to wart każdej złotówki, bo nikt tak Lecha nie umie upokorzyć, no może tylko Hamalainen.
Wszystko układa się w jedną całość! Nie zapominajmy, że członkiem Komisji Ligi jest poznaniak Filip Jańczuk z Wiary Lecha. A więc spisek.
Major
 • 0 / 0
To spisek wróżek!;)
Major
 • 0 / 0
*Wronek a nie wróżek : D
Chorąży
 • 0 / 1
Niestety, ale kara adekwatna do przewinienia.
Major
 • 0 / 3
*Wronek nie wróżek :D
Pułkownik
 • 5 / 0
a jeszcze tak pomyślałem ze Frankowski przecież go sprowokował bo miał pilke, bo ja przyjał, bo podał .. i miał czerwony kolor na koszulce.

Moze wzorem kary dla Górnika za prowokacje kibiców Frankowski też by odpoczął ze 2 mecze? ;D
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 1
Dajcie sobie spokój. Dostał 3 mecze, trudno , damy sobie radę bez niego.
Odbywa się teraz histeria związana z karnym . Odpowiedzią na to może być tylko przekonywujące zwycięstwo z Lechią. Przejdzie im, kiedy będziemy dobrze grać. Jak się nie strzela trzech 100% sytuacji to potem jest wycie o pomocy sędziów. Po prostu, gramy piach a sił starcza na połowę meczu. Nie ma usprawiedliwień, wycieczka na Florydę to kolejna głupota. Poprzedni rok nic nie nauczył prezesa. Dalej leżenie bykiem.W prymitywnej lidze, wybieganie i siła to podstawa. Nabytki są przeciętne (wyjątek Remy,klasa), mocno przereklamowane.Drużyna jest za niska, środkowi obrońcy po 180 to kurduple. Z czym do gości?Każdy wrzut w pole karne to popłoch i strach.O bocznych obrońcach strach mówić.Tragedia. Jozaka czeka ogrom pracy a prezesa czeka wysupłanie kilku milionów na zakup rozgrywającego, napastnika i bocznych obrońców. Wtedy zamkniemy mordy różnym Wolskim,Żyżyńskim, Węgrzynom czy innym mendom. Co sobie życzę i innym kibicom z okazji Dnia kobiet.
~dejne3
 • 0 / 0
Ciekawe ten je,,, ny Tosik, połamal MARKA Saganowskiego i jak gdyby nigdy nic nie otrzymał
Pułkownik
 • 5 / 0
wylecial zaraz na początku meczu to nie moznaby moze meczu z Jaga tez mu zaliczyc jako meczu pauzy? ;)
Generał brygady
 • 4 / 0
Dokładnie, odsiedziałby dwa mecze, a w trzecim został wpuszczony po 7 minutach.
~propozycja
 • 5 / 0
Mam pewien pomysł.
1. Start kanału Legia TV.
2. Jako Legia TV startujemy do przetargu na wszystkie mecze Legii w przeciągu 3 lat, czyli tyle, ile ma trwać nowy kontrakt tv.
3. Koszty ? Strzelam - 200 mln zł.
4. Miodek z własnej kieszeni wyłoży, bo za chwilę podam szacowane zyski.
5. Luźne liczby - miesięczny abonament w wysokości 30 zł. Liczba abonentów ? 0,5 miliona.
6. Zysk ? 180 milionów zł na sezon.
7. Czyli 180 * 3 lata kupionych praw do meczów to daje 540 milionów zł przychodów.
8. Dochód ? 340 milionów złotych.

Oczywiście, miesięczny abonament za same mecze Legii może wydawać się co niektórym za duży/mały, liczba abonentów może za duża/mała liczba przeze mnie przyjęta, ale nawet z trochę innymi liczbami - zysk jest kolosalny. I co najważniejsze. Kibic realnie wspiera klub i płaci do klubowej kasy, a nie zagranicznej TV z antylegijnymi "ekspertami". Plus kilkanaście milionów "prowizji" dla Miodka. Zasłużył. Ponad 300 milionów i tak będzie.

A jak Wam się podoba ten pomysł ? Dla mnie genialny, o ile zgodny z prawem...
~dra
 • 0 / 0
chetnie bym zaplacil te 30 zl, oby komentarz byl uczciwy;) jak bysmy grali ch.. to zeby nie mowili, ze swietnie gramy;)
~kibic.
 • 0 / 0
dochodzą jeszcze wpływy z reklam itp
pomysl na pewno fajny ale czy realny w naszej rzeczywistości... jestem wtedy ciekaw za ile by sprzedali prawa do ligi bez meczów Legii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pomysł z kanałem LegiaTV super. Od dawna o tym wspominam.
Co do 30 plnów tu kolega odleciał trochę. 3 eleveny kosztują 15 plnów. Wiadomo jakie są tam ligi do oglądania. Rozumiem że tu kolega liczy na oddanie dla Legii ale to za drogo jednak mimo wszystko
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No i 200 mln a prawa. Kto zapłaci za realizację meczu
Komentatorów. Studio i całą otoczkę. To nie jest tak dajemy 200 baniek i jest wszystko jak w nc+
Plutonowy
 • 7 / 0
To je cirkus, to je sandaloza...
~Herman
 • 3 / 0
Faul był i nikt temu nie zaprzeczy, ale w powtórkach wyraźnie też widać, że Antolic się zwyczajnie spóźnił. Jak się człowiek dobrze przyjrzy to nawet po jego minie widać, że akurat myślami był gdzie indziej, może już z mamą i tatą na kolacji po meczu. On to zrobił zupełnie tak samo jak Kostewycz z tą nieszczęsną ręką, zupełnie niechcący, nie miał takiego zamiaru, zwykły niefart i tyle. Więc zgodnie z duchem gry uważam, że KL powinna mu nawet odwiesić mecz z Lechią, bo jak powtórzę jeszcze raz: to był tylko przypadek a nie zagranie celowe.
~snajper24
 • 0 / 1
Odwoływać się!!! To jest skandal!!!!
Trzy mecze to chyba za złamanie otwarte...
Major
 • 0 / 0
Trudno się mówi - płakać nie będziemy !!!
================================
Mamy szeroki skład i damy radę. LEGIA zaczyna powoli się rozkręcać. Myślę, że dobra pogoda też będzie miała duży wpływ na lepszą grę (atak pozycyjny) LEGII.

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 0 / 0
Dobrze mówisz. Nie ma co płakać. Rosjanie mówią: nas je.biut a my kriepniem. Tak by im powiedział Staszek!
Wpisując się w ostatnią narrację po karnym z Lechem napiszę że w takich meczach nie daje się czerwonej kartki w 7 minucie.

A co do 3 meczów zawieszenia to przegięcie, zawodnicy wyszli o 20.30 przy -20 pewno mocno spięci i chyba nikt myślący nie wpadł na pomysł że Antolić pomyślał a złamię anonimowemu zawodnikowi z Jagiellonii nogę na początku meczu.
Podporucznik
 • 0 / 0
Popieram
Kontekst był ewidentny, komisja chyba przesadziła, robi się tak - zawiesza standardowo na 2 mecze grozi palcem z zastrzeżeniem recydywy np na 4
Podporucznik
 • 0 / 1
To była zdaje się pierwsza czerwona w jego karierze a potraktowano go jak jakiegoś bandziora.
~Olo
 • 1 / 0
O nie, nie Ja się z tym nie zgadzam. To nie był faul na zawueszenie na 3 mecze. Ja się z tym nie zgadzam.
Generał brygady
 • 0 / 0
Haha...pajace.
Nie ma na co czekać! CAFU musi wkroczyć do gry, żadne Kopczynskie ogórki
Trzy?! Spiseg, powinny być cztery albo i pięć! Komisja Legii!
~Yorick
 • 2 / 0
Bardzo niedobrze, bo to super wazny piłkarz - jeśli nie najważniejszy - który z marszu stał się fundamentem Legii. Legia bez Antolica już teraz traci sporo na jakości i to było widać w dwóch ostatnich meczach. Uważam, że nawet z Jagą mecz by inaczej wyglądał, gdyby to ktoś inny zarobił tę czerwień.
Liczyłem, że się skończy na 2 meczu, może 1 przy szczęściu. 3 mecze to bardzo surowa kara, ale sprawiedliwa, i nie piszczcie mi tu, że w 1994-tym w Puławach w 3 lidze ktoś za to dostał żółtą, bo to poniżej pewnego poziomu.
Generał
 • 1 / 0
ile kwa???? Trzy???
To standardowe dwa nie wystarczą?
Chodzi o to żeby się centy też załapały?
Spisek poznański, Komisja Lecha, Boniek był na grillu u Buricia.;-)
Mamy w tej chwili straszą histerię wokół Legii. Domagoj 3 mecze kary? Skandal, itp. Sędzia robił co mógł, żeby Jaga nie wygrała (czyli w 12 min. po VARze zmienił kartkę...). Generalnie trzeba robić swoje, zacząć od 3 pkt w niedzielę, a potem kolejne 3, kolejne 3. Nic tak ich nie wycisza, jak zasadzony kuutas po same migdałki.
Generał broni
 • 5 / 0
W Lechu już by napisali że Legia przekupiła komisję ligi żeby udupić ich piłkarza.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
i h.. z tego damy rade mamy zawodników za tylu szkoda antka ale co zrobić za głupotę się płaci a pamiętacie może kto ostatni z Legii taka kare 3 meczy dostał bo Ja jakoś nie przypominam sobie :P
Starszy sierżant
 • 5 / 0
Z przykrością to mówię, jednak chcąc nie chcąc, muszę wyjątkowo zgodzić się z tą całą komisją. Wiem, że bardzo jest nam potrzebny w meczach, ale tak się nie gra. Ten kto widział powtórki i będzie chciał być obiektywny, z pewnością wewnętrznie też tak uważa. Mógł zrobić wielka krzywdę a nawet zakończyć karierę pilarza z Jagi. Walka owszem, ale z rozsądkiem. Mam tylko głęboka nadzieję, że Antolic wyciągnie z tego wnioski i więcej tak już nie zagra. Bardziej to potrzebujemy na boisku niż poza nim. Wiem, że na naszych zawodnikach też były podobne faule a KL różnie to interpretowala, ale zajmijmy się nami aby nikt nam nie wypowiadał że patrzymy na innych a nie na siebie. Olac Łacha i tym podobnych, ważne abyśmy sami byli wobec siebie uczciwi a nikt nigdy nam niczego nie zarzuci. A jeżeli nawet, to walić To, wiemy sami jak jest. Domagoj, wracaj szybko i już bez takich fauli. Pozdro legioniści i legionistki :)
Generał broni
 • 0 / 0
Przypomnisz może ile to miesięcy haha lub spotkań dostał trałka tetteh lub zwłaszcza kutosik za brutalne faule na Legionistach???
Podporucznik
 • 0 / 1
Spokojnie, na pewno wyciągnie wnioski, w odróżnieniu od przykładowo Verattiego wygląda na bystrego
Podporucznik
 • 0 / 0
Obejrzyj sobie mecz amiki ze slaskiem i zobacz jak zawodnik kuchennych za podobne przewinienie dostaje zółtą ,Jak będzie to z komentarzem anal plus to usłyszysz jak Murawski stwierdza że to nie było aż tak ja w meczu Legii
~Yorick
 • 0 / 0
Dobrze gada Dogwar. Patrzmy na siebie. Kara surowa ale sprawiedliwa, koniec tematu. Jeśli ktoś gdzieś kiedyś dostał mniejszą karę, to był błąd albo szczęście. Nie schodźmy do poziomu zawistnych przeciwników Legii i krzyku że u was biją Murzynów.
Też sie zgadzam z Dogwarem.

Niech to bedzie też przestroga dla tych wszystkich rzeźników. Akurat cale szczęście Frankowskiemu nic poważnego sie nie stało ale bezmyslnym faulem można zniszczyc komuś kariere, przyklad mamy w druzynie, Eduardo. Aby tylko konsekwentnie tego sie trzymać i może wiecej pola do popisu beda mieli techniczni gracze.
Sierżant
 • 1 / 0
Dogwar 10/10
Z jednej strony szkoda, widać, że presja na komisję działa. Z drugiej u nas strata jednego jest szansą drugiego, patrzę na Cafu.
Generał broni
 • 0 / 1
Mówiłem, ze tak będzie antyLegina psychoza trwa w najlepsze.
Generał broni
 • 2 / 0
Zapomniałem dopisać, a tutaj nadal nie ma opcji edycji. Legia powinna się odwołac do NKO czy uj wie tam kogo można i zrobić wszystko aby zagrał z rzeką bo jesli teraz odpuścimy to będziemy przekręcani do końca seoznu jak w 2015 czy się zakończyło pamiętamy. Sprzedanym meczem kurnika ze złodziejorzem i brawami pzpn-u dla złodziei.
O mało co to chłop z Białegostoku miałby sezon z głowy, a Ty o jakims antyLegia krzyczysz.

Przesadzacie z tym, że wszystko i wszyscy naprzeciw Legii.
Generał broni
 • 0 / 0
To było niebezpieczne zagranie jakich wiele w tej lidze, ale tylko naszych tak uwalają.
Wejście było groźne, ale kara bardzo dotkliwa. Zdarzały się w polskiej lidze o wiele brutalniejsze faule i to takie, które prowadziły do poważnych kontuzji, a nie kończyły się aż tak dotkliwym zawieszeniem.

Nie dość, że wyleciał na początku meczu z Jagiellonią, to jeszcze trzy kolejne będzie musiał przesiedzieć na trybunach. Wyjdzie z tego miesiąc bez gry w piłkę - pierwszy mecz po karze przypada na 31 marca. Kupa czasu bez gry, rytm meczowy do piachu.

Powinien też dostać po kieszeni od klubu. Osłabił drużynę w ważnym meczu idiotycznym wejściem i wyeliminował się z gry na miesiąc. Zanim wróci do pełnej dyspozycji będzie połowa kwietnia.
Wielka szkoda, w meczu z Lechią liczę, że od pierwszych minut wybiegnie Cafu ;-)
~Zelek
 • 0 / 0
S.....y