U-15: Legia z awansem. Podwójny finał w Ząbkach

Redaktor Piotr Kamieniecki

13.06.2019 17:06

(akt. 13.06.2019 17:18)

Piłkarze Legii Warszawa z drużyny do lat 15 pokonali 4:3 AP 21 Kraków i awansowali do finału mistrzostw Polski. Tam "Wojskowi" zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Bohaterem pierwszego, wygranego 2:1, meczu był bramkarz Dawid Kuczyński, który obronił trzy rzuty karne wykonywane przez zawodników AP 21 Kraków. W czwartkowym rewanżu padło więcej bramek, ale legioniści ponownie mieli swojego herosa. W Małopolsce został nim napastnik Wiktor Kamiński

Legioniści prowadzili do przerwy 1:0 po golu Kamińskiego. W drugiej połowie pod bramkami obu zespołów działo się więcej. Pojawiały się ładne akcje, jak i błędy. Zawodnicy Rafała Gębarskiego byli jednak skuteczniejsi. Spotkanie zakończyło się wygraną "Wojskowych" 4:3. Do siatki przeciwników trafiał tylko jeden zawodnik stołecznego klubu - wspomniany Kamiński. Warszawiacy ograli w dwumeczu przeciwników z AP 21 6:4.

W finale legioniści zmierzą się z Pogonią Szczecin, która najpierw przegrała na wyjeździe 2:3 ze Śląskiem Wrocław, by na własnym terenie zwyciężyć 1:0 i awansować dzięki zasadzie wyjazdowych goli.

Decydujące spotkanie zostanie rozegrane 18 czerwca na stadionie w Ząbkach. Mecz rozpocznie się najprawdopodobniej o godzinie 12:00. Tego samego dnia i w tym samym miejscu, lecz kilka godzin później, zespół U-17 podejmie Lecha Poznań. "Wojskowi" jednego dnia mogą zdobyć dwa mistrzostwa Polski w dwóch różnych kategoriach wiekowych.