Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

21.10.2019 18:34

(akt. 21.10.2019 19:06)

Reprezentacja Polski do lat 15 przegrała 1:2 z Rosją w spotkaniu zawodów UEFA Development. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Dawid Zięba. Na boisku pojawił się jeden gracz Legii Warszawa.

Rosjanie prowadzili w Sztumie od 9. minuty po bramce Dienisa Puszkariowa. Nie minęło wiele czasu, a wyrównał Dawid Zięba. W drugiej połowie, z rzutu karnego, drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Puszkariow. Wynik nie zmienił się do końca spotkania. Od 53. minuty na placu gry przebywał jeden z dwóch powołanych legionistów, Bartosz Mikołajczyk. Pomocnik zmienił na murawie Dawida Ławniczaka. Drugi z graczy "Wojskowych" trenujących z kadrą Rafała Lasockiego, Bartosz Krasuski, nie pojawił się na placu gry.

Polaków w kolejnych dniach czekają jeszcze spotkania ze Stanami Zjednoczonymi (23.10), a także Islandią (25.10).

U-15: Polska - Rosja 1:2 (1:1)
Zięba (13. min.) - Puszkariow (9. min., 52. min. - k.)

Polska: Sobczuk - Fura, Magnuszewski, Wójcik - Tomaszewski, Niedzielski (53' Wojciechowski), Zięba (69' Masiak), Ławniczak (53' Mikołajczyk), Sławiński - Okoniewski (69' Terlecki), Janiczek (53' Kozdroń).

Grano 2x40 minut.