News: U-17: Legia deklasuje łodzian

U-17: Legia deklasuje łodzian

14.10.2018 20:45

(akt. 02.12.2018 11:22)

Piłkarze Legii Warszawa rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zdeklasowali Łódzki Klub Sportowy wygrywając 5:0. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Radosław Cielemęcki, Jakub Czajkowski, Jerzy Munik, Kamil Rokosz oraz Michał Sparwasser.

Warszawiacy byli faworytami spotkania rozgrywanego na boisku w Rembertowie. Nie mogło być inaczej, jeśli lider tabeli mierzył się z drużyną ze strefy spadkowej. Gospodarze od początku przeważali i prowadzili grę. Drużyna Grzegorza Szoki zdominowała przeciwników. Pierwszego gola dla 'Wojskowych" strzelił Radosław Cielemęcki, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Kacprze Gościniarku. Tempo do przerwy nie spadało. Bramkarza łodzian w trakcie pierwszych 45 minut pokonali również Jakub Czajkowski, Jerzy Munik, a także Kamil Rokosz.

W drugiej odsłonie spotkania tempo również było wysokie, a warszawiacy wciąż dominowali. Legioniści niezwykle skutecznie grali także w defensywie, gdyż goście oddali zaledwie jeden strzał przez 90 minut! Wynik spotkania na 5:0 ustalił Michał Sparwasser, który wykorzystał dogranie Cielemęckiego. Wychowanek Odry Opole dostał górną piłkę od pomocnika, świetnym przyjęciem klatką piersiową zabrał się w pole karne. Następnie, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, sfinalizował akcję umieszczając futbolówkę po krótkim słupku pod poprzeczkę.

Legia jest zdecydowanym liderem grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Warszawiacy w dziewięciu meczach zebrali 22 punkty. Do końca rozgrywek jesiennych pozostało pięć kolejek. Piłkarze Szoki kolejne spotkanie rozegrają 17 października. Wtedy dojdzie do derbów stolicy z Polonią, które zostaną rozegrane na terenie przeciwników.

U-17: Legia Warszawa - ŁKS 5:0 (4:0)
Cielemęcki (k.), Czajkowski, Munik, Rokosz, Sparwasser

Legia: Ojrzyński - Rokosz (45' Katnaji), Mosór, Peda, Tkocz - Munik, Cielemęcki - J. Czajkowski, Gościniarek (50' Sparwasser), Pierzak (60' Urban) - Włodarczyk (55' Grzelak)