U-17: Pogrom. Pięć goli Włodarczyka, jeden Mosóra

Źródło: 90minut

12.10.2019 17:38

(akt. 12.10.2019 20:59)

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 17 rozgromiła 11:0 w Inowrocławiu Liechtenstein w drugim meczu turnieju I rundy eliminacyjnej mistrzostw Europy. Pięć goli dla biało-czerwonych w pierwszej połowie strzelił gracz Legii Szymon Włodarczyk. Jedną bramkę zdobył natomiast Ariel Mosór - stoper "Wojskowych". Co więcej, na murawie pojawiło się jeszcze dwóch legionistów - Jakub Kwiatkowski i Radosław Cielemęcki.

Na placu gry zameldowało się czterech piłkarzy związanych z Łazienkowską. Szymon Włodarczyk oraz Ariel Mosór spędzili na murawie 45 minut i zostali zmienieni w przerwie. Po zmianie stron, na placu gry pojawił się Radosław Cielemęcki. Cały mecz rozegrał z kolei Jakub Kwiatkowski. Spotkanie z ławki oglądał kolejny legionista, Jakub Kowynia

Biało-czerwoni razem z Belgami wywalczyli awans do kolejnej fazy i zmierzą się z nimi w ostatnim meczu 15 października o godz. 15:30 we Włocławku.

U-17: Polska - Liechtenstein 11:0 (9:0)
Włodarczyk (2. min., 6. min., 17. min., 40. min., 43. min.), Mosór (21. min.), Kusztal (28. min.), Kozłowski (33. min., 45. min,), Wasilewski (56. min., 75. min.)

Polska: Bąkowski - Matuła, Balcewicz, Mosór (46' Maruszak), Kwiatkowski - Borowski, Kisiel (46' Łęgowski), Gogół, Kozłowski (46' Gerbowski), Kusztal (46' Cielemęcki) - Włodarczyk (46' Wasilewski).

Liechtenstein: Oehri - Caglar, Hasler, Jager, Schadler - Schlegel (61' Hilti), Kranz, Neususs, Muller (27' Fischer), Zund (27' Batliner) - Hasler (74' Gerner).