U-17: Porażka z Anglią w finale, gol Cielemęckiego

Źródło: 90minut

10.09.2019 19:37

(akt. 11.09.2019 01:32)

Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez trenera Marcina Dornę, przegrała z Anglią w rzutach karnych w finale turnieju o Puchar Syrenki.

Gola dla biało-czerwonych, w regulaminowym czasie gry, strzelił Radosław Cielemęcki, gracz Legii Warszawa, który został zmieniony w 81. minucie. Pełne spotkanie rozegrał Ariel Mosór, stoper stołecznego klubu. Co więcej, w drugiej połowie, na murawie pojawili się Szymon Włodarczyk oraz Jakub Kwiatkowski, również piłkarze "Wojskowych".

Polska - Anglia 2:2 p.k. 1:3
Cielemęcki (30. min,), Kozłowski (38. min.) - Elliott (4. min. - k.), Musiala (10. min.)

Rzuty karne: (0:0 Łęgowski - słupek), 0:1 Dobbin, 1:1 Włodarczyk, (1:1 Delap - słupek), (1:1 Wasilewski - obroniony), 1:2 Norris, (1:2 Żurek - obroniony), 1:3 Raymond

Żółte kartki: Łęgowski - Kenneh, Ramsey, Delap

Polska: Bąkowski - Tomal (90' Gogół), Balcewicz, Mosór, Malec (69' Kwiatkowski) - Cielemęcki (81' Żurek), Kisiel (90' Hoyo-Kowalski), Łęgowski, Kusztal (69' Smorgol) - Kozłowski (83' Wasilewski), Buksa (46' Włodarczyk).

Anglia: Boyce-Clarke - Monlouis, Egan-Riley, Colwill, Norris - Elliott, Musiala (80' Raymond), Kenneh (69' Ramsey), Bellingham, Iling-Junior (69' Delap) - Barry (80' Dobbin).

Najlepszym strzelcem zawodów został Szymon Włodarczyk, napastnik juniorów starszych Legii Warszawa.