U-17: Porażka z Portugalią, grał Rejczyk

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

25.09.2022 17:55

(akt. 25.09.2022 18:01)

W drugim meczu turnieju o Puchar Syrenki reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Włodarskiego przegrała 0:2 z Portugalią. Środkowy pomocnik rezerw Legii, Filip Rejczyk, znalazł się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 67. minucie.

Filip Rejczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2006) był etatowym wykonawcą stałych fragmentów (rzuty rożne i wolne), popisał się kilkoma przechwytami, starał się doskakiwać do Portugalczyków. W pierwszej połowie 2-krotnie wybił piłkę głową z własnej "szesnastki", miał też 2 straty (niedokładne podania wzdłuż boiska) w środku pola. W 15. minucie, mimo nacisków dwóch rywali, zapoczątkował ciekawą akcję poprzez dokładne, prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego.

Zawodnik Legii zaczął drugą odsłonę od 2 przechwytów, z kolei po godzinie rywalizacji miękko (bez przyjęcia) zagrał z głębi pola przed "szesnastkę" Portugalii, do Filipa Wolskiego, lecz ten został uprzedzony przez bramkarza. Kilka chwil później Rejczyk nieźle zacentrował z rogu na bliższy słupek, gdzie doszło do przedłużenia toru lotu piłki, zamieszania, z którym poradził sobie zespół przeciwny.

Legionista zszedł z boiska w 67. minucie, zastąpił go Szymon Kądziołka.

U-17: Polska Portugalia 0:2 (0:0)
Sousa (53. min.), Tome (80. min.)

Żółte kartki: Orlikowski, Huras – Gaspar, Freitas, Sousa, Teixeira.
Czerwona kartka: Igor Orlikowski (87. minuta, Polska, za drugą żółtą).

Polska: Piekutowski – Szala (83' Adamczyk), Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko, Olejnik (84' Sznaucner), Rejczyk (67' Kądziołka), Skoczylas, Borys (83' Kucharczyk), Wolski (67' Faberski) – Mikołajewski (55' Huras).

Portugalia: Moreira – Ribeiro, Fonseca, Gaspar, Martins (46' Momade) – Martins (67' Moreira), Sousa (78' Santos), Simoes (67' Teixeira), Freitas (84' Gomes), Tome – Sousa (46' Patricio).

Reprezentacja Polski w meczu o trzecie miejsce zagra z przegranym spotkania Anglia – Norwegia we wtorek, 27 września (godz. 11:00), w Grodzisku Mazowieckim.