U-19: Porażka z Walią, grało trzech legionistów

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

13.11.2019 16:14

(akt. 13.11.2019 23:46)

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 0:3 z Walią. Na boisku pojawiło się trzech zawodników Legii Warszawa.

Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania w turnieju eliminacyjnym mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski do lat 19 ma za sobą pierwszy mecz z Walią, którego wynik jest dużym rozczarowanem. Gospodarze, Walijczycy, pokonali ekipę Bartłomieja Zalewskiego (3:0). Do przerwy miejscowi prowadzili po golach Joe Adamsa oraz Samuela Pearsona. W drugiej połowie trzecią bramkę zdobył Keenan Patten.

Przez całe spotkanie na boisku przebywali gracze Legii: Cezary Miszta i grający w środku pola Michał Karbownik. W 55. minucie na murawie pojawił się Maciej Rosołek, który zastąpił Mateusza Żukowskiego z Chojniczanki Chojnice.

Polaków czekają jeszcze dwa spotkania: 16 listopada zmierzą się z Kosowem, a trzy dni później będą rywalizować z Rosją.

U-19: Walia - Polska 3:0 (2:0)
Adams (23. min.), Pearson (37. min.), Patten (52. min.)

Żółte kartki: Astley, Evans, Bowen, Patten (Walia) - Wędrychowski (Polska)

Polska: Miszta - Bejger, Nawrocki, Mruk (74' Dymerski), Bogacz (46' Kamiński) - Wędrychowski (74' Nowak), Hyjek, Karbownik, Zalewski (66' Czyż) - Białek, Żukowski (55' Rosołek).