U-19: Remis z Litwą, grali Tomasiewicz, Bartczak i Jagiełło

Marcin Szymczyk

Źródło: 90minut.pl

10-10-2013 / 21:08

(akt. 09-12-2018 / 06:08)

Reprezentacja Polski U-19 (rocznik 1995) zremisowała w Inowrocławiu 1:1 z Litwą w pierwszym spotkaniu turnieju I rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Od pierwszej minuty na murawie przebywali Aleksander Jagiełło i Robert Bartczak, zaś Grzegorz Tomasiewicz wszedł na boisko po zmianie stron. W sobotę o 15:00 w Tucholi Polacy zagrają z Armenią. W drugim dzisiejszym spotkaniu Rumunia zremisowała 1:1 z Armenią. Do kolejnej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z trzynastu grup oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu 2014 roku na Węgrzech.

Polska - Litwa  1:1
Bramki: Przemysław Frankowski 63' - Simonas Stankevicius 36'

Polska: Oskar Pogorzelec - Patryk Stępiński, Gracjan Horoszkiewicz, Lukas Klemenz, Rafał Włodarczyk - Paweł Stolarski, Robert Bartczak (65' Aleksander Jagiełło), Michał Gałecki (46' Grzegorz Tomasiewicz), Przemysław Frankowski, Dariusz Formella - Damian Kowalczyk (78' Marcin Przybylski)

Komentarze (5)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~aa
  • 0 / 0
Nasza zdolna młodzież remisuje z mega potęgą LITWĄ!!!! Wyrwaliśmy im zwycięstwo z gardła!!! Tak trzymać Orły!!
~k
  • 0 / 0
nie zebym sie czepial i zadowal mnie wynik, ale szkolimy czy gra my na wynik? niech zdobywaja doswiadczenie i czegos sie ucza, wyniki przyjda same, byc mzoe dopiero w seniorach, ale lepiej miec 5 utalentowanych seniorow w doroslej reprezentacji, niz wygrana z litwa, armenia czy slowacja lub wegrami w eliminacjach do turnieju takiego jak mistrzostwa europy.
~do k
  • 0 / 0
Może i lepiej. Ale co szkodzi szkolić i wygrywać, tym bardziej z takimi zespołami jak Litwa. To wyświechtane powiedzenie "że lepiej szkolić i mieć pożytek w dorosłej piłce" funkcjonuje od wielu lat. Pożytku jak nie był , tak nie ma i pewnie długo nie będzie. Bo szkolić to trzeba umieć.
~kAApitan
  • 0 / 0
Stary wytrzeźwiej, piłka młodzieżowa rządzi się swoimi prawami ale remis z Litwą? Jeszcze gonienie wyniku a przecież tam grają chłopaki z "Ekstraklasy", nazwijmy to po imieniu jeśli jakiekolwiek eliminację w piłkę nożna zaczyna się od remisu z Litwą na własnym ternie to jest to:kiła, syf, dno i 5 metrów mułu.
~do k.
  • 0 / 0
19 letni chłopak powinien być już w jakimś stopniu ukształtowanym piłkarzem i w takim meczu jak eliminacje ME to powinno się grać na wynik. Uczyć to się powinni na treningach i w sparingach.