News: Byli legioniści: Wolski strzela jako jedyny

U-20: Dobry mecz Szumskiego i Żyro, gol Wolskiego

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

12.11.2011 12:30

(akt. 04.01.2019 12:32)

<p>Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała 1:0 z rówieśnikami z Niemiec. Bardzo dobrze zaprezentowali się powołani legioniści. Rafał Wolski i Michał Żyro dobrze operowali piłką, fajnie uzupełniali się w grze kombinacyjnej. "Wolak" w pierwszej połowie należał do najlepszych graczy na boisku, "Żyrko" także przeprowadził dwie świetne akcje. W drugiej odsłonie Żyro zdobył nawet bramkę, ale sędzia dopatrzył się chwilę wcześniej faulu Szczepaniaka. W końcu w 62. minucie Wolski pokazał próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności - bez problemu zwiódł balansem ciała obrońcę rywali i strzałem w samo okienko pokonał golkipera Niemiec. Dzięki temu Polacy objęli prowadzenie.</p>

W pierwszej części gry na pochwały zasłużył również Jakub Szumski, który kilka razy świetnie interweniował w sytuacjach stworzonych przez rywali. Wybronił sytuację sam na sam oraz kilka strzałów z dystansu.Również w drugiej połowie "Szumi" prezentował się pewnie broniąc strzał z dystansu Merkela, a w końcówce wygrywając dwukrotnie pojedynek z Bertramem.

Polska - Niemcy 1:0 (0:0)
62' (1:0) Rafał Wolski