U-20: Polska odpada z mistrzostw świata

Redaktor Piotr Kamieniecki

02.06.2019 19:21

(akt. 02.06.2019 20:51)

Reprezentacja Polski przegrała w 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20 z Włochami. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Andrea Pinamonti.

W czwartym meczu Polaków na mistrzostwach świata, w bramce biało-czerwonych stanął Radosław Majecki. Bramkarz Legii ponownie pokazał się z dobrej strony: był pewny przy wyjściach do dośrodkowań i nie dawał się pokonać Włochom, jak choćby w sytuacji sam na sam z Andreą Pinamontim. Gospodarze imprezy od początku rywalizacji nie przestraszyli się ekipy z Półwyspu Apenińskiego. Zespół Jacka Magiery zbyt często starał się jednak w bezpośredni sposób rozgrywać piłkę, co z czasem stawało się coraz częstsze. Długie podania padały jednak łupem Włochów, którzy byli faworytami niedzielnej rywalizacji.

Z każdym kwadransem, w grze Polaków pojawiała się coraz większa nerwowość. Włosi w 38. minucie otrzymali rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Dominika Steczyka. Majecki starał się zdekoncentrować Pinamontiego, lecz ten zmylił golkipera i niczym Antonin Panenka posłał piłkę do siatki. Do przerwy biało-czerwoni przegrywali 0:1. Po wznowieniu gry, dobrą szansę miał m.in. mający propozycję z Legii Marcel Zylla. W sytuacyjnej akcji pomocnik uderzył jednak wprost w Alessandro Plizzariego

Włosi byli silni pod względem fizycznym i nie dawali stworzyć zagrożenia Polakom po stałych fragmentach gry. Biało-czerwoni stawali się drużyną z większą inicjatywą, a rywale starali się kontrować. Z obu stron brakowało stu procentowych sytuacji. Dobrą okazję miał m.in. Michał Skóraś, lecz jego strzał z dystansu został obroniony przez golkipera przeciwników. Do ostatnich chwil Polacy starali się doprowadzić do dogrywki, ale zespołowi Magiery nie udało się strzelić gola.

Polska odpadła z mistrzostw świata przegrywając 0:1 z Włochami. Biało-czerwoni rozkręcali się z każdym meczem turnieju, lecz to nie wystarczyło. Brakowało m.in. wykończenia akcji w ofensywie.

Polska - Włochy 0:1 (0:1)