U-20: Polska wysoko wygrywa, Bondarenko strzelił gola

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

14.11.2019 18:02

(akt. 14.11.2019 18:11)

Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała 5:1 ze Szwajcarią. Jedną z bramek zdobył Mateusz Bondarenko, gracz Legii Warszawa wypożyczony do Skry Częstochowa.

Reprezentacja Polski do lat 20 zmierzyła się w Chojnicach ze Szwajcarią w ramach towarzyskiego turnieju Elite League. Do przerwy zespół Jacka Magiery prowadził 1:0. Bramkę zdobył Mateusz Bondarenko, obrońca Legii przebywający w tej chwili na wypożyczeniu do drugoligowej Skry Częstochowa. 20-letni piłkarz przebywał na murawie do 88. minuty, gdy zastąpił go Mateusz Skrzypczak.

W drugiej połowie goli było więcej. Zaczęło się od bramki Tomasza Makowskiego. Potem bramkarza rywali pokonali Aron StasiakŁukasz Poręba i Jakub Bednarczyk. Jedyny trafienie dla Szwajcarów padło w 61. minucie. Z gola dla swojej drużyny mógł się cieszyć Yannick Marchand. Polska wygrała 5:1.

18 listopada Polaków czeka spotkanie z Norwegią.

Polska - Szwajcaria 5:1 (1:0)
Bondarenko (35. min.), Makowski (47. min.), Stasiak (58. min.), Poręba (67. min.), Bednarczyk (84. min.) - Marchand (61. min.)

Polska: Mrozek - Szota, Bondarenko (88' Skrzypczak), Kiwior - Bednarczyk (87' Piątkowski), Makowski, Skóraś, Poręba (87' Szpakowski), Puchacz - Stasiak (59' Rakoczy), Kurminowski (82' Czubak).