News: Napoli interesuje się Sebastianem Szymańskim

U-21: Fantastyczny gol Szymańskiego, remis z Anglią

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

21.03.2019 23:02

(akt. 01.04.2019 16:54)

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w meczu towarzyskim 1:1 z Anglią. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył w 34. minucie Sebastian Szymański.

Polacy przygotowują się do mistrzostw Europy. Kolejnym etapem przygotowań dla ekipy Czesława Michniewicza był mecz towarzyski z Anglią, który oglądało ponad 25 tysięcy widzów. Gospodarze od początku naciskali, a w 13. minucie Dominic Calver-Lewin pokonał Kamila Grabarę. Golkiper w kolejnych minutach notował jednak dobre interwencje i ratował Polaków. W 34. minucie goście mieli stały fragment gry. Do piłki podszedł Sebastian Szymański, który zdobył piękną bramkę.

Poza Szymańskim, na boisku przebywało jeszcze dwóch innych legionistów: Paweł Stolarski oraz Mateusz Wieteska. Do przerwy wynik się nie zmienił. Gole nie padły również w drugiej połowie, w której działo się mniej. W doliczonym czasie gry biało-czerwoni mieli okazję po rzucie rożnym, by cieszyć się z wygranej, lecz niecelnie główkował Karol Świderski.

Polaków czeka jeszcze jeden mecz w trakcie trwającej przerwy na mecze reprezentacji. Biało-czerwoni 26 marca zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z Serbią.

U-21: Anglia - Polska 1:1 (1:1)
Calvert-Lewin (13. min.) - Szymański (34. min.)

Anglia: Gunn - Kenny, Tomori, Kelly, Dasilva - Maddison, Foden (73' Davies), Dowell (80' Choudhury) - Lookman (72' Barnes), Calvert-Lewin (72' Solanke), Nelson (72' Gray)

Polska: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Stoalrski - Kapustka, Piotrowski, Dziczek, Szymański (80' Wdowiak), Michalak (62' Gąska) - Buksa (73' Świderski)