U-21: Wygrana z Belgią, gol Szymańskiego

16.06.2019 20:23

(akt. 16.06.2019 20:30)

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z Belgią w pierwszym spotkaniu młodzieżowych mistrzostw Europy. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Szymon Żurkowski, Krystian Bielik oraz Sebastian Szymański, który do końca czerwca jest zawodnikiem Legii. Zarówno „Szymi” jak i Mateusz Wieteska biegali po boisku przez 90 minut. Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają 19 czerwca o godz. 21:00 w Bolonii z gospodarzami turnieju, Włochami.

Polacy źle weszli w spotkanie, ponieważ już po minięciu kwadransa stracili gola. Po paru chwilach biało-czerwonym udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Szymona Żurkowskiego. Pomocnik miał trochę miejsca i uderzył z dystansu pokonując golkipera Belgii. Więcej z gry mieli rywale, aczkolwiek zespół Czesława Michniewicza również kreował sytuacje strzeleckie. Po stałym fragmencie gry, skutecznie w polu karnym główkował Krystian Bielik, który w przeszłości występował przy Łazienkowskiej. Sporo wiatru próbował robić Sebastian Szymański. Nowy nabytek Dynamo Moskwa, który jednak do 30 czerwca jest oficjalnie graczem Legii, stworzył sobie kilka groźniejszych okazji, a w 79. minucie cieszył się z gola. Wychowanek TOP-u 54 Biała Podlaska otrzymał podanie z głębi pola i huknął pod poprzeczkę.

Przeciwnikom udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale ostatecznie trzy punkty zgarnęła reprezentacja Polski. Pełne spotkanie oprócz Szymańskiego, rozegrał także Mateusz Wieteska.

U-21: Polska - Belgia 3:2 (1:1)

Żurkowski (26. min.), Bielik (52. min.), Szymański (79. min.) - Iseka (16. min.), Cools (84. min.)

Żółte kartki: Bielik, Grabara, Jóźwiak - Faes, Lukebakio.

Polska: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Michalak (90' Jóźwiak), Żurkowski, Dziczek, Jagiełło (88' Bochniewicz), Szymański - Kownacki

Belgia: Jackers - Cools, Faes, Cobbaut, De Norre (80' Amuzu) - Lukebakio, Mangala, Heynen, Schrijvers, Mbenza (90' Saelemaekers) - Leya Iseka (63' Verschaeren).