Bartosz Slisz

U-21: Wygrana z Rosją, grał Slisz

08.09.2020 20:00

(akt. 09.09.2020 14:31)

Reprezentacja Polski do lat 21 zwyciężyła w Łodzi 1:0 z Rosją w eliminacjach mistrzostw Europy 2021. Jedynego gola strzelił Patryk Dziczek. W drugiej połowie na murawie pojawił się piłkarz Legii Warszawa, Bartosz Slisz.

Dwóch legionistów - Maciej Rosołek i Bartosz Slisz - rozpoczęło spotkanie z ławki rezerwowych. W kadrze zabrakło trzeciego zawodnika stołecznego klubu, Mateusza Hołowni, który oglądał mecz z trybun.

Mecz pomiędzy Polską a Rosją odbył się na stadionie Widzewa w Łodzi. Już w 5. minucie rywale stworzyli groźną sytuację. Ivan Ignatjew oddał strzał z ostrego kąta, lecz świetną interwencją popisał się były bramkarz Legii, Radosław Majecki. Potem, zarówno z jednej jak i z drugiej strony, brakowało klarowniejszych akcji w ofensywie oraz więcej precyzji. W końcówce pierwszej połowy Tymoteusz Puchacz otrzymał podanie od Marcina Listkowskiego, a następnie uderzył obok słupka. Parę chwil później Ivan Oblakow strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie ponad poprzeczką.

Tuż po godzinie gry biało-czerwoni objęli prowadzenie! Mateusz Bogusz dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Patryk Dziczek skutecznie główkował. Kilka minut później doszło do nieporozumienia w obronie Polski. Ignatjew przechwycił piłkę, wbiegł z prawej strony "szesnastki" i płasko uderzył z ostrego kąta, ale był to niecelny strzał. Rosjanie chcieli pójść za ciosem i stworzyli niezłą sytuację, przeprowadzoną przez zmienników. Danil Glebow wycofał piłkę w pole karne, a Danill Utkin uderzył obok bramki strzeżonej przez Majeckiego.

W 78. minucie na murawie pojawił się Slisz, który zmienił Bogusza. W pewnym momencie Oblakow dopadł do piłki w "szesnastce" Polaków. Pomocnik CSKA Moskwa strzelił z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, lecz futbolówka poszybowała obok bramki. W końcówce meczu Przemysław Płacheta zgrał piłkę głową we własne pole karne, którą przejął Ignatjew, ale jego strzał obronił Majecki.

Ostatecznie biało-czerwoni wygrali z Rosjanami 1:0 po trafieniu Dziczka. W tym momencie Polska zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie 1 punktu do reprezentacji Rosji. Piłkarze prowadzeni przez Czesława Michniewicza rozegrali jednak o 1 spotkanie mniej. Kolejny mecz Polaków odbędzie się 9 października. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Serbią.

U-21: Polska – Rosja 1:0 (0:0)