News: U19: Arak i Jagiełło przegrali ze Słowacją

U19: Arak i Jagiełło przegrali ze Słowacją

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

11.09.2013 13:37

(akt. 09.12.2018 08:34)

Prowadzona przez Marcina Sasala reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1995) przegrała w meczu towarzyskim z rówieśnikami ze Słowacji 1:3. Od początku meczu na boisku przebywał wypożyczony z Legii do Podbeskidzia Aleksander Jagiełło, zaś na ostatnie 22 minuty na boisku zameldował się napastnik rezerw naszego klubu Jakub Arak.

Spotkanie było wyrównane, a Polacy stracili bramki, wynikające z ich indywidualnych błędów. Milan Skriniar trafił do siatki z "jedenastki", po głupim faulu Gracjana Horoszkiewicza w polu karnym. Obrońca Herthy częściowo zatarł złe wrażenie w 38. minucie mecz, kiedy zanotował asystę przy golu Marcina Przybylskiego. Gracz WKS-u opanował prostopadłe podanie i mając przed sobą jedynie bramkarza rywali, posłał futbolówkę do bramki.

Dwa razy, sam na sam z golkiperem przeciwników, znalazł się Przemysław Frankowski - piłkarz Lechii nie popisał się skutecznością i w żadnej sytuacji nie zdobył gola. Słowacy nie przeważali w drugiej części gry. Martin Valjent i Julius Szoke zdobyli bramki po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. W obu sytuacjach, Polacy nie upilnowali rywali.

Słowacja - Polska 3:1 (1:1)