Vamara Sanogo odchodzi z Legii Warszawa

Redaktor Marcin Szymczyk

18.12.2020 08:50

(akt. 18.12.2020 11:16)

Koniec roku to czas podsumowań i rozliczeń. W czwartek z kolegami pożegnał się Domagoj Antolić, któremu z końcem grudnia wygasa kontrakt z klubem i nie został przedłużony. Została też rozwiązana umowa z Vamarą Sanogo. Klub postanowił rozstać się z zawodnikiem.

Sanogo został ściągnięty z Sosnowca do Warszawy przez trenera Jacka Magierę. W styczniu 2017 roku piłkarz podpisał umowę z Legią Warszawa na 4,5 roku. Zawodnik miał rundę wiosenną spędzić w Sosnowcu, ale doszło do zmiany planów. Napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne, ale po analizie wyników badań uznano, że potrzebny jest profilaktyczny zabieg leczniczy stawu kolanowego. W kolejnych miesiącach przechodził rehabilitację. W sezonie 2017/18 zagrał przez 24 minuty w meczu o Superpuchar Polski oraz w dwóch meczach rezerw w III lidze – strzelił jednego gola oraz nie wykorzystał rzutu karnego. Pod koniec sierpnia został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. Tam w 25 występach zdobył 5 bramek. Sezon 2018/19 również spędził w Sosnowcu – tym razem w 29 spotkaniach do siatki trafił 11 razy. Później wrócił na Łazienkowską, ale w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z gibraltarskim Europa FC zerwał więzadło w kolanie. Znów się leczył, przeszedł żmudną rehabiltację, wrócił po prawie rocznej przerwie. I w pierwszym meczu zdobył bramkę w starciu z Arką Gdynia. Tydzień później miał miejsce mecz ze Śląskiem Wrocław. Po nim, podczas treningu wyrównawczego, Sanogo zerwał ścięgno Achillesa. W połowie listopada wrócił do treningów.

- Vamara Sanogo musi przejść okres rehabilitacji. Pracuje z trenerem indywidualnym. Przed nim dużo pracy. Patrząc na jego sylwetkę, to bardziej przypomina mnie niż piłkarza zawodowego. Już mu o tym powiedziałem. Oczywiście żartuję. Musi mocno popracować, bo ma olbrzymie zaległości - mówił pod koniec listopada trener Czesław Michniewicz.

Jak udało nam się dowiedzieć w czwartek doszło do spotkania zawodnika z władzami klubu i rozwiązano umowę z francuskim napastnikiem. W barwach Legii Sanogo zagrał w czterech meczach, zdobył jedną bramkę.

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?