Logo Legia.Net

W Łodzi usunięto flagę Polski

Marcin Szymczyk

Źródło: Wirtualna Polska, Fakt

07-09-2010 / 15:51

(akt. 15-12-2018 / 15:16)

Tuż przed meczem Polski z Ukrainą jeden z zabezpieczających spotkanie ochroniarzy zerwał biało-czerwoną flagę Polski z napisem Lwów. Na płótnie widniały herby trzech lwowskich klubów - Czarnych, Pogoni i Lechii, a także przedwojenny polski herb miasta oraz godło państwowe.
Dlaczego firma ochraniająca imprezę dopuściła się znieważenia polskich symboli państwowych? - Dostaliśmy polecenie z samej góry - powiedział Faktowi jeden z ludzi odpowiadających za porządek na trybunach. - Ta flaga nie spodobała się Surkisowi i kazał ją ściągnąć. Zagroził, że w innym wypadku ukraińscy piłkarze nie wyjdą na boisko - dodał ochroniarz.

To smutne, że w naszym kraju usuwa się siłą polską flagę na żądanie zagranicznego gościa, jakim był w sobotę prezes ukraińskiego związku piłkarskiego Hryhorij Surkis. Reakcja ukraińskiego notabla była przesadna, bo przecież polski futbol narodził się we Lwowie i tego faktu wymazać z kart historii, ani z naszej pamięci, się nie da.

Komentarze (130)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
1600-wyprawa przeciwko hospodarowi wołoskiemu Michałowi Walecznemu.wojska Polskie zajęły Bukareszt!władza Rzeczpospolitej rozciągała się aż po Dunaj....(niestety,krótkotrwale)
1602-zwycięstwo nad szwedami pod Tallinem-odbito znaczną część Inflant(niestety,nie doprowadzono kampanii do końca)
1610-Kłuszyn.Zajęcie Moskwy przez Polaków!!!
1611-zdobycie Smoleńska.

Zgodnie z rozumowaniem niektórych nacjonalistów takie kluby jak Spartak Moskwa, TVMK Tallin czy Steaua Bukareszt to też kolebka polskiego futbolu.
P.S Komentarze w nawiasach nie są moimi poglądami.
~Szczebiot
 • 0 / 0
To zgodnie z twoim rozumowamiem w którym roku zajęto Lwów?
~L
 • 0 / 0
W latach 80-tych takie pryszcze mówiące o szlachetności rusków i niemców dostawały kapcia w buzię,teraz coraz więcej ciotek
~yaho
 • 0 / 0
zastanawia mnie jedno - dlaczego Polacy mają tendencje do biczowania się w kółko. Zapomnijmy że połowa Polaków z Krakowa pochodzi ze Lwowa, bo rozgniewamy Ukraińców. W sprawie Śląska Cieszyńskiego najlepiej padnijmy na kolana przed Czechami i przeprośmy, bo odważyliśmy się w latach 30 tych odebrać to co oni haniebnie zagrabili pare lat wcześniej korzystając z naszego zaanagażowania w walce z Rosją. ani słowa o kresach!!! bo gdyby Niemiec powiedział coś teraz o Worcławiu, to...
biczujcie sie dalej chłopaki, współczuję wam. zawsze na kolanach.
~Hartson
 • 0 / 0
Niestety zadecydowało o tym ostatnie 20-ścia lat. Współrządy pewnej partii, która już na szczęcie nie istnieje, i dominacja (była) pewnej znanej gazety. Wtedy to Polakom starano się wmówić co jest dobre, a co nie.
~tylko (L)
 • 0 / 0
No właśnie. Wszyscy nas oskarżają o wszystko:

- Żydzi o obozy na naszych ziemiach ( to że były niemieckie, a nie polskie to już nieistotne)
- Niemcy o przesiedlenia z "Ziem Odzyskanych"
- Rosja o sprowokowanie Niemców do wojny w 1939r
- Ukraińcy ze "Swobody" o rzekomą rzeź ludności ukraińskiej dokonaną przez AK

I tak moi drodzy, próbują nam wmówić, że to my jesteśmy najbardziej niebezpiecznym, bestialskim narodem na świecie...
~tylko (L)
 • 0 / 0
Patrząc na to co się dzieje na Ukrainie, nie wróżę długiego żywota temu państwu w takiej formie jak teraz.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Wielką szansą dla Polski i częściowe odzyskanie wpływów we Lwowie to wejście Ukrainy do wspólnoty. Wtedy Polacy wysiedleni stamtąd mogliby starać się, na podstawie prawa unijnego, o swoje utracone ziemie.
~kirk
 • 0 / 0
Jeszcze coś napisze i już się nie wypowiadam. Często bywam we Lwowie bo nie mam daleko ok 200 km, jedź sobie tam i spytaj jakąś starą ukraińską babuszkę jak jej się żyło przed wojną w Polskim Lwowie i jacy Polacy to byli źli ludzie?? a ci odpowie że dobrze się jej żyło lepiej niż obecnie !!! i nie była gnębiona przez tych,, niedobrych polaków,, którzy to niby są w czubie jeśli chodzi o mordy.
~Lenergy
 • 0 / 0
Pewnie że powie że żyło się jej lepiej niż obecnie i pewnie lepiej niż pod rządami komunistów również. Zapytaj się jej też czy się nie cieszyła jak wygonili Polaków...
~yago
 • 0 / 0
no tak, ale nie odpowie że ją Polaki mordowali i gnębili. czyli tego nie zapamiętała bo tak nie było.
~kirk
 • 0 / 0
~waqsiu
Poczytaj trochę historii. I nie kompromituj się, ja jestem z południowo - wschodniej polski i to co robili Ukraińcy z UPA z Polakami to było straszne mordowali nawet dzieci,dziadek i babka opowiadali mi o tych bandytach bo nieraz byli napadali, my nie mordowaliśmy dzieci, a co do jeńców sowieckich w niewoli w latach 1919- 1921 zmarło ich od 16 do 18 tysięcy i to w większości z powodu grypy!!!!!!!!!!!!! a nie 200 tysięcy!!!!!!!! pisanie że jesteśmy w czubie jeśli chodzi o mordy to jest naprawdę obrzydliwe.
~Hartson
 • 0 / 0
Zagadza się. Rodzina ze strony mojej mamy to repatryianci. Mieszkali ze 100 km na południe od Lwowa. Nasłuchałem się więc sporo o "bohaterstwie" UPA, i ich "walkach" z ludnością cywilną, bo z AK pękali, o polskich samoobronach.
Nie wiem, chyba już nawet hordy Czingis - Chana miały więcej humanitaryzmu.
~Lenergy
 • 0 / 0
Rozumiem że stoisz na stanowisku że Polacy w ciągu kilkuset lat nie dali Ukraińcom żadnych powodów do nienawiści?

P.S.
Uważam że wychwalanie UPA i stawianie im pomników jest rzeczą haniebną.
~Hartson
 • 0 / 0
Lenergy, oczywiście można dyskutować na temat sposobu traktowania Ukraińców przez władze II Rzeczypospolitej, a wiadomo, że nie wszystko było idealne. W końcu zamach na ministra Pierackiego nie wziął się z nikąd, bojówki endeckie też zrobiły swoje.
Mimo tego nic nie usprawiedliwia takiego ludobójstwa.
~Hartson
 • 0 / 0
Na Kresach Południowych sytuacja demograficzna w okresie międzywojennym ksztaltowała się w ten sposób, że na Wołyniu przewagę mieszkańców stanowili Ukraińcy, zaś w Galicji Wschodniej zwanej też Podolem, Małopolską Wschodnią, przewagę ludności stanowili Polacy.
Zaś w samym Lwowie, więcej było nawet żydów niż ukraińców.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Dokładnie, w województwie lwowskim zdecydowaną większość stanowili Polacy. Na Wołyniu proporcje były inne, ale również wielu rodaków tam mieszkało np. babcia mojej żony wraz z rodziną.
~Hartson
 • 0 / 0
Oczywiście, na Wołyniu też mieszkało wielu Polaków, choć tak jak napisałem wcześniej, większość stanowili tam Ukraińcy. Z Wołynia pochodzili sąsiedzi mojej babci. I to właśnie na Wołyniu rozpoczęły się rzezie ludności polskiej, po czym "rozlały" się na całą Galicję Wschodnią. Warto dodać, że ludobójstwo UPA miało miejsce tylko na terenach polskich. Na ziemiach należących wówczas do ZSRR,
a zamieszkałych przez Ukraińców, UPA nie miała żadnego poparcia.
~kirk
 • 0 / 0
Hitler swoją dyktatorska władzę zdobył na drodze demokratycznej (poprzez wygrane demokratyczne wybory i decyzje demokratycznie wybranego parlamentu). Ustanowienie dyktatury Hitlera było owocem suwerennej woli wyborców i parlamentu !!!!!!!!!! Naprawdę nie porównujcie Polaków do Niemców i Wrocławia do Lwowa . A takie pisanie jak to że Polacy są w czubie jeśli chodzi o mordowanie to zwykłe chamstwo jest , bo tak w rzeczywistości nie jest. No ale osoba która tak pisze to zapewne czyta Wybiórczą a w niej wszystko co z polską się kojarzy to jest be
~waqsiu
 • 0 / 0
nie czytam wyborczej od wyborow Wałęsa-Mazowiecki a wiec kolejny strzał w siateczke "prawdziwego polaka". Tak masz racje nie ma co porownywac Wrocławia 100% miasta niemieckiego otoczonego wkoło wioskami tez z ludnoscia niemiecka z Lwowem i owszem polskim ale rowniez z duzymi wpływami ukrainskimi i zydowskimi otoczonego wioskami w 90% zamieszkanymi przez ludnosc ukrainska.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Wróć do szkoły... W województwie lwowskim większość stanowili POLACY. Mylisz te ziemie z Wołyniem.
~Lenergy
 • 0 / 0
Co by nie wypisywać i jakiej ideologii nie dorabiać prawda jest taka że Polacy byli na Ukrainie postrzegani bardzo źle i wynikało to z faktu że przez szereg lat ziemie te były traktowane jak kolonie. Polacy byli elitą często pogardzającą Ukraińcami. Mało tego prawo obowiąujące w innych rejonach Polski często nie było tam zwyczajnie respektowane przez polską szlachtę.
Czy naprawdę ciężko zrozumieć że Czesi, Litwini czy Ukraińcy mają swoje powody do nie lubienia Polaków tak samo jak my mamy podobne odczucia wobec Niemców czy Rosjan ?
~yago
 • 0 / 0
przepraszam bardzo a co ma brak sympatii tych nacji do Polaków z naszą dumą i nie zapominaniem o polskości Lwowa?
~Chmura
 • 0 / 0
Yago
Dlaczego z nim gadamy? Bo facet podpiera autorytetem mojej uczelni (fakt, że słabego wydziału) swoje głupawe historyjki rodem z podwórkowej ławki, po 10 albo 11 browarze. Mam takich chlorków pod blokiem, którzy od czasu do czasu po pijaku zjeżdżają na tematy historyczne. Dopóki nie słyszy ich nikt oprócz mnie i mojego psa którego wyprowadzam, to nie ma szkody, ale kiedy słyszą (czy raczej czytają) ich słowa ludzie na popularnej stronie dla kibiców piłki nożnej, to trzeba klasnąć w ręce i powiedź jak Frasyniuk Kaczyńskiemu. Pierd..... koleś!
~yago
 • 0 / 0
Tak się składa że to również moja uczelnia:) myślę że nie ma z nia jednak za wiele wspólnego szczerze
~waqsiu
 • 0 / 0
Oto własciwa postawa "prawdziwego polaka" ktos kto ma inny poglad na jego ciasny swiatopoglad jest chamem, chlorkiem z piwem... zabawne chodz raczej smutne.
W swoich wpisach nikogo nie obraziłem a tylko chciałem zwrócic uwage na to ze istnieja tez inne racje i inne spojrzenia sasiadujacych narodow na historie.
Ządając od innych szacunku dla nas musimy tak samo sie zachowywac wzgledem drugiej strony. No ale dla niektorych to jest idea menel, chamów i co tam jeszcze slina przyniesie na jezyk "jedynych prawdziwych polakow".
Niestety do póki ludzi o mentalnosci Chmury bedzie duzo (vide elektorat pis) do póty bedziemy postrzegani jako zascianek Europy i cywilizowanego swiata. I to by było na tyle bo suma sumarum jest to strona poswiecona Legii a nie pseudo historycznym wypocinom.
~Lenergy
 • 0 / 0
Ja tam jestem dumny z tego że jestem Polakiem, ale wiem też że nasza historia nie zawsze była szlachetna i jest na niej wiele rys i śmieszą mnie ludzie którzy twierdzą że nia mamy się czego wstydzić. Podobnie zresztą można powiedzieć o prawie każdym innym kraju i narodzie.
~Chmura
 • 0 / 0
Za co szacunek dla gościa, który jedyne co jak do tej pory napisał to:
"Polacy są w czubie jeśli chodzi o mordowanie"
"Polacy wyzwolili Ukrainę, jak Armia Czerwona Polskę"
itd itp (z pamięci ale sens ten sam)
Poproszony o konkrety MILCZYSZ. Nie podałeś żadnego tytułu, żadnego autora. Żadnego nazwiska profesora czy doktoranta u którego na zajęciach usłyszałeś podobne historie.

Dlaczego ktokolwiek miałby cię traktować poważnie, skoro jesteś zwykłym, pyskatym niedoinformowanym bajkopisarzem bez grama wiedzy?

Dlatego wracaj do książek, to może jeszcze kiedyś pójdziesz na te studia co to je podobno skończyłeś ;-)
~tylko (L)
 • 0 / 0
waqsiu

Skompromitowałeś się twierdzeniem, że w mordowaniu ludzi zajmujemy jedno z pierwszych miejsc...
~Chmura
 • 0 / 0
Lenergy
2000 lat temu żył sobie człowiek imieniem Jezus. I on miał kiedyś rzec "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem". Od tamtej pory wiadomo, że bez grzechu nie jest nikt. Tyle tylko, że nie chodzi tu o grzechy tylko o LUDOBÓJSTWA. Państwo Polskie, ani naród Polski nie sprawiło nigdy żadnemu narodowi ludobójstwa. Koniec kropka.
~waqsiu
 • 0 / 0
Oczywiscie to sympatycznego podejscia naszych przodkow ukraincy pałaja do nas taka sympatia. Ciekawe ze zagłodzenia ponad 200 tys jencow bolszewickich nasi "historycy prawdziwi polacy" nazywaja drobnym wypadkiem przy pracy. Jesli chodzi o patriotyzm pojmuje go w uczciwej pracy, poszanowaniu prawa i innych ludzi. Zawsze byłem dumny z bycia Polakiem ale dawno wyrosłem z bezkrytycznego podejscia do naszej historii jak i swojej osoby.
Jesli chodzi o dyskusje ta nie ma sesu z ludzmi obrzucającymi innych błotem tylko dla tego ze nie sa po ich linii. Jesli chodzi o przytaczanie opracowan historycznych mozna sie przerzucać opracowaniami akademickimi bez konca bo ilu autorow tyle opini i teorii.
Pozdrawiam i koncze jako typowy zdrajca narodu polskiego ide sie upic tanim piwem na jakiejs ławce:)
~Chmura
 • 0 / 0
<Zieeeeew> Dobrze, że to już koniec.
~tylko (L)
 • 0 / 0
waqsiu

Czemu nie podasz źródła, z którego zaczerpnąłeś informację o zagłodzeniu 200 tyś. bolszewików? Pozwól nam ją w prosty sposób obalić :)
~Chmura
 • 0 / 0
Ale ale! Co ja widzę. Jednak znasz jakieś opracowania! Źródeł pewnie nie koniecznie (o ile znasz różnicę). Jeśli można się "przerzucać tytułami", to rzuć choćby ze trzy pozycje, gdzie napisane jest o "zagłodzeniu 200 tysięcy jeńców radzieckich" albo o tym jak "Polska wyzwalała Ukrainę jak Armia Czerwona". Bardzo jestem ciekaw i obiecuję, że nie przerzucę Cię żadnymi kontrpozycjami ;-)
Jestem tylko ciekaw, gdzie można o tym przeczytać.
Poza tym, że w "Konsomolskiej Prawdzie" oczywiście ;-) Te artykuły znam.
No i tygodniki popularnonaukowe nacjonalistów ukraińskich też mi daruj jeśli to możliwe.

To ja Cię zostawiam. Miałeś cały dzień, żeby coś znaleźć choćby na necie. Ale na pewno tego nie musiałeś robić, skoro można się nimi przerzucać ;-)
~tylko (L)
 • 0 / 0
Ostatnio oglądałem program opracowany przez ukraińskich nacjonalistów, włos jeżył się na głowie od tych wszystkich masakrycznych przekłamań...
~Chmura
 • 0 / 0
Dobrze opracowany film udowodni, że można zamordować ciężarną kobietę i troje jej dzieci w samoobronie.
Na tym się opieraja nacjonaliści ukraińscy.
Włos mi się jerzy na myśl, jak mocno był popierany w naszym kraju ich opiekun - Juszczenko.
~tylko (L)
 • 0 / 0
No właśnie, Juszczenko. Ten sam, który w haniebny sposób nadał tytuł Bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze. Wywołało to obrzydzenie nie tylko w Polsce, ale UE i wschodniej części Ukrainy.
~yago
 • 0 / 0
dla matołów którzy nie widzą różnicy między Lwowem a Worcławiem i piszących o niemcach wywieszjących flagi niemieckie z napisem wrocław:

od początku jak dzieciom: Lwów był miastem polskim, nie zdobytym na niczyjej krzywdzie, które zostało odebrane Polsce NIE ZE WZGLĘDÓW ETNICZNYCH, tylko dlatego że stalin sobie wydumał że tam mogą być złoża ropy. podkreślam słowo "odebrane".

porównywanie sytuacji Lwowa do sytuacji Wrocławia, to mówienie w podtekscie, że Polacy napadli na Ukrainę, dokonali tam mordów, i za karę odebrano im Lwów. więc jeśli coś takiego piszesz wqasiu, czy inny debilu - PUKNIJ SIĘ W PUSTY ŁEB i przestań obrażać pamięć tych których ze Lwowa wypędzono.

mamy pełne prawo mówić o polskości Lwowa - bo ani Polacy, ani Ukraińcy nie mieli żadnego wpływu na kształt granic po wojnie. Lwów jest specyficzny, zgodnie z wytyczaną etnicznie linia Curzona miał być przy Polsce, w ostatniej chcwili stalin naniósł poprawki. nie musimy czuć się niczemu winni.
wyjątkowo dziś dzieciak (bo podszywający się pode mnei - fajna zabawa nei ma co) napisał coś sensownego
~Lenergy
 • 0 / 0
Zgadzając się w pełni z tym co mówisz o Lwowie nie przyjmuje twojej argumentacji co do ziem Zachodnich. Skoro piszesz o tym że Polacy i Ukraińcy nie są niczemu winni to ja się pytam czemu winne są tysiące zwykłych ludzi z tamtych ziem? Tego że byli Niemcami? To nie jest tak że wszyscy Niemcy byli źli i chcieli zniszczyć nasz kraj. Powiem więcej wielu z nich było poczciwymi ludźmi brzydzącymi się hitleryzmem lub wogóle nie zaintersowanymi polityką. Prawda jest taka że po wojnie decyzje zapadły odgórnie... Nam kazano się wynosić ze Lwowa i Wilna, a takim Niemcom z Wrocławia czy Szczecina.
~yago
 • 0 / 0
tak, ale tego drobnego szczegółu pomijac nie wolno.

poza tym - kto bronił tym szlachetnym, uczciwym i kochającym pokój niemcom (nota bene im dalej od wojny tym ich więcej) wystąpić przeciwko hitleryzmowi w swoim kraju? kto im kazał siedzieć cicho?

przykro mi, ale ci młodzi ludzie, którzy teraz by mieli wywieszac flagi breslau, mimo ze wojnie nie zawinili, już zawsze będą naznaczeni jej piętnem. natomiast z drugiej strony my - nie musimy sie niczego wstydzic. nie widze powodu zebysmy mieli teraz siedziec cicho i nie mówić o polskich korzeniach Lwowa, bo tak sie podoba ukraińskim szowinistom. którzy już nie raz wykazywali się gorliwością równą faszystom żeby polskość z kresów wykorzenić bagnetem i granatem.


ps flamaster - to, że mamy podobne ip powinno ci dać do rozumu, że równie dobrze ktoś inny też może takie mieć, a co do dziecka - tak, jestem dzieckiem swoich rodziców, tyle że 30 letnim.
a ty misiu jogi nie udawaj głupka...osoba podszywajaca sie pode mnie dziwnym trafem robiła to zawsze, gdy ty udzielales sie w komentarzach, przestała podszywac gdy ty znikałes..poza tym łaczac to z twoim uwielbieniem mojej osoby mam 100% pewnośc że to ty, wiec - jeszcze raz - za przeproszeniem nie rżnij głupka...bo takze tym potwierdzasz moja opinię, że jestes dzieciakiem, myslac że dam wcuisnac sobie taki kit.
~yago
 • 0 / 0
głupia cipo. masz na moim punkcie jakąs obsesję? ty naprawde myślisz że używam tylko tego nicka? ze pisze z tego ip tylko? weź stary, wyjdź z tego małego, ciasnego pudełka w którym sobie siedzisz, i zrób coś ze swoim życiem bo chyba nie najlepiej z tobą:) co za baran:) hehehe
~tylko (L)
 • 0 / 0
Panowie. W takim temacie obrażanie się nawzajem nie przystoi dorosłym i inteligentnym osobom. Darujcie sobie. :)
misiu jogi, kto z kim ma problem widac choćby w powyższym poście:)
Ostatnio nawet kilku forumowiczów dało ci do zrozumienia być się opamiętał, bo te twoje docinki w moim kierunku zaczłęy być jak widąc irytujące dla reszty heh..
tak tak, masz rację, przekonałeś mnei..używasz róznych nicków, ale dziwnym trafem -powtórze bo chyba ci umknęlo - podszywa sie pode mnie ktoś, gdy w poblizu pojawia sie i nick "yago", który ty raczysz uzywac. Zaiste dziwny zbieg okoliczności.
~yago
 • 0 / 0
flamaster - powiem ci tylko że na marne twój trud poszedł, nie mam zamairu czytac co napisałeś:)
wracam do pracy, a tobie życze owocnej walki - jest jeszcze tyle postów na które nie odpisałeś, tyle for na których nie zabrałeś głosu!! marne masz zycie - tylko w necie sie realizujesz, ale widocznie każdy ma na co zasłużył - a ty nie zasłużyłeś na wiele
~Lenergy
 • 0 / 0
O to czy Polacy nie mają się czego wstydzić to bym proponował spytać ukraińskich chłopów i Czechów z Zaolzia bo podejrzewam że mogą mieć odmienne zdanie.Jak to mówią kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ...
~coldie
 • 0 / 0
już widzę Wasze komentarze, jak na meczu w Berlinie pojawiłaby się flaga Vorwards Gleiwitz, Stettiner Sc, czy KS Gedania Danzig, albo MSV Hindenburg Allenstein. wszystko historyczne kluby z terenów, które bywały niemieckie lub pruskie. Zostawmy więc Lwów Ukraińcom, a Malbork Polakom i nie prowokujmy, ale rozmawiajmy i edukujmy. inaczej znowu odrodzimy chore nacjonalistyczne popędy i nienawiści.
~yago
 • 0 / 0
o, następny kretyn.
~varsovia
 • 0 / 0
Sorki ale Gedania to był i jest polski klub nawet jak Gdansk był niemiecki
~kirk
 • 0 / 0
Dziwie się niektórym osobom wypowiadającym się tutaj , co wy jesteście Polakami??? Ludzie po pierwsze Lwów był na wskroś polskim miastem tu tworzyła się historia polskiej piłki i nikomu nie powinna przeszkadzać polska flaga z napisem Lwów jak i herby Pogoni czy też Czarnych . Gdyby nie wojna to dzisiaj Pogoń prawdopodobnie grała by w ekstraklasie. To Ukraińcy zareagowali bardzo brzydko,alergicznie i szowninistycznie. I jeszcze coś porównywanie Polaków do Niemców i np Wrocławia do Lwowa jest po prostu nie na miejscu. To nie my wymordowaliśmy kilkanaście milionów ludzi i to nie my decydowaliśmy o granicach Polski po wojnie. Więc jakby taki Szwab wywiesił Niemiecką flagę z napisem np niemiecki Wrocław to ja bym mu tą flagę w d........e wepchnął i powiedział że sam sobie jesteś k....a winien bo to dzięki twojemu narodowi !!! Wrocław jest polski a Lwów niestety Ukraiński
~BlackAdder
 • 0 / 0
Lwów to jedno z najbardziej polskich miast - semper fidelis. I tyle w tym temacie - jak ktoś tego nie rozumie, to kij mu w o.... ko.
~L
 • 0 / 0
Jak prezio jest ruskiem,premier niemcem a rząd to POtworki komunistyczne,to możemy tylko liczyc na pomniki dla bolszewików,i niszczenie tradycji Polski,dla lemingów to za trudne niestety,móżdzki przepłukane.
~do L
 • 0 / 0
Jesteś półmózgiem ograniczonym. Twój były premier nie zna hymnu a wg. niego to rządził w Wolsce a nie w Polsce.
A Pamiętać trzeba że Lwowiacy byli ponierami polskiego piłkarstwa, tworzyli historię polskiego futbolu , więc o tym nie mozemy zapomnieć nawet jeśli Lwów jest ukraiński.

Najstarszymi klubami polskimi były lwowskie kluby: Lechia, Czarni.
Nie mozna zapomniec też o Pogonii.

Więc w czym to złego

Ps. a dla tych co nie znają historii to Legia wzięła jedną ze swoich barw :czarny kolor od Czarnych Lwów, więc trochę szacunku.
A były Prezydent nie moeldował narodowi tylko swojemu bratu , not po prostu pogratulować.

A prawdę mówiąc pomnik ofiary smoleńskiej mają mieć na Powązkach i to najodpowiedniejsze miejsce , ale widać masz wyprany mózg przez PiSobolszewików. A moze zapomanileś o JK który mieszka w domku podarowanym przez komunistom za wierną słuzbe jego ojca gratulacje.!!!!
~L
 • 0 / 0
Co nie zmienia faktu że prezio rusek i premier niemiec w tych krajach poruszają się czołganiem przez pełzanie a komoruski melduje co tydzień przełożonym dawnej WSI którą tak ukochał vide głosowanie za jej likwidacja
~Darman
 • 0 / 0
a prezio Kłamczyński to pewnie żyd... tak ładnie mu wyszła "operacja Telegraf"
~sqra
 • 0 / 0
Beznadziejna prowokacja tępych nacjonalistów. Jak zareagowalibyście, gdyby na meczu Polska-Niemcy otwierającym Stadion Narodowy w Warszawie niemieccy kibice wywiesili flagę Niemiec z napisem Breslau albo Stettin?
~varsovia
 • 0 / 0
sqra sorki ale myslisz pojęcia ...lwów to kolebka polskiego piłkarstwa i tego nei mozemy zapomniec, nawet to że w jakimś sposób Legia ma wpisane to w swoją historię .A Breslau czy Stettin to były dalekie prowincje pruskie, gdzie kluby pilkarskie nic nie znaczyły i reszta tez. A lwów to jednak przez wiele wieków polskie miasto i intiligencja.
Nie mozna tego porównywać.


Uchonorowanie i pamięc o pionierach polskiego piłkarstwa ze Lwowa to nic z nacjonalizmem nie ma wspolnego to Historia !!!.

Ps.Sam mam bardzo daleko do nacjonalizmu ale o korzeniach polskiego piłkarstwa nie mozna zapominać
~Varsovia
 • 0 / 0
Pamiętać trzeba że Lwowiacy byli ponierami polskiego piłkarstwa, tworzyli historię polskiego futbolu , więc o tym nie mozemy zapomnieć nawet jeśli Lwów jest ukraiński.

Najstarszymi klubami polskimi były lwowskie kluby: Lechia, Czarni.
Nie mozna zapomniec też o Pogonii.

Więc w czym to złego

Ps. a dla tych co nie znają historii to Legia wzięła jedną ze swoich barw :czarny kolor od Czarnych Lwów, więc trochę szacunku.

A PiSoludki bolszewickie nie wykorzystywać tego do swoich rozgrywek politycznych
~tylko (L)
 • 0 / 0
Trafny komentarz. Niestety w obecnych czasach bycie patriotą jest równe z byciem nacjonalistą i imperialistą... :/
~ehhh
 • 0 / 0
jesteś idiotą
~buzun
 • 0 / 0
Zachodnia Ukraina i Białoruś były dłużej w strukturach państwa polskiego niż pod własną nazwą włączjąc w to okres w jakim funkconowały jako Socjalistyczne Republiki Radzieckie. Polska zaczęła anektować te ziemie w końcu wieków średnich i funkcjonowały one jako Polska (REGNIS POLONIAE) nieprzerwalnie aż do rozbiorów czyli przez setki lat. Wcześniej natomiast tam była dzicz lub półdzicz. Mało tego Polska nigdy nie oddała tych ziem z własnej woli tylko w wyniku ustaleń międzynarodowych. Dla mnie więc Lwów to polskie miasto. Chaniebne jest usuwanie symboli przypominających o chwale i potędze Polski. Co do ziem zachodnich to Niemcy nie utracili ich po wojnie tzn. utracili ale tylko to co wcześniej zabrali. Ziemie te bowiem podobnie jak ziemie wschodnie Polska uzyskała w wiekach średnich (nawet nieco wcześniej ), a Niemcy zabrali je dopiero w trakcie rozbiorów. Tak więc były one dłużej polskie niż niemieckie podobnie jak kresy były dłużej Polską niż są Ukrainą czy Białorusią. Na szczeście wielu pamięta nasze prawowite granice wykraczające znacznie poza obecne terytorium RP. Temat powróci po latach wobec szybko wzrastającej roli Polski w Europie a wielu już przewiduje zagrożenie z tego tytułu starając się dyskredytować i osłabiać nasz kraj na różnych płaszczyznach.
~Pay
 • 0 / 0
Polska zawsze będzie stać w cieniu sądziadów (Niemcy, Rosja). Zawsze nam zazdrościli terenów oraz naszych patriotów. Nawet w tych czasach Polska ma ich najwięcej z krajów europejskich. Święta Narodowe mają dla nas głęboką symbolikę, myślę że każdy jest z naszej Historii dumny, czego nie można powiedzieć o sądziadach
~sqra
 • 0 / 0
Zawsze była dzicz? To samo mówią niektóre po...eby w Reichy o ziemiach na wschód od Odry...
~Chmura
 • 0 / 0
Niemcy rozpętali II wojnę, dlatego nie mają moralnego prawa do wychylania ryja zza płota i pyskowania na temat niemieckości Śląska czy Pomorza. Wypędzenia? bez żartów. Zwykłe odszkodowanie. Żadnych innych reparacji Polska po II wojnie od Niemców nie dostała, a rachunek było za co wystawić.

Naszego wypędzenia z Lwowa nie da się wytłumaczyć w sposób analogiczny. Nie mógłby stanowić żadnego odszkodowania dla kogokolwiek, a już na pewno nie dla ukraińców, których działalność w czasie II wojny światowej (i przez pare lat po) jest godna głównie potępienia.

Z drugiej strony flaga wywieszona w Łodzi była prowokatorska. Ale może to dobrze? Może Polacy powinni przestać wreszcie w myśl źle pojętej poprawności politycznej powstrzymywać się od nazywania rzeczy po imieniu? Np. "Ludobójstwo Wołyńskie", a nie "wydarzenia na Wołyniu". Pytanie tylko czy stadion to właściwe miejsce na tego typu deklaracje. Moim prywatnym zdaniem są lepsze miejsca.
~Chmura
 • 0 / 0
Uwagi kierowałem do Stalingrada44
~waqsiu
 • 0 / 0
Tak, tak a my zawsze tacy biedni, szlachetni a wojsko polskie w całej historii służyło nam jedynie do obrony przed złymi sasiadami:) szkoda ze niektorzy nadal pojmuja nasza historie przez pryzmat trylogii łamanej przez 4 pancernych.
~Chmura
 • 0 / 0
A przypomnij mi (co zostało Twoim zdaniem pominięte w 4 pancernych) kiedy Polska lub Polacy dążyli do fizycznego usunięcia jakiegoś narodu, na skalę przemysłową z powierzchni ziemi?
~tylko (L)
 • 0 / 0
Brawo Chmura!

Co do flagi- nie zobaczyłem nic prowokacyjnego. Czyż nie było tak, że Lwów był polski i były tam trzy kluby?
Podział granic po II wojnie światowej jest nienaturalny. Obawiam się, że prędzej czy później komuś zacznie to mocno przeszkadzać.
waqsiu:

Oczywiście, że nie jesteśmy święci. Nie byliśmy tacy nigdy. Jednak nie przypominam sobie w historii naszego narodu tak haniebnych działań i w takiej skali jakie były przeciwko Polakom w Małopolsce Wschodniej ( SS Galizien, UPA, OUN), Katyniu i na naszej ojczystej ziemi. Do 1945 r byliśmy notorycznie mordowani, ograbiani przez różne nacje od 250 lat.. Ba, nawet po 1945 roku to się nie skończyło.
~waqsiu
 • 0 / 0
I tu sie mylisz bo my dla Ukraincow jestesmy takimi samymi "wyzwolicielami" jak dla nas armia czerwona. Jesli chodzi o mordowanie uwierz ze bylismy zawsze w czubie.
Jesli chcem i zadamy szacunku dla kosci naszych przodkow lezacych po za naszymi granicami róbmy to samo.
Oczywiscie ze powinniśmy zawsze głosno domagac sie naszych racji ale z mocnym spojrzeniem na druga strone. Inaczej zawsze bedziemy postrzegani jako bezmyslni pieniacze z wasem i matka boska na piersi.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Oczywiście, w naszej historii są "zakręty", ale bez przesady.
Jestem zdania, że temat naszych granic kiedyś powróci.
~waqsiu
 • 0 / 0
Powrot jakie kolwiek tematu korekty granic a w szczegolnosci w Europie Srodkowo-Wschodniej bedzie pocztkiem konca naszego bytowania i nie chodzi mi tu tylko o Polske. Rozpoczecie jednej rewizji granic pociagnie lawinowo podobne zadania innych panstw. Nasza czesc Europy zmieniała/przesowała granice wielokrotnie a słusznosc zależała od punktu widzenia.
Abstrahując od absurdalnych w tych czasach roszczen terytorialnych wielkim problem jest asymilaja wchłonietych terenow o zupełnie innej strukturze administracyjno-gospodarczej ale to juz rozmowa na długie zimowe wieczory.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Zobaczysz, że będzie jak piszę. Jak to się skończy to nie wiem, ale sprawa Kresów Wschodnich powróci.
~Pay
 • 0 / 0
Lwów był pięknym miastem jak należał do Polski, teraz to co było piękne zmieniło się w starą ruinę.
~Chmura
 • 0 / 0
Których Ukraińców wyzwalaliśmy jak Armia Czerwona. Kiedy to miało miejsce? Gdzie o tym przeczytałeś? Ew jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe, to którzy Ukraińcy twierdzą, że tak jest jak mówisz? Ci sami, którzy stawiają pomniki Suchewyczowi i Banderze ? Ci sami, których ojcowie i dziadkowie chcieli wyprawić na tamten świat "każdego nie-ukraińca (Polaka, Żyda, Ormianina) na Wołyniu i Podolu" Czy ci właśnie we własnej osobie.

"Jeśli chodzi o mordowanie zawsze byliśmy w czubie"? Nie chcę Cię obrażać, chociaż korci mnie strasznie, ale będzie spokojnie i merytorycznie. Pytania jak powyżej. U kogo to przeczytałeś/zasłyszałeś ? Przedstaw źródła, dane, statystyki. Cokolwiek. Być może intersujesz się historią, ja się nią zajmuję zawodowo, że tak powiem. Zatem jeśli wytaczasz ciężkie i kontrowersyjne teorie to musisz je czymś porzeć. Inaczej jesteś zwykły pieniacz.

Z poważaniem.
waqsiu
Wybacz ale pier**lisz niesamocie na tematy jak widac ci calkiem obce..
Jakbys znał choćby podstawy naszej i ukrainskeij historii to byś wiedział, że jesli ktos tu cierpiał to narod polski od rak ukrainskich. Albo wystarczyłoby miec walczacego w wojnie dziadka. Wówczas bys wiedział ze nikt tak podczas II Wojny Św. nie wykańczał Polakow jak Ukraincy własnie. Po wejsciu ruskich we wrześniu byli mocno aktywni w mordowaniu Polakow i kapowaniu.
Zastanawiam sie jednak co zaraz wymyslisz znowu "genialnego":
~waqsiu
 • 0 / 0
LegiaMaster jesli chodzi o moje wyksztalcenie to politolog SM z UW a wiec jakies pojecie o historii mam:) jesli chodzi o dzieje (przyznam wstyd) moj dziadek (mimo tytulow) naukowych był oficerem NSZ i z wielka radoscia opowiadal mi o eksterminacji ukraincow i zydow. Ot takie info dla Ciebie a Ty przestan czytac z uprzedzeniem tylko pomysl.
nie czytam z uprzedzeniem tylko mierzi mnei gdy od rana czytam podobne bzdury, a jak wyczytałem jak to Ukraincy wycierpieli sie przez nas to juz nie darowałem. Własnei tacy jak ty "tworzą" historię (bo nie opisują lub przedstawiaja), według kktorych to np obozy byly polskimi a nie niemieckimi, ze to Polska sprowokowała biedne Niemcy, ze my robilismy bezbożne wysiedlenia i to Niemcy sa poszkodowani i chca rekompensaty.
Tyle z mojej strony przestan tylko wmawiac reszcie podobne bzdury bo jakis dzieciak uwierzy w te gnioty
zapoznaj sie chocby z tym tekstem:
www.batory.org.pl/doc/paradoksy.pdf
na pierwszej stronie jest co prawda sugerowanie ze ukraincy byli po I W. Św. ale DYSKRYMINOWANI..to jednak rozni sie od CZYSTKI ETNICZNEJ podczas drugiej Wojny Św. (strona druga),..

Jak nei wierzysz temu tekstowi to lec jutro z ranca do biblioteki i wypozycz jakies ksiazki dotykajace tego tematu lub pobuszuj w necie. Pomoze ci to uniknac dalszego chrzanienia i wciskania kitu. Szczegolnei tak cynicznego.
~Chmura
 • 0 / 0
waqsiu jeszcze mi odpisz jeśliś łaskaw.
( i na koniec - oczywiscie to wymysł o mordowaniu, propaganda - przyjmij swoja wersje i nei mecz dalej juz innych)
troszkę pomoge waqsiowi w poszikwaniu tekstów na temat jak to my meczylismy Ukraincow. Ustosunkuj sie potem do tego i postów Chmury. (swoja droga poziom nauczanai historii na UW jak widac po Twoim przypoadku jest zenujaco słaby)

W jednym z artykułów (Stosunki polsko-ukraińskie od epoki unii lubelskiej do 1945 roku, str. 340-344) opublikowanym w 1999 r. w ramach zbiorowej pracy historyków pt. Europa NIE prowincjonalna, Torzecki twierdził, że mordy na Polakach nie były planowym działaniem UPA, a jedynie próbą wyrugowania z ziem. Zaprzeczają temu dowody znajdujące się w archiwach SBU w postaci rozkazów dowództwa grupy UPA-Północ, a zwłaszcza tajna dyrektywa dowódcy grupy UPA-Piwnycz, Dmytra Klaczkiwskiego, której dowód istnienia został opublikowany w pracy zbiorowej polskich historyków, pod redakcją Władysława Filara "Przed Akcją Wisła, był Wołyń" (Warszawa 2000, s. 38)[2].


oraz:

www.rp.pl/artykul/9133,351183.html
~Chmura
 • 0 / 0
"swoja droga poziom nauczanai historii na UW jak widac po Twoim przypoadku jest zenujaco słaby"
Gość kończył Stosunki Międzynarodwe, a to wbrew temu co on o sobie uważa, świadczy że ma bardzo małe pojęcie, zwłaszcza o historii.

Na UW, a dokładniej na IH nie uczy się historii, tylko uczy się ją badać - mała wielka różnica. Nie do przeskoczenia dla studentów innych wydziałów (zwłaszcza wydziału Nauk Politycznych i Dzinnikarstwa). Dissować politologów mi się nie chce, bo fakt, że największy wydział na UW ciągnie tą uczelnie w dół we wszystkich światowych rankingach, ale który jednocześnie razem z wydziałem prawa najzwyczajniej finansuje tą uczelnie świadczy za 1000 słów.

Idę spać, bo odpowiedzi się jakoś od Pana Politologa nie mogę doczekać.
~yago
 • 0 / 0
pierwszy raz zgadzam sie z flamastrem.

ps. po co z nim gadacie, skoro koleś pisze :

"Rozumiem ze obroncy flagi podejda z entuzjazmem i zrozumieniem do ewentualnych flag wywieszonych przez niemcow podczs meczu z polakami "Breslau" lub "Danzing" w niemieckich barwach."

i tym jednym zdaniem kompromituje nie tylko siebie, ale także całą swoją alma mater. jeśli koleś mowi prawdę o swoim wykształceniu, bo moim zdaniem kłamie.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Babcie mojej żony jest właśnie z Kresów, z Wołynia. I raczej dobrego zdania o Ukraińcach nie ma...
~waqsiu
 • 0 / 0
Rozumiem ze obroncy flagi podejda z entuzjazmem i zrozumieniem do ewentualnych flag wywieszonych przez niemcow podczs meczu z polakami "Breslau" lub "Danzing" w niemieckich barwach.
~cameleon
 • 0 / 0
100% racji!!!
~luki3110
 • 0 / 0
waqsiu mądrze piszesz, tylko po co tracisz czas na przekonywanie tego oszołomstwa???daj spokój, pozdrawiam
~tylko (L)
 • 0 / 0
luki3110- jeżeli pamięć o rodakach i historii nazywasz oszołomstwem to brak mi słów.

No a potem człowiek się dziwi, że zmieniają nam herb, a część nie widzi problemu.
~waqsiu
 • 0 / 0
Tu nikt nie mowi o zapominaniu o naszym kraju i ich bohaterach. Tu chodzi
o nie pojmowanie naszej historii jak to ktos napisał przez chamsko niedzielny
patriotyzm.
~yago
 • 0 / 0
chamie - bo tak się do ciebie można jedynie zwracać wqasiu - jak śmiesz porównywać lwów do wrocławia. ty śmieciu.
~Turbo
 • 0 / 0
Najpierw znikna krzyze juz znikaja flagi... czekac az bedziemy mieli jezyk urzedowy Radziecki ... tego chcieliscie oddajac glosy na na partie Rudego Donia
~Leming
 • 0 / 0
My lemingi dalej wierzymy !!! TOĆ ZGODA ciągle BUDUJE !!!
~kempes
 • 0 / 0
języka radzieckiego nie ma i nie było, jest rosyjski i to z małej litery... poza tym bredzisz... oczywistym jest, że polska flaga z napisem "Lwów" jest czystą prowokacją w stosunku do Ukraińców...
ciekawe co byś pisał jakby na meczu Niemcy - Polska była wywieszona niemiecka flaga z napisem Breslau i herbami klubów...
~Turbo
 • 0 / 0
niepotrzeba do niemiec jechac wystarczy do wroclawia tam ulice sa po niemiecku a pod spodem dopiero po polsku...
~tylko (L)
 • 0 / 0
Turbo, i to jest zastanawiające, bo przecież mieszkańców Lwowa przesiedlono głównie do Wrocławia...
~varsovia
 • 0 / 0
Turbo ty naprawdę jesteś palant.... to co piszesz kupy się nie trzyma i jest prowokacją PISoludku bolszewicki.

Krzyż stoi bezprawnie i innym kraju dawno by zniknął a miejsce krzyża jest w kościele i nie wykorzystywane tylko małą grupę fanatyków religijnych.

Katolicy prawidziwi nie robią cyrku przed pałacem prezydenckim tylko pustostany i wyprane mózgi przez Kaczora i PISuary.
~Varosvia
 • 0 / 0
Chyba Turbo nigdy we Wrocku nie byłeś jak piszesz bzdury. We Wrocku są tylko nazwy ulic po polsku.
Marna prowokacja PISoludku który ma wymaglowany mózg
Ta flaga to polityczna prowokacja która przyniosła nam więcej wstydu niż pożytku. Niestety pewne oszołomstwo nadal chce wykorzystywać stadion do swoich politycznych akcji. Ciekawe jak zareagowaliby, gdyby kibice niemieccy manifestowali na EURO 2012 niemieckość Dolnego Śląska czy Pomorza. Niedorozwój umysłowy części polskiej skrajnej prawicy jest zatrważający.
~tylko (L)
 • 0 / 0
"Oszołomstowo" o którym piszesz, przynajmniej pamięta o kolebce polskiej piłki, w przeciwieństwie do Ciebie.
~tylko (L)
 • 0 / 0
*oszołomstwo
~waqsiu
 • 0 / 0
tylkoL to taka Polska odmiana eriki steinbach:)
~Micha(L)
 • 0 / 0
mam prośbę - komentuj z klasą.......
~Lwów
 • 0 / 0
Lwów do nas a oni niech biorą Poznań.
wiem, że to z geograficznego punktu niemożliwe, ale pomarzyć zawsze można :)
~Kamil
 • 0 / 0
Nie nie nie... Co by o Poznaniu nie mówił to jest Polskie miasto. Nie przepadam za nimi ale z czystego szacunku dla Powstańców Wielkopolski Twój pomysł jest zwyczajnie durny!
~bonsai
 • 0 / 0
Tja... to pewnie Gniezno też niemieckie było?
Do szkoły jutro a nie na wagary.
~kibic
 • 0 / 0
do krzysztof k. To wszystko wina rządu chcą się podlizać każdemu nie ważna jest wtedy korzyść dla Polski i Polaków taka prawda kto ma rozum już to dawno zobaczył.
~Sirser
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że wiesz który rząd chociaż krytykujesz:)
~kuli
 • 0 / 0
niektórzy lubią robić takie prowokacje, których efekty mogą być jedynie negatywne
~Coach
 • 0 / 0
Lwów jest miastem polskim pod okupacją ukraińską,a ochroniarz był chyba albańskim najemnikiem.
Kiepsko u ciebie z historią.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Raczej u Ciebie...
~kibic
 • 0 / 0
Lwów to polskie miasto 70% to Polacy popieram tą flagę bo przez parę wieków Lwów był Polski.
~krzysztof k.
 • 0 / 0
I jeszcze mnie się coś przypomniało - tym razem politycznego.
Gazociąg północny na dnie M. Bałtyckiego powstaje tylko dlatego, że Polacy chcieli byc lojalni w stosunku do Ukraińców i upierali się, żeby druga nitka gazociągu jamalskiego koniecznie przechodziła przez Ukrainę. Rosjanie chciceli, żeby przechodził przez Polskę, ale omijał Ukrainę. W końcu sie wkurzyli i postanowili wybudowac na dnie Bałtyku.
Tyle razy w historii nasi psedoprzyjaciele wystawiali nas do wiatru, a dlaczego my Polacy jesteśmy nadal tak głupi i naiwni?
~tylko (L)
 • 0 / 0
Najśmieszniejsze jest to, że "Swoboda" ma czelność oskarżać AK o prześladowanie ukraińskiej ludności, ale słowem nie wspomną o upadlających Polaków działaniach UPA.
~Chmura
 • 0 / 0
A nie jest tak czasem, że do powstania gazociągu północnego przyczynił się jazgot opozycji, który nie pozwolił rządowi Belki (albo Millera - nie pamiętam) przepchnąć nowej umowy na dostawę gazu z Rosji? Zdaje się, że mieliśmy zarabiać całkiem niezłe pieniądze na tranzycie, ale niektórym nie spodobało się sformułowanie "korytarza" biegnącego przez nasz kraj.
Co do samego Millera, to w budowie NS też ma swój udział, bo na dzień dobry uwalił umowę przedwstępną do budowy gazociągu z Norwegii do Polski.
~jam łasica
 • 0 / 0
Flaga Polski jest biało czerwona. Albo była to flaga Polski, albo były na niej jakieś herby i napisy.
BTW: Jak byśmy się czuli, gdyby przed meczem Polska - Niemcy niemieccy kibice wywiesili flagę Niemiec a na niej napis "Szczecin" i herb tego miasta?
~tylko (L)
 • 0 / 0
Szczerze? Większych pretensji mieć nie można, bo to tereny, które od wieku zamieszkiwali Niemcy...
~krzysztof k.
 • 0 / 0
Był juz taki przypadek na MŚ, że szejk z Kuwejtu wyszedł na boisko i anulował bramke uznana przez sędziego.
Takie rzeczy moga się zdarzać.
Ale jest jeden warunek - trzeba miec bardzo dużo pieniędzy.
~tylko (L)
 • 0 / 0
Właśnie tak działają teraz Ukraińcy. Próbują ukryć przed wszystkimi pochodzenie Lwowa. To było polskie miasto.
~thor
 • 0 / 0
Gdańsk niemiecki a Nowy York holenderski i co z tego?
~tylko (L)
 • 0 / 0
Porównywanie Lwowa do Nowego Yorku niestety nie wystawia najlepszego świadectwa o Tobie...
~ddd
 • 0 / 0
Co do polskiej historii Lvova to nie ma watpliwosci. Niestety dzisiaj jest jak jest i jakos ttrzeba sie pogodzic z tym, ze jest on na Ukrainie.
Ciekawe, jakbysmy sie czuli, gdyby niemcy wywiesili flagi niemieckie z nazwami Wroclawia, Gdanska i Szczecina.
Owszem, mozna pamietac i podkreslac w ten sposob historie, tylko do czego to prowadzi?
Uwazam, ze najlepszym sposobem jest dbanie o polska kulture i historycznosc Lwowa i innych dawnych polskich miast ale z akceptacja tego stanu, ktory jest dzisiaj i juz. trzeba to przyjac, ze dzis Lwow jest ukrainski a Przemysl i Chelm nalezy do Polski.
Do tego podzeganie wzajemnych polsko-ukrainskich wasni to woda na mlyn dla imperializmu rosyjskiego. Z tej flagowej prowokacji napewno najbardziej cieszy sie Putin.
~tylkoL
 • 0 / 0
może i było ale nie od początku istnienia, to raz, a dwa zabrane siłą a nie porozumieniami, to dwa. piłeczka odbita, siłą nam je wydarto. inna sprawa że miasto to jest bogate w naszą kulturę historię i obywateli, ale czy Wrocław, Szczecin itd to nasze miasta? nasze tylko przez przydzielenie siłą i wrzucenie tam ludności między innymi z tegoż Lwowa. tak napisała historia, po II WŚ zostaliśmy szczodrze obdarowani nie licząc ustroju i takie są fakty.

pzdr
~thor
 • 0 / 0
tylkoL, zgodnie z Twoją filozofią powinniśmy oddać Śląsk Niemcom i Czechom...
~do DDD
 • 0 / 0
Masz rację, ale zawsze można po latach zrobić plebiscyt :)
~bartas
 • 0 / 0
ten pachoł surkis to zwykły zakompleksiony burak i tyle w temacie...
~el Polaco
 • 0 / 0
Co za kurewska moda na poprawność polityczną nastaje, lansowana przez różnych POpaprańców, nikt nam nie może zabronić pamiętania o naszej historii i manifestowania naszego patriotyzmu na naszej ziemni. Takie teraz mamy oikolenie, które pozwala sobie aby jakiś zasraniec dyktował nam co mamy robić w naszym kraju. Szanujmy historię bo zbyt wielu oddało życie abyśmy mogli nazywać się Polakami
~tylko (L)
 • 0 / 0
Zbyt wielu Polaków ze Lwowa poległo za ojczyznę aby móc zapomnieć.