W środę decyzja Komisji Ligi

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Onet

11-02-2020 / 20:51

(akt. 11-02-2020 / 20:55)

Komisja Ligi w środę zajmie się meczem Legii Warszawa z Łódzkim Klubem Sportowym. Spotkanie w ramach pierwszej tegorocznej kolejki Ekstraklasy odbyło się w niedzielę, a wicemistrzowie Polski wygrali 3:1.

- Komisja Ligi na pewno zajmie się zdarzeniami podczas meczu Legia - ŁKS. Oceniane będą kwestie organizacji ze strony klubu oraz zachowanie kibiców - powiedział Onetowi Bartosz Orzechowski, menedżer ds. komunikacji PKO Ekstraklasy.

- Nie chcę odpowiadać za Komisję Ligi i dywagować. Oczywiście mamy do czynienia z rzeczą karygodną i bezprecedensowa. Takie rzeczy na stadionach nie zdarzają się zbyt często. W związku z tym w oparciu o regulamin dyscyplinarny PZPN, w którym przewidziane są działania sprzeczne z duchem fair play, etyką i rywalizacją sportową Komisja Ligi może zastosować całe spektrum kar dyscyplinarnych. Myślę, że na najbliższym posiedzeniu komisja tę sprawę załatwi - dodał Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN.

W trakcie meczu z ŁKS-em, kibice obu drużyn odpalili środki pirotechniczne. Komisja ma także zbadać kwestię transparentów, które zawisły na trybunach. 

Komentarze (101)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 0 / 0
Najlepsze jest to, że ten transparent chyba Polonii pomoże jak nic innego: Komisja Ligi w środę o transparentach. Kolejni popierają akcję #BonjourGregoire
https://www.dumastolicy.pl/2020/02/11/komisja-ligi-w-srode-o-transparentach-kolejni-popieraja-akcje-bonjourgregoire/
Sierżant
 • 2 / 0
Stop patologii na trybunach, ale także stop patologicznym komisjom, jaką jest komisja ligi.
https://legia.net/news/dariusz-mioduski-ta-akcja-to-dla-nas-same-straty/76530

Napiszę po raz n-ty, Cieszmy się, że Legia ma takiego prezesa,
To co mówi jest tak logiczne i oczywiste, że człowiek myśli dlaczego nijak się to ma do rzeczywistości. Dlaczego PZPN, prezesi klubów, komisje (wszelakie) ligi nie spotykają żeby uderzyć w gangsterkę, rozwydrzonych i rozbawionych gówniarzy ( ci pierwsi manipuluję tymi drugimi, co można poznać nawet po niektórych wpisach na tym forum ). Zamiast tego zabawa w politykę i próba przechytrzenia jeden drugiego - kibolstwo musi mieć niezły ubaw. A kary nakładane na klub przynoszą im źródło dodatkowego nacisku na klub. Zawsze można dyskretnie zasugerować, że następnym razem będzie gorzej...…
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że rzeczy oczywiste są oczywiste dla niewielu, dlatego cieszę się, że chociaż są oczywiste dla naszego prezesa, bo to dobrze wróży Legii. Ale to wiedziałem już dawno :)
Generał broni
 • 2 / 1
Te komisje są po prostu śmieszne. Nie potrafią ukarać tego kto zawinił, tylko karzą ofiary czyli kluby. Kiedyś podjęto decyzję żeby wycofać policję ze stadionów żeby "nie prowokować", ale tych kretynów sprowokować może nawet pisuar (dosłownie, nie w przenośni). A jak już sprowokuje, to wtedy starsze panie i panowie ora jacyś młodzieńcy mają egzekwować zachowanie porządku.
PZPN zrobił sobie z tych kar dochód a żadnych konkretnych działań nie podejmie, bo po pierwsze to nie jest łatwe, po drugie trzeba się przy tym spocić i ukurzyć a po trzecie nie będzie kaski z kar i okazji do spektakularnego "dbania o dobro..." i karania.
A potem wychodzi Boniek i mówi, ja wam zrobiłem wspaniałą reformę a te ofiary nie potrafią nawet chuliganów poskromić. Jednocześnie wypierając z pamięci jak on ich poskramiał na finałach PP. Tam też chyba kluby ukarano finansowo za to jak się Boniek "dogadał" z kibolami.
Ja na miejscu klubów zrezygnowałbym z dystrybucji biletów na mecze wyjazdowe i finał PP, tym samym zdejmując z siebie formalną odpowiedzialność za to stadko kretynów. Niech PZPN sam sprzedaje bilety i bierze odpowiedzialność.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/869048/
Generał
 • 3 / 0
Cóż Tuzimek dobrze to opisał. Może i sa chęci do zrobienia czegoś, ale w tym przypadku chęci to o wiele za mało.
Generał broni
 • 1 / 2
Kiedy własnie Tuzimek opisał brak chęci i dodał opis przyczyn braku tych chęci.
Generał brygady
 • 4 / 1
Znów niepotrzebne wydatki na kary. Za tą kasę z kilku lat to można by było kupić super zawodnika.
Generał brygady
 • 2 / 0
Znając komisje ligi to zostaniemy mocno ukarani.
Nie będzie żadnej kary, nie ma podstaw, chyba że race, ale za to kar u nas nie ma, mecz nie był przerwany.
Generał brygady
 • 2 / 0
Za race na bank będą kary.
Race były przed rozpoczęciem spotkania i nie opóźniły meczu więc nie ma podstaw
Generał
 • 3 / 0
Według przepisów powinno się skończyć na karze finansowej i to też nie jakoś przesadnie wysokiej, ALE po takiej medialnej nagonce będzie "pokazowa" kara. Pytanie co wtedy zrobi DM???
Generał broni
 • 3 / 2
To co zwykle czyli NIC.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
Co za różnica jaka kara jak ona uderzy w klub a nie kiboli.
I to jest właśnie chore ta niemoc pseudokomisji
Podpułkownik
 • 0 / 0
stara prawda - niech się każdy zajmie sobą - mnie sprawy innych nie interesują a wszelakie komentarze mogą tylko zaszkodzić - ale do takich wnioskow trzeba dorosnąć - gdzie byli rodzice? ;-)
Nie widzę podstaw do ukarania Klubu.
Generał brygady
 • 2 / 1
Ależ oczywiście, że klub nie powinien zostać ukarany ale zapewne zostanie bo tak najprościej. Dla mnie powinien zadziałać monitoring, wyłapać delikwenta czy delikwentów i proces cywilny, ale to chyba tylko marzenia.
Nie lubię odpowiedzialności zbiorowej np w przypadku zamykania całej trybuny bo 50 czy 100 osób łamało regulamin tak trudno będzie mi się pogodzić gdy klub zostanie ukarany za przewinienie kilkunastu osób od transparenu - w zasadzie dwóch.
Podporucznik
 • 1 / 0
Głownie to chodzi o to, że panowie z Komisji Ligi chcą medialnie zapunktować, pokazując swoją walkę z kibolstwem. W rzeczywistości, ani oni, ani PZPN nic nie robią w tej sprawie i właściwie to ich należałoby ukarać.
Generał dywizji
 • 7 / 9
Generalnie debilizm co do transparentu ze zdjęcia. Facet ma 4000 pracowników, Blisko 800 milionów obrotu, ponad 70 milionów zysku netto. I generalnie ma głęboko w nosie tych kilkudziesięciu frustratów pozbawionych umiejętności samodzielnego myślenia. A te bezmózgi zrobiły mu jeszcze darmową reklamę!

Teraz powinien wkroczyć do Polonii. Zainwestować i zrobić tam mocny klub na miarę Ekstraklasy. Derby stolicy to byłoby coś! Do tego historyczna marka w Ekstraklasie. Dużo dodatkowych emocji.

Ale tym debilom pewnie się interesy nie kalkulują, to urządzili sobie protest.
Pułkownik
 • 3 / 1
Jak tak dalej pójdzie to za te wszystkie kary swobodnie byśmy Ronaldo kupili
Na pewno będzie kara i to sroga! Po wypowiedziach można się spodziewać nawet zamknięcia trybuny, bo finansowa jest gwarantowana!
Przecież dla Komisji Ligi ta trybuna to kura znosząca złote jajka.
Kapitan
 • 0 / 0
Osobiście nie zgadam się z karaniem klubu za idiotyczne zachowanie kiboli. Konsekwencje powinny być wyciągane indywidualnie wobec osób które dokonały tego wykroczenia ! Karanie klubu nie daje żadnego efektu w postaci poprawy postaw kiboli, natomiast na pewno powoduje, że cierpią prawdziwi kibice i fundusze klubu a bandzior dalej jest bezkarny. Czy to nie jest chore ?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ochrona powinna natychmiast zdjąć ren napis. Sędzia lub komisarz też mogli zareagować. Tyle, że tekst był w języku obcym...
Chciałbyś być pracownikiem tej ochrony i podejść ściągać te transparenty bo ja nie
Generał dywizji
 • 0 / 0
Cóż... Ja też nie ale nie jestem pracownikiem ochrony. Pytanie, jakie zadanie ma ochrona podczas meczu?
https://cinektyper.blogspot.com/ - Kupony na dzis aktualne! WIELKA PROMOCJA DZIS DLA NOWYCH ! trafil 93kurs i skan na blogu! polecam bo sam z nim gram juz dlugi czas i jestem 15000zl na plusie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Co najmniej piętnaście tysięcy w miesiącu — niezależnie od frekwencji
Potem wódka z działaczem sportowym wiadomej proweniencji
Nie popieram transparentów... ale to sprawa Legii, nikt nie został obrażony, kibic może wyrazić swoje niezadowolenie.
Mioduski jest prawnikiem, to powinna być bułka z masłem dla niego.
Paragrafy ? ciekawe jakie ?
Nikt nie został obrażony,ale zastraszony tak.A w tym 17-latek,który chce grać dla Legii.Tym powinna się zająć prokuratura a nie komisja ligii.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci... racą.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Dobre Invictus!
z jakiegoś powodu część kibiców nie chce Kisiela i on zna powód. Pytanie: dlaczego pomimo tego zdecydował się na taki krok, mając świadomość konsekwencji?
Mientowy , gdzie masz zastraszenie ?
Dokładnie!. Napis na transparencie ma się nijak do zarzutów o zastraszanie.
Dobry prawnik i "Kisiel won z Legii" będzie wyrazem niezadowolenia z oferty gastronomicznej kiosków na stadionie.
Tu chyba istotniejsze są pogróżki pod adresem potencjalnego inwestora Polonii, ale poczucie humoru doceniam.
Ochrona nie znała francuskiego, myśleli że to pozdrowienia dla zaprzyjaźnionej grupy kibicow z FC Den Haag. Czy można karać klub za brak zdolności lingwistycznych pracowników? Czy jak ktoś wywiesi transparent w narzeczu suahili to też będziemy karać klub za nieznajomość tego języka? Wysoki sądzie wnosze o uniewinnienie mojego klienta.
@yInvictus777 - ale tak w zasadzie to tam nie ma pogróżek, tylko co najwyżej bojkotu firmy - co jest głupie, bo nie wiem w jaki sposób firma z branży IT świadcząca usługi dużym korporacjom odczułaby bojkot osób z Żylety...
Generał brygady
 • 1 / 0
No właśnie tu chodzi o transparent o tym niedoszłym inwestorze. Chociaż dla mnie osoby które wywiesiły transparent na naszego młodego zawodnika powinny zostać ukarane.
Pułkownik
 • 3 / 1
ta śmieszna komisja powinna już dawno podziękować Wiśle. No ale gdzie i jak tak można liga bez Wisły no i gra tam Kuba - legenda
Jestem młody i pamiętam lige bez Wisly. Pmietam tez Parme, Schalke, Lazio czy Velatie....
Pułkownik
 • 2 / 0
@Kiko minusowa nie bez czytania tekstu staje się standardem na tym forum. Oczywiście, że taki klub jak Wisła powinien podzielić losy Widzewa
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I stanowska robi dobry PR więc gdzie Wisłę tak świetnie zarządzaną.
Legia-Polnia, Gornik-Ruch, Lks-Widzew, VS Legia- Znicz, Gornik- Gwarek oraz Lks- Pelikan... Szanujmy historię i wspoltworzmy ja**?
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Czyli co zatrzymujmy na siłę Ruch, Widzew, polonię bo mimo zadłużenia, beznadziejnego prowadzenia klubu im miejsce się należy i już?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kiko, szanujmy historię, zgoda, ale nie żyjmy wspomnieniem dawnych przewag. Ja w odróżnieniu od Ciebie, Jestem stary. Widziałem na własne oczy te wydarzenia. I z całym dla Twojej postawy szacunkiem, powiem Ci, że od dawna nie znoszę słuchania pana Tomaszewskiego czy pana Piechniczka. Oni żyją wyłącznie swoją przeszłością i wszystko z nią porównują. Do znudzenia.
Ruch, Widzew, Polonia i kilka innych klubów (Szombierki, Polonia Bytom, GKS etc) miały swoje miejsce w historii polskiego futbolu. Ale z różnych przyczyn, często przez nie niezawinionych, zniknęły. Takie jest życie. Jak popatrzysz na ekstraklasę koszykówki, to nie znajdziesz żadnego z dawnych tuzów! Dajmy słabym znikać a pojawiać się silnym klubom. Bez zewnętrznych regulacji i sterowania. Tu ukłony dla pana Bońka, który wymyślił ESA37 z podziałem punktów, a teraz wypiera się go jak żaba błota. Widać, że nie krowa!
Zegrze
Nie miałem na myśli dawania czegokolwiek komukolwiek za darmo. Bardziej miałem na myśli ogólnie pojętą brać piłkarską która powinna wspierać zasłużone firmy które mają szansę wstać z kolan.
masi
Pan Toaszewski, Strejlau czy nawet Kowalczyk i Hajto gadają 3 po 3 delikatnie mówiąc. Nie potrafią się pogodzic z faktem że ich czas juz minął. Co do mojego wywodu to bardzo bym chciał a raczej sobie zyczyl aby klasyczne mecze derbowe w Polsce nie były niczym śnieg w święta Bożego Narodzenia w ostatnich latach. Prawda natomiast jest to że czas leci, wszystko się zmienia a życie to nie koncert zyczen
Polonia? Ten twór jeszcze istnieje? A no tak... istnieje bo całkiem niedawno dostali w doope od naszych Rezerw. Ale po co pokazywać że o nich jeszcze pamiętamy? Dla nich to jak komplement.
My dostaniemy kare a ten cały zainteresowany wycofa się z pomysłu finansowania KSP. Jestem ciekaw czy wszyscy obrońcy tego śmiesznego klubiku co ma w nazwie Polonia by im pomógł czy tylko rozwodzą się do tego żeby trochę narobić szumu wokół własnych osób czytaj Stanowski Listkiewicz i inne ladacznice
Plutonowy
 • 13 / 7
A dlaczego miałby się wycofać? Bo ochroniarz z Tesco, albo bezrobotny 30stoletni diler mieszkający z rodzicami, czerpiący 2 godziny chwały raz na tydzień, wywiesili flagę grożąc bojkotem firmy z branży IT? Przecież to śmiech na sali.....
Chorąży
 • 3 / 0
Muranoow bo widzi jak w Polsce kibole mają się dobrze i nie będzie chciał, żeby nazwa jego firm była z nimi łączona.
Bez jaj, nie widzisz jaką JUŻ reklamę mu kibosie zrobili? Nigdy byś pewnie nawet nie wiedział, że taka firma i taki gość istnieje, a ci debile zrobili mu darmową MEGA reklamę. Jeśli się wahał to teraz wejdzie w Polonię na bank, bo ma z*******y tzw. hype, poza grupą paru tysięcy megalomanów, którzy cały czas są przekonani, że wszystko w tym biznes się toczy wokół nich. A niestety, albo stety zasięg ich jakiegokolwiek wpływu biznesowego kończy się przy kasie w budce z piwem.
Pożyjemy zobaczymy, niepowiedziane ze to koniec atrakcji dla inwestora. Ostatecznie twierdze ze się wycofa
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak tak teraz polonia wygra LM
Podporucznik
 • 6 / 4
Oczywiscie nikogo nie obchodzi co było w Gdyni, więc komisja zajmie się tym co było na Legii bo tak chce gawędz.
Podporucznik
 • 10 / 2
W Gdyni z boku boiska transparent Wypierdalaj bez zadnej cenzury kamera telewizyjna nie miała nawet jak tego ukryć i rzucał się w oczy przez cały mecz. Tutaj mówimy o jakiejś szmacie, której nikt w tv nie widział i gdyby ktoś w mediach nie zrobił gównoburzy to mało kto w ogóle by o tym wiedział
Marszałek Polski
 • 3 / 2
To jest właśnie ta komisja co tak wielce pomaga Legii wg oceny kibiców innych drużyn.
To Legia skupia uwagę całej Polski a nie jakaś Arka, dlatego to my dostaniemy karę i to zapewne przykładną, tak żeby następnym razem każdy się zastanowił...tylko że ten każdy to tylko my, bo reszta moze robić co chce...
Komisja ligi to himalaje hipokryzji. Transparenty w Poznaniu czy Gdyni jakoś przeszły bez echa. Cała liga przyklaśnie jak przywalą nam absurdalne kary. Nie tędy droga. Trzeba pomagać a nie kopać.

Największym hipokrytą jest Boniek robiący z siebie ostatniego sprawiedliwego i wielkiego doradcę. Ale za finały PP sam Pzpn powinien sam sobie dawać kary jako organizator a nie klubom. Beton.

Szefowie innych klubów też nie są lepsi. Podział środków z praw tv gdzie czy się stoi czy się leży kupa kasy się należy betonuje poziom naszej ligi.
A Legia jest jej wisienką w niedobrym cieście ligowym. Mają najlepszą frekwencję i rekordy wpływówz nami. Bez Legii medialnie ta liga niewiele znaczy. Wokół nas się wszystko kręci. Nie raz okazywali nam lekceważenie i brak szacunku.

Mimo tego wielu nami gardzi. Nie tylko nasi nierozgarnięci kibole ale inne kluby, dziennikarze i władze ligi nakręcają spiralę nienawiści i wzajemnej nieufności.
Bo jak wytłumaczyć to co się dzieje na bramkach w Białymstoku?
Jak wytłumaczyć ciągłą krytykę i nagonkę o sprzyjaniu sędziów?
Ile razy zamiast cieszyć się z mistrzostwa śpiewano pieśni obrażające nasz klub?
Ile razy nie reagowane na to jak nasi zawodnicy byli wycinani? Obrażani? Ale za Puta można dowalić ... Jakby Legionista zrobił to co parę lat temu zrobiono naszej pani rzecznik to raban byłby ma cały kraj i pogarda.
I wiele.wiele inmych rzeczy...

Klub powinien tak samo walczyć z przesadzonymi wybrykami kiboli jak i z ciągłym podjudzaniem i pogardą środowiska piłkarskiego przeciw nam.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Nie to żebym się czepiał bo nic do Ciebie nie mam ale sam piałeś tutaj jaka wielka tragedia bo transparenty na Legii, a nie widzę żebyś pisał coś o innych transparentach, wyrażał swoje oburzenie. Oczywiście no offence, nie odbieraj tego jako atak, ale sami sramy we własne gniazdo. Czy kibice Arki nawet Ci sprzed TV (jakich tutaj na legia net najwięcej) spuszczają się nad transparentem przez kilka dni?
Dobry komentarz. Dałbym dwa plusy gdyby się dało.

Dobrze, że przypomniałeś o sytuacji sprzed kilku lat z panią rzecznik. Do tego można było dodać, że wcześniej bramkarz Jagiellonii biegał po murawie i w kierunku wszystkich trybun wymachiwał oburącz środkowym palcem, bo wydawało mu się, oraz innym piłkarzom Jagiellonii oraz trenerowi, że sędzia podjął złą decyzję. Zaatakowali sędziego, obrażali kibiców, atakowali fizycznie młodą kobietę, bo wedle ich widzimisię prawidłowa decyzja sędziego, gdy ich zawodnik rozłożył ręce jak strach na wróble w polu karnym, była nieprawidłowa.

Dwa lata po tym zdarzeniu kibice tego klubu dowiedzieli się, w którym hotelu mieszkali piłkarze Legii przed meczem z Jagiellonią i nie dali im spać, drużyna w środku nocy była wożona po Podlasiu w poszukiwaniu noclegu z kibolskim ogonem, który nie odpuścił i po zameldowaniu w hotelu otoczonym murem, wył i strzelał petardami zza niego.

Czy ktoś kiedykolwiek zajmie i zainteresuje się tym szaleństwem? Jak długo to antylegijne podjudzanie będzie trwać? Co się musi stać, żeby się to skończyło?
Marszałek Polski
 • 0 / 3
@rasputin nikt się nie zajmie bo po co to odgrzebywać, a poza tym Jagiellonia nie ma takiej medialnoscit, a poza tym nic się nie stało, a poza tym lepiej poczekać może Legii podyktują karnego o będzie elegancka gównoburza przez miesiąc
Moje główne oburzenie to, że klub wiedział o ataku na Kiśla i rodzinę w listopadzie a transparent jest jakby kontynuacją. Nic nie zrobiono. Nawet nikt z klubu do ojca - kibica naszej drużyny nie zadzwonił. Groźby wobec chłopaka też sa karygodne. O transparencie nt. inwestora się nie wypowiedziałem choć uważam, że niepotrzebny. Peace
Marszałek Polski
 • 1 / 2
A jakie tam są groźby na tym transparencie? Już pomijam zasadność. Dla jednych polonia to klub jak klub, dla innych wróg nr 1, zostawmy to. Po prostu uważam że z malutkiej chmury ulewa że ło matko.
Generał
 • 2 / 1
Tylko że niestety Legia ma związane ręce. Bo niestety my jesteśmy jedno, a na nas 15 drużyn. Jakiekolwiek wątpliwości przestałem mieć kiedy Lechowi darowano karę za finał PP 2016. Terasz tak myśle - "Arek było się położyć". I tak potem Kownacki płakał jak go Malarz złapał.

Gryfa wywalili z PP bez mrugnięcia okiem. I wiele innych przypadków. Czy Arce coś więcej zrobiono, że racą dach podpalili... Legia pełni rolę worka treningowego. I niech nie piszą że ostatnio karnego nie było.

Bo prędzej był u nas niż w Poznaniu.
Pisałem tylko i wyłącznie o Kiślu. Dla mnie transparent to kontynuacja akcji zastraszania z listopada. Fizyczny atak na chłopaka i rodzinę to rzecz nie do obrony. O tyle ten fakt jest jeszcze bardziej szkodliwy dla nas bo chcemy ściągać najlepszych juniorów z kraju. A ci z miast takich jak Poznań, Kraków czy Łódź mogą czuć się zagrożeni bo czy chcemy czy nie i jaka jest prawda media nam nie sprzyjają i przedstawiają nas w złym świetle.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
@obserwator nie nie nie. Nikt nie robi pod górkę jak junior po prostu przejdzie z drużyny do drużyny. Koniec tematu z mojej strony bo temat nie warty robienia takiej burzy ;)
Nie powiedziałem, że zrobi. Nie mamy władzy nad przekazem medialnym a ten idzie negatywny niestety.
dobranoc
młodzi piłkarze przechodzą z Partizana do Crveny Zvezdy i na odwrót i jakoś żyją ,nie kiedy są wyjątki że ktoś po mordzie dostanie ,ale to bardziej od Ojca/Brata niż randoma z Belgradu
Decyzja będzie o karze dla Legii bo na więcej ich nie stać. To będzie po najkrótszym linii oporu, żeby nie było że nie zareagowali. Zrobić więcej i próbować lobbować u rządzących Naszym krajem nadwiślańskim, żeby się tym zajęli tym problemem, to nie będą mieli chęci, a raczej odwagi. Na tym się skończy, a przyczyna trwać będzie w postaci bezmozgów którzy rozwieszają takie hasła. Tyle w tym temacie.
Pan Mioduski już napełnił sakiewkę z napisem "na kary".
Brawo k..a za te porozwieszane szmaty. Teraz z pewnością większy hajs pójdzie na transfery i akademię
Marszałek Polski
 • 3 / 8
Rzeczywiście prawilna morda z Ciebie
Boniek z Miodkiem mają konflikt, bo Darek się nie zgadza na PR-owe zagrywki Bonka przed wyborami nowego prezesa PZPN, gdzie już szykuje Koźmińskiego żeby doglądał interesu. Nie przypadkowo media probonkowe grzały temat, mimo że to nie pierwsze idiotyczne szmaty wywieszone na stadionach. Tak że spodziewam się ostrego wyroku.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
To żeby Miodek zaraz dożywocia nie wyłapał
Zamknięcie stadionu do końca sezonu, 1 mld euro kary, -40 punktów i przepadek Akademii w Książenicach na rzecz poszkodowanej Polonii.
Generał dywizji
 • 4 / 7
Zamknięcie zylety na 2 mecze. Blokada możliwości zakupu biletów dla wszystkich, którzy w dzień wydarzeń zasiadali na trybunie. Namierzenie tych, którzy zawieszali ów flagi i nałożenie na te osoby zakazów stadionowych do końca sezonu. Każda recydywa to kara 2 razy większa.
Zamknięcie stadionu do końca sezonu, 1 mld euro kary, -40 punktów i przepadek Akademii w Książenicach na rzecz poszkodowanej Polonii.

A poważnie, to zamykanie trybuny nie jest żadnym rozwiazaniem. Przeciez trybuny były już zamykane i co to dało? Poza mniejszymi wpływami z biletów czyli kara dla właściciela klubu a nie sprawcow to nic. Potrzeba rozwiązań systemowych. Miodek nie przypadkowo umywa ręce, bo właściciel nie jest od wymierzania kar. Powinien to robić PZPN, albo policja, czy nie wiem MSWiA. Co ma taki właściciel zrobić jak mu kumaci bojkot zrobią, albo w ramach odpowiedzi większe dymy żeby odstąpił od karania? Pójdzie na wojnę? Łatwo się mówi, jak się nie prowadzi biznesu. A walka z patologia to domena państwa. Tylko że ci co teraz od Miodka się domagają ostrych reakcji sami umywają ręce, PZPN, państwo też się nie chcą za to brac bo to nie takie łatwe.
Marszałek Polski
 • 9 / 4
Już to kiedyś pisałem, klub bez pomocy państwa nie da sobie rady z warcholstwem. Tylko ze w Polsce na pomoc państwa może bardziej liczyć caritas niż piłka nożna.
Pytam bo "Mamy do czynienia z rzeczą karygodną i bezprecedensowa." ;)
I też mamy niecodzienny rekordowy werdykt
Co nam grozi maksymalnie? Ktoś się orientuje?
Marszałek Polski
 • 5 / 9
Kara śmierci
Marszałek Polski
 • 1 / 5
A poważnie to jakieś śmieszne dla klubu kary + ewentualnie przeprosiny. Bodajże Arka za jakiś transparent dostała 5tys zł. Ale wiadomo komisja ligima podwójne standardy i niektórzy za identyczne niemal transparenty nawet nie są karani.
Na pewno nie zamkną Żylety. To dla nich zbyt dochodowa trybuna...
Plutonowy
 • 7 / 5
Niestety grozi nam zwolnienie Mioduskiego z funkcji prezesa i odwołanie ostatnich transferów
Lechia za transparent, na którym autorzy nazwali ludzi LGBT pedofilami dostała 5 tysięcy złotych kary.
Arka za regularnie wiszące szmaty pod adresem Midaka, trenera Smółki oraz pracowników Arki, nakazujące im w*******lanie z klubu, dostawała na przestrzeni miesięcy śmieszne kary finansowe.
Polonia za transparenty "Stop pijanym kierowcom" z Deyną oraz antysemicką szmatę z gwiazdą Dawida wpisaną w jego imię i nazwisko nie dostała żadnej kary.
Komisja Ligi nie zapowiedziała zajęciem się treścią transparentów wiszących w tej kolejce na Arce i Lechu. "Midak zabieraj ze sobą Bosego Antka i w*******laj", "Midak won z Arki". Na Śląsku, gdzie ich byłego kibicowskiego guru nazwano "hitlerowskim pseudopatriotą" też.
Co nam może grozić? Sugerując się poprzednimi karami, niewiele.
Kibice innych klubów często powtarzają, że Legia jest specjalnie traktowana. Może znowu nas specjalnie potraktują, już ktoś z Komisji Ligi gadał, że nawet nie mają przepisów na coś takiego, to będą się sugerować tymi z PZPN. Na inne kluby nie mieli i nie mają przepisów, ale na Legię mogą coś znaleźć. To może być właśnie to specjalne traktowanie.
Marszałek Polski
 • 2 / 6
A najlepsze jest to że na przekór tym wszystkim płaczkom, nawet stąd, to w tych transparentach nie ma ani jednego przekleństwa czy groźby. No ale panika i chaos jakby kogoś zasztyletowali widelcem. Wiadomo Legia=medialność. A to że na innych stadionach są i to gorsze rzeczy? A kogo to interesuje?
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Na coś takiego powinna reagować prokuratura i policja. Tylko komu na tym zależy? Ciekawy jestem dlaczego PZPN nie składa doniesień do prokuratury w tych sprawach.
Ponieważ PZPN nie jest stroną. Ściganie tego typu spraw następuje na wiosek pokrzywdzonego.
Marszałek Polski
 • 2 / 7
@Zbylu hahaha :D i co by napisali "droga policjo oraz prokuraturo, zgodnie z internetowymi kibicami Legii sprzed TV zgłaszamy pozew o zamknięcie wszystkich z trybuny północnej na kilka lat za kratki bo napisali do jednego WON, a on przecież nie malował po herbie Legii sprayem. Proszę o szybkie rozpatrzenie sprawy, bo klawiatury się grzeją i nie wiem czy oglądacze meczów w kapciach w domowym fotelu wytrzymają to całe napięcie. Z serdecznymi pozdrowieniami Legia Warszawa.
p.s. Gdybyście nie wiedzieli co robić to na legia net kanapowcy w komentarzach chętnie służą artykułami i wskażą palcem zza monitora winnych."
"Takie rzeczy nie zdarzają się zbyt często"
Hmmm... w tej kolejce był transparent poświęcony Midakowi w Gdyni i nie pamiętam komu coś z napisaem o "hitlerowcu" za jedną z bramek we Wrocławiu.
Czyli już mamy na 3 z 8 spotkań, więc faktycznie nie często...
Marszałek Polski
 • 0 / 5
To o hitlerowcu to andersen Roman, niegdyś guru kibiców Śląska
Ci ludzie muszą być tam zupełnie oderwani od rzeczywistości.
Lech pół sezonu na transparentach obrażał, szydził i groził piłkarzom, władzom klubu, wyszydzał prezydenta Poznania, obrażając przy tym mniejszości seksualne.
Transparenty na Arce wymierzone w Midaka, Smółkę, pracowników klubu oraz na ich zaprzyjaźnionych klubach Lechu i Cracovii.
Transparent na Lechii w którym ludzi LGBT nazwano pedofilami.
W piątek na Śląsku ich miejscowego, dawnego kibicowskiego lidera, nazwano "hitlerowskim pseudopatriotą".
I to tylko ostatnie kilka miesięcy, a ci głupcy plotą, że nie zdarzają się zbyt często.
Marszałek Polski
 • 12 / 4
Czy komisja ligi rozpatruje też niemal identyczne transparenty z Poznania czy Wrocławia? Czy tylko Legii bo medialnosc się zgadza i na topie jest walenie w Legię bo kliknięcia się zgadzają?
Z pewnością ciągną hajsy z klików, dlatego się opłaca dopier...ć nam za niewinność
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Ale tak jest ze wszystki, karny z doopy dla Piasta/Arki/Zaglebia? Nie ma problemu. Obojętnie jaki, nawet słuszny karny dla Legii. Eeeej hola hola coś tu nie gra. Karny dla Legii? Trzeba o tym trąbić przez tydzień. Zaraz kaziu węgrzyn wyjdzie i powie że karny słuszny i takie są przepisy ale on się na to nie godzi