News: Waleri Kazaiszwili: Nie tak sobie wyobrażałem pobyt w Legii

Waleri Kazaiszwili zagrał w reprezentacji Gruzji

Robert Balewski

24.03.2017 20:06

(akt. 04.01.2019 13:49)

Wypożyczony do Legii z Vitesse Arnhem Waleri Kazaiszwili zaliczył swój dwudziesty drugi występ w reprezentacji Gruzji. Mecz eliminacji do mistrzostw świata z Serbią rozgrywany dziś w Tbilisi rozpoczął w podstawowym składzie jako prawoskrzydłowy, w drugiej połowie grał z kolei na lewym skrzydle. Ostatecznie jego drużyna przegrała ten mecz 1:3, a "Vako" został zmieniony w 83. minucie.

Skrzydłowy Legii zaczął mecz od wystraszenia pressingiem samego Aleksandara Kolarova z Manchesteru City zmuszając serbskiego obrońcę do popełnienia katastrofalnego błędu, po którym padł gol dla Gruzji. Potem po indywidualnej akcji oddał dobry strzał, który wybronił jednak Vladimir Stojković, wreszcie pod koniec pierwszej połowy zmarnował stuprocentową okazję na podwyższenie wyniku w sytuacji dwa na jeden z bramkarzem Serbii, kiedy zamiast podać lepiej ustawionemu partnerowi lub po prostu strzelić gola, "Vako" nie trafił w bramkę. Po przerwie był mało widoczny, oddał jeden niecelny strzał i został zmieniony w końcówce spotkania. Gruzja przegrała ostatecznie z Serbią 1:3 (1:1) i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w swojej grupie z zaledwie dwoma punktami.